Запитайте у юриста

Поради Юриста

Навіщо потрібна довіреність?

Існують два види довіреностей. Перша довіреність видається в межах виконання договору доручення, якщо в покупця немає можливості самостійно проводити всі необхідні операції з банком на етапі підписання договору про участь у ФФБ та в подальшому під час будівництва (наприклад, якщо покупець перебуває за кордоном, або тривалий термін може бути відсутнім за місцем прописки).

Дана довіреність не є обов’язковою, видається за бажанням покупця.

Друга довіреність – це довіреність на виготовлення правоустановчих документів на покупця.

Відповідно до Закону та Правил ФФБ, Забудовник за свій рахунок зобов’язаний після завершення будівництва виготовити документи про право власності на квартиру на покупця цієї квартири та передати покупцю всю документацію по акту прийому-передачі. Оскільки така реєстрація проводиться в державних органах, то її проводити може особа, яка діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності.

Чому не можна проплатити повну вартість квартири на фонд фінансування?

Вартість квартири для покупця не змінюється при розбивці оплати по 2-ом договорам, змінюється лише порядок оплати за цю квартиру.

Особа, яка діє по договору доручення, має ексклюзивні права на продаж цих квартир, саме вона унеможливлює повторний продаж цих квартир, оскільки ведеться облік проданих та непроданих, забезпечує бронювання квартири за покупцем.

Чому ціна за квартири прив’язана до долара США?

Згідно Цивільного Кодексу України дозволяється встановлювати вартість житла в еквіваленті іноземної валюти (зазвичай долар США). Це надає додатковий захист клієнтові, оскільки визначена вартість квадратного метра в у.о. залишається незмінною, в той самий час, коли вартість в гривні може коливатись в залежності від інфляційних процесів в країні (зміна курсу валют більше ніж на 10%).

Які угоди укладаються при купівлі квартири і чому?

Реалізація житла від будівельної корпорації «РІЕЛ» здійснюється через Фонди фінансування будівництва (ФФБ) згідно діючого законодавства, зокрема Закону України «Про фінансово-кредитні механізми та управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», який діє від 2003 року. Фонди фінансування будівництва створюються спільно з банками.

Таким чином банк несе відповідальність перед клієнтом (покупцем) за те, що будинок буде збудовано і покупці отримають свої квартири. У нашій практиці вже є успішний досвід, коли ми перейняли на себе зобов’язання збанкрутілого забудовника на прохання банку, що, в результаті, дозволило людям отримати свої квартири. Мова йде про житловий комплекс «Княжий».

В свою чергу, банк ретельно стежить та контролює цільове використання (фінансування будівельно-монтажних робіт, закупівля матеріалів для будівництва та ін.) забудовником коштів, отриманих від покупців.

Для детальнішої інформації Ви можете ознайомитись з «Правилами ФФБ», де описаний порядок управління коштами та передачі житла власнику. Таким чином, одним з договорів, який підписує покупець є договір з фондом фінансування будівництва, згідно з яким клієнт вносить частину коштів за квартиру (згідно з графіком платежів) на рахунок ФФБ у банку. В подальшому банк перераховує ці кошти РІЕЛу для виконання будівельних робіт. Ще одним договором, який підписує клієнт є договір доручення з нашим приватним підприємцем, або з юридично особою, яка входить в організаційну структуру «РІЕЛ». Згідно з цим договором, клієнт отримує послуги по підбору бажаної квартири, бронювання та закріплення квартири за покупцем, що унеможливлює її повторну реалізацію, укладенню угоди з ФФБ, контролю за ходом будівельних робіт. По цьому договору покупець сплачує іншу частину коштів за квартиру. Таким чином, ціна квартири для покупця не змінюється та залишається сталою, про яку було домовлено, а вартість квадратного метра розбивається на два платежі по двох окремих договорах

Чому ми працюємо саме з цими банками?

На сьогодні ми маємо створені фонди фінансування будівництва з банком «Фінансова ініціатива» та з банком БІЗ («Банк інвестицій та заощаджень»). Банк «Фінансова ініціатива» входить у 20-у найбільших банків України за розміром активів. Крім того, в процесі нашої діяльності ми успішно співпрацюємо і з інишими банками України. Основними критеріями для вибору банків є оперативне вирішення питань, гнучкість у прийнятті рішень, клієнтоорієнтованість.

Чому ви не підтримуєте державні соціальні програми?

Якщо мова йде про програми кредитування доступного чи молодіжного житла, то ці програми спрямовані на можливість людей придбати «соціальне» житло. Ми ж пропонуємо квартири дещо вищого класу та кращих споживчих якостей.

Чи можна придбати недобудовану нерухомість в кредит?

Ми активно працюємо над вирішенням цієї потреби клієнтів і, сподіваємось, вже у 2014 році ми запровадимо кредитну програму з одним із банків нашої країни, за якою Ви зможете отримати кредит для придбання квартири в будівельній корпорації “РІЕЛ”.

Які ви даєте гарантії на будинок?

Створення ФФБ спільно з банком є найбільшою гарантією для покупця, що будинок буде добудований та зданий в експлуатацію вчасно. При зведенні новобудови ми керуємось усіма вимогами будівельно-нормативних норм, які запроваджені в Україні та несемо відповідальність згідно чинного законодавства.

Чому у вас досить низька вартість кв. м.?

Створення ФФБ спільно з банком є найбільшою гарантією для покупця, що будинок буде добудований та зданий в експлуатацію вчасно. При зведенні новобудови ми керуємось усіма вимогами будівельно-нормативних норм, які запроваджені в Україні та несемо відповідальність згідно чинного законодавства.

За яким курсом долара здійснюються проплати?

Проплати здійснюються згідно з курсом продажу міжбанку (www.minfin.ua) на кінець попереднього дня.

Контакти