ЯК ЗРОБИТИ РЕМОНТ У КВАРТИРІ З МІНІМАЛЬНИМИ ВИТРАТАМИ АБО “СКУПИЙ ПЛАТИТЬ ДВІЧІ”?

Про нюанси ремонту «під ключ», нові тенденції у цій сфері, труднощі при купівлі матеріалів та на чому можна зекономити – в інтерв’ю з арт-директором студії архітектури та дизайну “Елітний Інтер’єр” Лілією Широковою.

Ліля, розкажіть, які послуги Вашої компанії користуються популярністю?

Найчастіше — це проект “під ключ”, який починається з дизайн-проекту та закінчується ремонтом. На сьогодні ситуація така, що середньостатистична освічена людина розуміє, що дуже вигідно замовити комплексне рішення, тобто дизайн-проект з усіма специфікаціями матеріалів, а не лише набір «картинок».
Основна ціль нашої студії зробити так, щоб процес ремонту викликав у Вас тільки позитивні емоції з оптимальними витратами.
Є певний алгоритм дій від дизайн-проекту до ремонту «під ключ» розроблений спеціалістами – це є гарантія на ремонт.
Частина клієнтів до нас звертаються з попереднім негативним досвідом. Зробили ремонт і через 3-4 місяці починає все руйнуватись. В таких випадках актуальне прислів’я “Скупий платить двічі”. В результаті їм ремонт виходить в рази дорожче, бо потрібно все переробляти. 
Наприклад, минулого місяця до нас звернувся клієнт, щоб зробити косметичний ремонт. В процесі дослідження було виявлено грибок, і все завершилося капітальним ремонтом. Це як хвороба, в якої симптоми видно ззовні, але щоб її позбутися потрібне хірургічне втручання.

Отож, що включає дизайн-проект та чому він потрібен?

Існує помилкова думка, що дизайн-проект не потрібен для виконання ремонту. І що це лише візуальні картинки інтер’єру. Але якщо потрібно зробити якісно капітальний ремонт, то дизайн-проект – це його економічна складова.
Отже, проект складається з візуальних 3D-картинок, які служать орієнтиром всіх планів у ремонті, та креслень й технічної документації, що дозволяють виконати роботу якісно та розрахувати точний кошторис витрат. Оскільки для якісного ремонту необхідна правильна послідовність дій, оцінка обсягів та їх вартість. На це потрібно мати відповідні знання, досвід та необхідні інструменти. Зазвичай, ремонт без дизайн-проекту завершується значно більшою вартістю, ніж була домовлена спочатку. Маючи проект Вам прорахують всі витрати до одиниць.

Які тенденції ремонту?

Сьогодні найбільш високо цінується якість, економічна складова і правильна підбірка матеріалів, щоб ремонт був довговічним, а не нагадував міну уповільненої дії. Найважливіша тенденція ремонту в тому, що всі деталі продумуються ще до його початку.

Чи є визначені часові рамки ремонту “під ключ”?

Якщо це квартира площею 100 квадратних метрів, при ідеальних умовах – це 8-9 місяців, а то й рік. Неможливо зробити якісний ремонт за 3 місяці. Кожен етап – технологічний процес, який має свої терміни — саме від цього залежить довговічність та кінцевий результат ремонту.

З чого варто починати ремонт?

Головне для замовника — визначитись зі стилем інтер’єру, який буде актуальним впродовж декількох років. Щоб було затишно і завжди хотілося повертатися додому. Не можна “ламати” себе і свої звички, потрібно їх втілювати в інтер’єр.  До будь-якого ремонту потрібно підходити цивілізовано та грамотно. Якщо у будинку вже живуть люди, то перш за все, варто їх попередити, що ми робитимемо ремонт та в які години може бути шумно. Варто ставитися до всього із розумінням: в когось є діти, які сплять в обідній час, в когось творча робота вдома. Важливо, щоб ремонтні роботи не завдавали дискомфорту мешканцям будинку. По-друге, варто пам’ятати, що ліфт не можна використовувати для перевезення будівельного сміття. Потрібно скласти графік вивозу сміття, і мати на увазі, що під’їзд повинен бути завжди чистим. В цьому і полягає складність роботи виконроба — він повинен все врахувати, щоб потім до нього не підходили з скаргами сусіди.

