ЗАПИТАЙТЕ У ЮРИСТА

     

    ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

    Доброго дня! Фірма "Галжитлобуд", станом на 30.01.2019 р., на вул. Варшавській, 201а, проводить будівництво житлового 16-поверхового будинку на ділянці, що перебуває у комунальній власності, під кадастровим №4610137500:05:004:0096. Ділянка перебуває у межах зони ТР-2 (зона транспортної інфраструктури (вулична мережа)., згідно плану зонування Шевченківського р-ну м. Львова (Затвердженого ухвалою Львівської міської ради №4657 від 21.05.2015 р.). Будівництво житлових будинків у цій зоні - заборонене! Згідно п. 7 ст. 18 Закону України про регулювання містобудівної діяльності "за порушення вимог, встановлених планом зонування території, фізичні та юридичні особи несуть відповідальність відповідно до закону." На замовлення приватного підприємства “Львівський дистрибютор“ було видано містобудівні умови і обмеження на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими громадськими приміщеннями, даховою котельнею, трансформаторною підстанцією та паркінгами на вул. Варшавській, 201-А зі знесенням існуючих нежитлових будівель (наказ №745 з датою реєстрації 2018-07-13). Дія згаданого закону також поширюється на землевпорядну документацію. Славік.

    Доброго дня! 

    Ми вдячні Вам за користування нашим інтернет-ресурсом та активну участь у пошуках відповідей стосовно законності того чи іншого будівництва!

    1) Стосовно Вашого повідомлення щодо будівництва житлового комплексу компанією “ГалЖитлоБуд” за адресою: м. Львів, вул. Варшавська, 201-А, повідомляємо наступне.

    Фахівці Асоціації під час проведення аналізу статусу тої чи іншої забудови, проводять моніторинг відповідних об’єктів на дотримання трьох основних критеріїв:
    – законність права на користування земельною ділянкою;

    – наявність містобудівних умов та обмежень;

    – наявність дозвільних документів на початок будівельних робіт.

    Саме такі документи, на думку експертів Асоціації, повинні бути наявними в Забудовника на момент початку будівельних робіт або ж на момент початку продажу квартир у ньому.

    З наявною в Забудовника документацією Ви можете ознайомитись за посиланням на нашій Інтерактивній мапі: https://azuz.org.ua/locations/zhk-na-varshavskij-2/, а саме:

    1) Земельна ділянка кадастровий №4610137500:05:004:0096 знаходиться в оренді на підставі Договору Ш-4047 від 01.03.2018 року.

    2) Містобудівні умови та обмеження затверджені рішенням виконкому ЛМР № 745 від 13.07.2018 року на будівництво Приватним підприємством “Львівський дистибютор” багатоквартирного житлового будинку з вбудованими громадськими приміщеннями, даховою котельнею, трансформаторною підстанцією та паркінгами на вул. Варшавській, 201-А зі знесенням існуючих нежитлових будівель.

    3) Замовником отримано Дозвіл на будівельні роботи № ЛВ 112183340576 від листопада 2018 року.

    Також повідомляємо, що згідно інформації, розміщеної у відкритих джерелах, зокрема на офіційному сайті Львівської Міської Ради в розділі “Документи ЛМР” міститься Рішення № 226 від 27.03.2017 року, відповідно до якого Виконавчий комітет Львівської міської Ради затвердив зміни до детального плану території житлового району “Голоско“ у м. Львові у складі з розробленою планувальною структурою забудови території, планом червоних ліній вулично-дорожньої мережі, схемою функціонального зонування території (планом зонування території) з визначенням містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, пропозиціями з інженерного забезпечення та захисту території, заходами щодо дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних нормативів, вимог з ліквідації аварійних ситуацій та реалізації детального плану території.

