Державний реєстр речових прав: усі об’єкти нерухомості за одним запитом!

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Вказаною Постановою удосконалюється процедура пошуку та одержання фізичними та юридичними особами інформації з Державного реєстру речових прав як за об’єктом нерухомого майна, так і за суб’єктом речового права.
   Зокрема, важливі зміни вносяться в пункт 57 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за якими знову з’являється можливість отримати інформацію про всі об’єкти нерухомості одного власника (суб’єкта) за єдиним запитом, а не подавати запити щодо кожного окремого об’єкту!
   Таким чином, отримати інформацію про всі об’єкти конкретної особи можна буде оплативши лише один платіж за запит про надання інформації з ДРРП щодо цієї особи (суб’єкту), а не оплачуючи інформацію по кожному об’єкту окремо, як це відбувається останнім часом.
   Разом із тим, судячи із внесених змін, плата у випадках відсутності будь-якої інформації в Реєстрі речових прав (ДРРП) все ж буде стягуватися. Отже, потрібно буде спершу оплатити запит, а лише потім дізнатися чи є інформація в ДРРП; разом із тим, отримана Інформаційна довідка також буде містити інформацію про наявність/відсутність обтяжень.
   Державне підприємство «Національні інформаційні системи» планує реалізувати вказану Постанову протягом місяця. Отже, орієнтовно з серпня 2019 року вказані вище зміни мають запрацювати.
   Постанова КМУ №599 від 26.06.2019 року набирає чинності з дня її опублікування, проте вказана поставнова станом на 16.07.2019 року ще не опублікована!
 
 
ДЖЕРЕЛО: https://www.facebook.com