На чому можна зекономити і як вивести середню суму?

Зазвичай, людина приходить із вже обдуманими побажаннями стосовно ремонту і головним питанням про його вартість. Весь цей кошторис можна порахувати за схемою. І кожна людина може самостійно включати в цю схему пункти, які необхідні, або навпаки, забрати те, що не підходить. Отож, з чого варто розпочати ремонт — упорядкувати всі роботи та витрати на них. Наша компанія пропонує вже сформований алгоритм дій.
Весь ремонт поділяється на такі витрати: матеріали та робота. Також матеріали поділяються на дві колонки: матеріали замовника та виконроба. Оскільки гіпси, пісок, цеглу, труби, засоби кріплення й інші – повинен купувати фахівець, то замовник має обирати плитку, шпалери, декоративну штукатурку, освітлення, дзеркала, текстиль і все, що входить в оздоблювальні матеріали. Власне тут діапазон цін може змінюватися: можна обрати плитку українського або китайського виробника, а можна італійського чи німецького. В кожного виробника різна якість і тут важливо мати кредит довіри до цього виробника. Адже навіть в італійського виробника, де ціна плитки може бути в еквіваленті близько 100 євро за квадратний метр, не означає, що вона не матиме якоїсь своєї геометрії. Існує декілька сортів плитки. В цьому треба розумітися. Наприклад, можна знайти за доступною ціною якісну плитку польського виробника і на цьому зекономити. Ціна за ремонт залежить від вартості матеріалів та переліку виконаних робіт. Середня вартість квадратного метра від 200$.

В чому полягає власне робота?

Весь ремонт – це практично робота виконроба і субпідряду. Такі роботи як демонтаж, шпаклювання, стяжки, гіпсокартон і конструкції — вони не є нові і розцінки на них майже всюди однакові. Що таке субпідряд? Наприклад, людина вирішила зробити камін. Це одна робота. Зробити його мармуровим — це інша. Тобто це вузькоспеціалізована робота, для якої потрібно залучати інших спеціалістів, бо сам мармур — це не є щось космічне, а працювати з ним треба вміти. І чим більше у людини буде таких нюансів у ремонті, тим більша вартість ремонту загалом.

Розкажіть, що являє собою інновація “розумний будинок”?

Розумний будинок – унікальна система, що керує всіма комунікаціями вашого дому. Управління розумним будинком може вестися через мобільний зв’язок або через пульт дистанційного керування. Крім того, ця технологія дозволяє структурувати роботу всього технічного та інженерного обладнання, задавши певний сценарій.
Наприклад, Ви їдете у відпустку і щоб всі системи працювали в економ режимі – даєте команду «У відпустці». Дуже популярний режим «Я під’їжджаю додому», де Ви можете налаштувати всі необхідні комунікації – ввімкнути підігрів підлоги або кондиціонер та інше. Отже, функцій є багато, все підлаштовується під бажання замовника.

В чому виникають труднощі?

Взагалі робота справді важка, особливо, коли виходить складний проект. Навіть демонтажні роботи — це не просто. Можливо, хтось думає, що руйнувати — не будувати. В цьому сегменті все треба ретельно обдумати та зважити всі за і проти. По-перше, ми втручаємося у стяжку, по-друге, у перекриття, знову ж таки, ми збиваємо огородження, і його потрібно збити правильно, щоб потім не виникало проблем. Отож, ми повинні демонтувати все так, щоб згодом наш дизайн зійшовся з оздоблювальними матеріалами.

У чому специфіка та особливість Вашої роботи?

Дизайнер трішки психолог, якому потрібно вислухати замовника і зрозуміти, що йому необхідно. Насправді, професіоналізм спеціаліста полягає в тому, щоб першочергово відчути індивідуальність свого замовника, його звички та зрозуміти його характер, вподобання. Найголовніше — любити те, що робиш. Мені дуже подобається бачити щасливі обличчя людей, яким подобається робота, в яку ти вкладаєш частинку себе.