    Відповідно до даного Рішення та Протоколу засідання архітектурно-містобудівної ради управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради від 23.05.2018 № 8, дана земельна ділянка (4610137500:05:004:0096) знаходиться в зоні функціонального призначення:  зона Ж-4 – зона багатоповерхової житлової забудови від 9-16 поверхів та зона ТР-2. (зображення планів додається)

    2) Ваше повідомлення, у якому Ви стверджуєте, що будівництво у межах зони, де має бути розміщено відповідний житловий комплекс, на Вашу думку, заборонено – взято до уваги фахівцями Асоціації при проведенні аналізу та підготовки цієї відповіді.

    Однак, звертаємо Вашу увагу, що нашим завданням в першу чергу є моніторинг усіх будівельних об’єктів регіону на предмет дотримання кожною компанією-забудовником трьох чітких критеріїв, про які нами було зазначено вище. Результатом нашого аналізу є узагальнене інформування людей про ризики, пов’язані з інвестуванням у будівництво, шляхи їх мінімізації та способи захисту прав та законних інтересів, виключно з огляду на діяльність безпосередньо самого забудовника.

    На жаль, підставність та правомірність отримання дозвільних документів та законність дій посадових осіб відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування не є предметом аналізу, що проводиться фахівцями Асоціації, оскільки знаходиться в сфері діяльності правоохоронних органів або ж має вирішуватись в порядку судового оскарження неправомірних рішень конкретних посадовців.

    Таким чином, зважаючи на фактичну наявність в Забудовника дозвільної документації, передбаченої чинним законодавством України для зведення нового об’єкту містобудування, Асоціація не має підстав стверджувати, що дане будівництво є незаконним. 

    Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.

    Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ . 

    Доброго дня! Цікавить інформація стосовно ЖК Глобус Континент на вул. Трускавецькій. Земельна ділянка під будівництво передана на основі договору суборенди. Сільська Рада с. Сокільники надала в оренду ТзОВ "Фірма Поліфрукт", а та передала в суборенду ПП "Місто Лев 2012". Чи є законним така схема і чи в майбутньому це не створить проблем покупцям/мешканцям ЖК Глобус Континент. ЛЮБА.

    Доброго дня, Любо!

    Ми вдячні Вам за користування нашим інтернет-ресурсом та активну участь у пошук відповідей стосовно законності здійснення того чи іншого будівництва.

    Стосовно законності зведення Житлового комплексу “Глобус Континент”, що розташований за адресою: м. Львів, вул. Трускавецька, повідомляємо наступне.
     
    Фахівці Асоціації під час проведення аналізу статусу тої чи іншої забудови, проводять моніторинг відповідних об’єктів на дотримання трьох основних критеріїв:
    – законність права на користування земельною ділянкою;
    – наявність містобудівних умов та обмежень;
    – наявність дозвільних документів на початок будівельних робіт.
     
    З наявною дозвільною документацією в Забудовника, Ви можете ознайомитись за посиланням на нашій Інтерактивній мапі https://azuz.org.ua/locations/zhk-globus-kontynet/
     

    Земельна ділянка: кадастровий номер 4623686400:03:000:0429, на якій зводиться даний житловий комплекс, знаходиться в  суборенді в Замовника будівництва і має цільове призначення “для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку”.

    Відповідно до частини 1 статті 413 ЦК України власник земельної ділянки має право надати її в користування іншій особі для будівництва промислових, побутових, соціально-культурних, житлових та інших споруд і будівель (суперфіцій). Таке право виникає на підставі договору. Суборенда в такому випадку можлива також за попередньої згоди власника земельної ділянки.

    У частині 1 статті 1021 Земельного кодексу (ЗК) України також визначено, що право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) виникає на підставі договору між власником земельної ділянки і особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для таких потреб.

    Після завершення будівництва, здачі об’єкту нерухомості в експлуатацію та присвоєння йому поштової адреси, дана земельна ділянка може бути передана у постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками відповідно до умов ст.42 Земельного кодексу України. В даному випадку – до ОСББ.

    Для отримання Замовником будівництва дозволу на будівельні роботи, йому необхідно мати законне право користування на дану земельну ділянку для такого будівництва. У зв’язку з тим, що дозвіл на дане будівництво є чинним, а у забудовника наявна уся інша необхідна дозвільна документація, Асоціація не має підстав вважати це будівництво незаконним.

    Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників діє юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. 

    Разом з цим Ви також можете розглянути перспективу придбання нерухомості в об’єктах, які зводяться учасниками нашої Асоціації, що мають бездоганну ділову репутацію та здійснюють свою діяльність з дотриманням вимог чинного містобудівного законодавства (https://azuz.org.ua/for-consumers/).  

    Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ

    Доброго дня, допоможіть мені, будь ласка, я хочу придбати квартиру Avalon Zelena Street, але умови форвардного контракту мені не зовсім зрозумілі, поясніть мені, будь ласка, чи варто купувати квартиру у даного забудовника? Оскільки я читала відгуки, що були проблеми з остаточними розрахунками ( підвищили попередню ціну). Допоможіть розібратись. СНІЖАНА.

    Доброго дня, Сніжано!

    Ми вдячні Вам за користування нашим сайтом та активну позицію у пошуках відповідей на питання, щодо законності будівництва у м.Львові.

    Асоціація західноукраїнських забудовників не надає рекомендацій з приводу придбання нерухомості, оскільки дане рішення повинне бути прийняте Вами особисто. Водночас наші фахівці здійснюють аналіз документів щодо кожного конкретного об’єкту, будівництво якого розпочато у м. Львові, або ж компанія-забудовник розпочала продаж нерухомості у тій чи іншій новобудові.  Фахівці Асоціації під час проведення аналізу статусу тої чи іншої забудови, проводять моніторинг відповідних об’єктів на дотримання трьох основних критеріїв:- законність права на користування земельною ділянкою;
    – наявність містобудівних умов та обмежень;
    – наявність дозвільних документів на початок будівельних робіт.

    Провівши аналіз механізму залучення коштів для фінансування будівництва ЖК «Avalon Zelena Street», повідомляємо Вам наступне.

    Будівельна компанія «AVALON INC», яка здійснює будівництво ЖК «Avalon Zelena Street» на вул. Зеленій, є доволі великим та стабільним забудовником, який успішно здав в експлуатацію чотири великих об’єкти нерухомості у м. Львів за останні три роки. 

    Вказаний механізм фінансування будівництва з використанням форвардних контрактів – найбільш поширена з існуючих на сьогоднішній день моделей фінансування будівництва. Повну інформацію про схему продажу, її особливості та переваги Ви можете отримати в юридичній консультації, що розпочала роботу на базі на базі Асоціації західноукраїнських забудовників, або в Центрах продажу Забудовника.

    Умови форвардного контракту в рамках цієї відповіді пояснюємо лише в загальних рисах:

    форвардний контракт (ФК) – це договір, за яким Продавець (Забудовник) зобов’язується у майбутньому передати майнові права на конкретну квартиру Покупцеві (власнику ФК) за визначеною ціною; при придбанні квартири за схемою форвардних контрактів Ви спочатку придбаваєте ФК, як фінансовий інструмент, що дає право придбати майнові права на конкретну квартиру;

    отримавши у власність ФК, ви пред’являєте його Продавцю (Забудовнику) до виконання і укладаєте договір купівлі-продажу майнових прав, що в майбутньому буде підставою для реєстрації права власності на цю квартиру.

    Таким чином, уклавши договір купівлі-продажу майнових прав, Ви маєте можливість оплачувати платежі за графіком та очікуєте на завершення будівництва і здачу об’єкта в експлуатацію.

    За умовами договорів на продаж квартир проекту ЖК «Avalon Zelena Street» вартість квартири фіксується в договорі і після його підписання не може бути змінена Забудовником в односторонньому порядку.

    Щодо відгуків про «підвищення попередньої ціни» можемо лише здогадуватись, що це повідомлення напевне стосувались змін прайсової ціни на непродані квартири. Таке підвищення цін на непродані квартири пов’язане з ціновою політикою в межах реалізації проекту: в момент старту продажів (на етапі фундаменту) ціни на квартири є найнижчими, а в процесі зведення будинку прайсові ціни на непродані квартири зростають.

    Ще раз звертаємо Вашу увагу на те, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, яка безкоштовно надасть Вам відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир.

    Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ     

    Доброї ночі. Мене цікавить договір купівлі-продажу цінних паперів на Новобудову. Що це за договір? ОКСАНА.

    Доброго дня, Оксано!

    Ми вдячні Вам за користування нашим інтернет-ресурсом!

    Стосовно окремої форми договору при реалізації нерухомості, однією з яких може бути Договір купівлі – продажу цінних паперів, повідомляємо наступне.

    Схема інвестування в нерухомість шляхом укладення Забудовником з Клієнтом Договору купівлі – продажу цінних паперів або іншого фінансового документу на сьогоднішній день зустрічається все частіше. 

    Предметом Договору купівлі – продажу цінних паперів або інших фінансових документів як правило є деривативи, а саме форвардні контракти. Відповідно до пп.14.1.45.3 Податкового кодексу України, форвардний контракт – це стандартизований цивільно-правовий договір, за яким продавець зобов’язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах, а покупець зобов’язується прийняти в установлений строк базовий актив і сплатити за нього ціну, визначену таким договором. Форвардний контракт є одним із видів деривативу, який згідно пп.14.1.45 Податкового кодексу України є стандартним документом, що засвідчує право та / або зобов’язання придбати або продати в майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах Стандартна (типова) форма деривативів і порядок їх випуску та обігу встановлюються законодавством. Продаж форвардного контракту завіряється (реєструється) товарною біржею. Форма договору повинна бути обов’язково письмова (ч. 2, ст. 656 Цивільного кодексу України). Нотаріальне посвідчення Договору не вимагається.

    Договір купівлі – продажу цінних паперів або інших фінансових документів (деривативу) Покупець підписує з компанією з управління активами, яка діє від імені, в інтересах та за рахунок конкретного інвестиційного фонду. Компанія з управління активами – це юридична особа, яка здійснює професійну діяльність з управління активами інститутів спільного інвестування (ІСІ) на підставі ліцензії, яку видає Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, і не може поєднувати цю діяльність з іншими видами професійної діяльності на ринку цінних паперів. Діяльність КУА жорстко регулюється і обмежується законодавством та контролюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Від імені компанії з управління активами, як правило, діє Повірений – юридична особа з наявною ліцензією Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку. 

    На підставі здійснення Покупцем повної оплати по Договору купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових інструментів (деривативу), він укладає із Забудовником Договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт нерухомості. Даний Договір служитиме підставою виникнення в Покупця права на оформлення за собою права власності на Об’єкт нерухомості, що ним придбавається. Нотаріальне посвідчення такого Договору не вимагається. Водночас відповідно до ст. 209 Цивільного кодексу України він може бути нотаріально посвідченим за домовленістю сторін.

    Така схема залучення коштів при реалізації нерухомості є однією з тих, що прямо передбачені чинним законодавством. Зокрема ч.3  ст.4 Закону України “Про інвестиційну діяльність” зазначає, що інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва. Інші способи фінансування будівництва таких об’єктів визначаються виключно законами.

    Основні переваги такого інструменту фінансування:

    – отримання забудовником інвестицій на ведення будівництва з застосуванням саме такого механізму підвищує рівень безпеки покупця, оскільки вказана схема залучення коштів передбачає обов’язкову участь у ній професійних учасників ринку цінних паперів, діяльність яких є  ліцензованою та підлягає додатковому контролю з боку Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
    – відсутність у інвестора необхідності сплати додаткових коштів на участь третіх осіб в реалізації проекту – грошові кошти, які Клієнт витрачає на укладення вище вказаних Договорів становить лише незначну частину тих коштів, які Клієнт мав би сплатити за умови обов’язкового нотаріального посвідчення Договорів, які мають наслідком сплату обов’язкових сплат до бюджету та нотаріальних послуг окремо.  
    – зменшення  податкового навантаження Забудовника, що відображається на вартості об’єкта інвестування.
    – мінімізується ризик подвійних продажів об’єктів нерухомості.

    Основні ризики / недоліки:

    –  неможливо повернути інвестовані кошти в повному обсязі (в разі розірвання договору купівлі-продажу майнових прав);
    – забудовник має право залучати кошти для будівництва до моменту отримання необхідної дозвільної документації;

    – можливість нецільового використання інвестицій.

    Доброго дня! Я купив квартиру у новобудові. Вже є виданий сертифікат про здачу об'єкту та присвоєна поштова адреса. Забудовник вимагає оформлення права власності тільки у свого нотаріуса за доволі велику суму. Я хочу оформити право власності в ЦНАП. Яким чином я можу отримати від нього всі необхідні документи (технічний паспорт на квартиру та копію про присвоєння поштової адреси). Дякую. РОМАН.

    Доброго дня, Романе!

    Ми вдячні Вам за користування нашим інтернет ресурсом!

    Стосовно Вашого запитання щодо реєстрації права власності на квартиру в державного реєстратора речових прав через відділення ЦНАП, а не в нотаріуса, якого вимагає забудовник, повідомляємо наступне.

    Відповідно до ч.1. ст. 657 Цивільного кодексу України, Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

    Відразу після нотаріального посвідчення Основного договору купівлі – продажу квартири, нотаріус повинен зареєструвати за Вами чи іншими особами право власності на квартиру. Пунктом 3 ч.1 статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) визначено, що нотаріус – державний реєстратор прав на нерухоме майно (далі – державний реєстратор).

    Нотаріус, реалізуючи функції державного реєстратора:

    1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

    відповідність обов’язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;
    відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;
    відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав), відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;
    наявність обтяжень прав на нерухоме майно;
    наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов’язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;

    2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення

    3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов’язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником.

    Органи державної влади, підприємства, установи та організації зобов’язані безоплатно протягом трьох робочих днів з моменту отримання запиту надати державному реєстратору запитувану інформацію в паперовій та (за можливості) в електронній формі;

     4) під час проведення реєстраційних дій обов’язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень;

     5) відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об’єкти та суб’єктів таких прав;

    6) присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна у випадках, передбачених цим Законом;

    7) виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, та розміщує їх у реєстраційній справі в електронній формі у відповідному розділі Державного реєстру 

    прав (у разі якщо такі копії не були виготовлені під час прийняття документів за заявами у сфері державної реєстрації прав);

    8) формує за допомогою Державного реєстру прав документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав;

    9) формує реєстраційні справи у паперовій формі;

    10) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

    Законодавець також наділив нотаріуса окремими повноваженнями державного реєстратора, які виникають у результаті нотаріальних дій, а саме:
    державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

    При реєстрації права власності на нерухоме майно обов’язковою є сплата 1% суми Договору купівлі – продажу квартири до Пенсійного фонду, відповідно до ст 4 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”. Дана сума сплачується незалежно, чи реєструється право власності в нотаріуса чи державного реєстратора через ЦНАП. Різниця може полягати лише в вартості послуг та строку надання послуг. В нотаріуса, як правило, реєстрація відбувається в один і той самий день, що й підписання і посвідчення Основного договору; через органи ЦНАП – не довше 5 робочих днів в разі правильності подання усіх необхідних документів.

    Також повідомляємо, що такий обов’язок реєстрації права власності в конкретного нотаріуса також може бути передбаченим в Договорі, який Клієнт підписував із Забудовником. В такому випадку, реєстрація права власності через органи ЦНАП може вважатись порушенням умов Договору та спричинити відповідні наслідки для Сторони, яка його порушила.

    Додатково звертаємо Вашу увагу на те, що для надання більш повної та об’єктивної консультації з цього питання, нам необхідно ознайомитись з пакетом документів, які були підставами для набуття Вами права власності на згадану квартиру або ж з умовами Ваших взаємовідносин із забудовником.

    З цією метою Ви можете особисто звернутись в юридичну консультацію Асоціації західноукраїнських забудовників та отримати вичерпну правову допомогу , необхідну потенційним покупцям квартир.

     Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ

    Чому на Вашому сайті у всіх є вписаний Забудовник, а в ЛеопольТаун нема? Як можливий покупець квартири в ЖБК ЛеопольТаун мене цікавить все про ЗАКОННІСТЬ цього ЛеопольТауну! СТЕПАН.

    Доброго дня, пане Степане!

    Ми вдячні Вам за користування нашим сайтом та активну позицію у пошуках відповідей на питання, щодо законності будівництва у м.Львові.

    На Ваші запитання стосовно житлового комплексу “ЛЕОПОЛЬ ТАУН” на вул. Стрийська, 195 повідомляємо наступне.

    Ваше зауваження щодо відсутності інформації в графі “ЗАБУДОВНИК” Житлового Комплексу “ЛЕОПОЛЬ ТАУН” враховано. Відповідно до інформації, що знаходиться у розпорядженні Асоціації, будівництво ЖК “ЛЕОПОЛЬ ТАУН” здійснює ТзОВ “КВІТИ ЛЬВОВА ПЛЮС”, саме дана компанія вказана в затверджених містобудівних умовах і обмеженнях та Дозволі на будівельні роботи, як ЗАМОВНИК.

    На жаль, Асоціація західноукраїнських забудовників не надає рекомендацій з приводу придбання нерухомості, оскільки дане рішення повинне бути прийняте Вами особисто. Водночас наші фахівці здійснюють аналіз документів щодо кожного конкретного об’єкту, будівництво якого розпочато у м. Львові, або ж компанія-забудовник розпочала продаж нерухомості у тій чи іншій новобудові. 

    Щодо питання законності забудови по вул. Стрийська, 195 у м. Львові повідомляємо наступне. Наші фахівці під час проведення аналізу статусу тої чи іншої забудови, проводять моніторинг відповідних об’єктів на дотримання трьох основних критеріїв: 

    • законність права на користування земельною ділянкою;
    • наявність містобудівних умов та обмежень;
    • наявність дозвільних документів на початок будівельних робіт.  

    Виходячи із зазначених критеріїв інформуємо Вас, що:

    – земельна ділянка, на якій здійснюється зведення об”єкту “ЛЕОПОЛЬ ТАУН”, знаходиться в оренді згідно Договору оренди земельної ділянки № С-3 від 10.12.2014 року.

    – Наказом виконкому Львівської Міської Ради №034 від 13.02.2015 року були затверджені Містобудівні умови та обмеження на будівництво Товариством з обмеженою відповідальністю “КВІТИ ЛЬВОВА ПЛЮС” комплексу багатоквартирних житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями зі знесенням існуючої будівлі.

    Замовнику будівництва видано Дозвіл на будівельні роботи № ІУ 115153442556 державною архітектурно-будівельною інспекцією України у грудні 2015 року (будівництво ТзОВ “Квіти Львова Плюс” комплексу багатоквартирних житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями на вул. Стрийська, 195 у м. Львові зі знесенням існуючих будівель; Львівська обл., м. Львів, вул. Стрийська, 195).

    Враховуючи вище наведене, підстави вважати, що будівництво по вул. Стрийська, 195 у м.Львові є незаконним і таким, що суперечить містобудівному законодавству – відсутні.  

    Водночас, звертаємо Вашу увагу, що для прийняття остаточного рішення Вам необхідно провести більш детальний аналіз не лише в частині наявності дозвільної документації, але й щодо інших чинників, які можуть впливати на безпеку Ваших інвестицій. Зокрема, варто поцікавитись також діяльністю компанії-забудовника, наявністю відкритих кримінальних проваджень та судових справ з його участю, способом залучення коштів, інформацією, якою оперують ЗМІ стосовно даної забудови тощо.

    Доброго дня! Маю до Вас запитання щодо того, чи можуть локації, позначена на карті зеленим, змінити свій статус на "Незаконні"? РОСТИСЛАВ.

    Доброго дня, Ростиславе!

    Ми вдячні Вам за користування нашим сайтом та активну позицію у пошуках відповідей на питання щодо законності будівництва у м.Львові.

    По суті поставленого Вами запитання повідомляємо, що за результатами проведення аналізу на предмет «законності» тої чи іншої забудови, на Інтерактивній мапі нашого сайту зеленими мітками позначені ті об’єкти, які з самого початку будівництва або початку продажів дотримуються трьох основних критеріїв:

    – законність права на користування земельною ділянкою;

    – наявність містобудівних умов та обмежень;

    – наявність дозвільних документів на початок будівельних робіт.

    За наявності документів, що засвідчують дотримання компанією-забудовником вимог чинного законодавства за кожним із вищенаведених критеріїв, відповідний об’єкт нового будівництва фіксується на мапі у вигляді окремої локації та отримує статус «законного».

    Однак, практика ведення будівельної діяльності свідчить про те, що в процесі зведення будинку, можуть виникати обставини, які впливають на статус об’єкту, зокрема як в частині законності безпосереднього ведення будівельних робіт, так і в частині законності відповідних документів, які були підставою для початку будівництва.

    Наприклад, непоодинокими є випадки призупинення, припинення, скасування чи анулювання контролюючими органами одного чи декількох документів, які є підставою для ведення законного будівництва. В цьому випадку даний об’єкт автоматично набуває певних ознаки ризиковості, оскільки придбання квартири в такому будинку несе для потенційного інвестора можливість втратити свої кошти та не отримати придбану ним нерухомість у власність, або ж отримати її зі значним протермінуванням.

    Як правило, в таких випадках між компанією забудовником та відповідними державними органами виникають судові спори щодо законності дій як з боку однієї так і іншої сторони. Тому, протягом всього строку існування підставних судових процесів (кримінальних справ, адміністративного оскарження тощо), такий об’єкт будівництва переходить у статус “Ризикові”, позначається сірим кольором і залишається в цьому статусі до прийняття остаточного рішення по справі в порядку, визначеному чинним законодавством.

    В разі доведення Забудовником безпідставності рішень по призупиненню, припиненню, скасуванню чи анулюванню дозвільної документації у встановлену законом порядку, даний об’єкт повертається в статус “Законні” та продовжує відображатись на мапі зеленим кольором.

    У випадку встановлення законності дій контролюючих органів, об’єкт будівництва, щодо якого існували такі спори, переходить у статус “Незаконні”, оскільки продовження будівництва в такому випадку суперечить чинному законодавству і тягне за собою значні ризики для Покупців.

    Враховуючи наведене, звертаємо Вашу увагу на те, що Інтерактивна мапа забудов м.Львова є динамічним інформаційним ресурсом, який відображає реальний стан справ в конкретний проміжок часу. Невідповідність інформації може мати місце виключно по причині обмежених технічних можливостей на обробку інформаційного масиву, або ж відсутності офіційного підтвердження з боку державних органів відомостей, наданих нашими користувачами.

    Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир.

    Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ

    Доброго дня. Хочу купити квартири в ЖК Струмок, на Масарика від "ІнтегралБуд". Але знаю, що там йдуть судові розбирання і що будинок не включений ще в генеральний план. Скажіть, будь ласка, чи надійно купувати там? Чи все потім буде гаразд? Дякую за відповідь. ІГОР.

    Доброго дня, пане Ігоре!

    Ми вдячні Вам за користування нашим сайтом та активну позицію у пошуках відповідей на питання, щодо законності будівництва у м.Львові.

    Повідомляємо, що фахівці Асоціації під час проведення аналізу статусу тої чи іншої забудови, проводять моніторинг відповідних об’єктів на дотримання трьох основних критеріїв:

    – законність права на користування земельною ділянкою;

    – наявність містобудівних умов та обмежень;

    – наявність дозвільних документів на початок будівельних робіт.

    Асоціація західноукраїнських забудовників не надає рекомендацій з приводу придбання нерухомості, оскільки дане рішення повинне бути прийняте Вами особисто. Водночас наші фахівці здійснюють аналіз документів щодо кожного конкретного об’єкту, будівництво якого розпочато у м. Львові, або ж компанія-забудовник розпочала продаж нерухомості у тій чи іншій новобудові. 

    На Ваші питання щодо будинку, який зводиться по вул..Струмок-Масарика у м.Львові, повідомляємо наступне.

    Будівельна компанія “ІнтерГалБуд”, яка здійснює будівництва ЖК “СТРУМОК” на вул. Струмок-Масарика, є доволі великим та стабільним забудовником, який успішно здав в експлуатацію більше десяти великих об’єктів нерухомості у м. Львів.

    Однак, беручи до уваги саме ЖК “СТРУМОК”, останній з самого початку реалізації даного проекту, був предметом підвищеної уваги з боку ЗМІ та громадськості.

    Станом на сьогодні, в єдиному державному реєстрі судових рішень наявна інформація про щонайменше два судові процеси, які стосуються законності цієї забудови та статусу земельної ділянки на якій вона зводиться.

    1. Зокрема, інспекція ДАБК своїм наказом №66/17 від 09 серпня 2017 року анулювала дозвіл про початок виконання будівельних робіт № IV 114160751893 на об’єкт «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Струмок – Т.Масарика,7.

    З цього приводу забудовник звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування наказу Інспекції ДАБК у м.Львові Львівської міської ради № 66/17 від 09 серпня 2017 року «Про анулювання дозволу про початок виконання будівельних робіт № IV 114160751893 на об’єкт «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул.Струмок Т.Масарика,7».

    Разом з цим, 21.08.2017 року судом задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова компанія «Інтергал» про вжиття заходів забезпечення позову, ухвалено вжити заходити забезпечення позову у справі №813/2926/17 до набрання законної сили рішення суду, а саме: зупинити дію наказу № 66/17 від 09 серпня 2017 року «Про анулювання дозволу про початок виконання будівельних робіт № IV 114160751893 на об’єкт «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Струмок-Т.Масарика, 7 у м. Львові» (замовник будівництва Товариство з обмеженою відповідальністю «Розвиток нерухомості»), прийнятого Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові; заборонити Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові вчиняти дії щодо направлення повідомлення у Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про анулювання Дозволу на виконання будівельних робіт від 15 березня 2016 р. № ІV 114160751893; заборонити Державній архітектурно-будівельній інспекції України вчиняти дії щодо внесення запису про анулювання Дозволу на виконання будівельних робіт від 15 березня 2016 р. № ІV 114160751893 до Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

    Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 05 березня 2018 року у справі №813/2926/17 у задоволенні позову було відмовлено в повному обсязі (http://reyestr.court.gov.ua/Review/72732706).

    Проте, дане рішення не набрало законної сили внаслідок його апеляційного оскарження з боку Позивача (http://reyestr.court.gov.ua/Review/74198545).

    2. Дещо інша ситуація щодо справи за позовом ТзОВ «Розвиток нерухомості», яке звернулося до суду з адміністративним позовом до Львівської міської ради, Департаменту містобудування Львівської міської ради щодо визнання протиправною та скасування ухвали Львівської міської ради № 4657 від 24 травня 2015 року в частині віднесення земельної ділянки кадастровий номер 4610137500:07:001:0214, розташованої за адресою: м. Львів, вул. Струмок – вул. Т.Масарика, 7 до зони Г-3-1 «зона дитячих дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл», зобовязання Львівської міської ради внести зміни в План зонування (зонінгу) Шевченківського району міста Львова та включити земельну ділянку площею кадастровий номер 4610137500:07:001:0214, розташовану за адресою: м. Львів, вул. Струмок – вул. Т.Масарика, 7 до зони «житлової багатоповерхової забудови».

    Рішенням Галицького районний суд міста Львова від 22 грудня 2017 року у Справі №461/5417/16-а, суд визнав протиправною та скасував дану ухвалу Львівської міської ради, а також зобов’язав Львівську міську раду внести зміни в План зонування (зонінгу) Шевченківського району міста Львова та включити земельну ділянку площею кадастровий номер 4610137500:07:001:0214, розташовану за адресою: м. Львів, вул. Струмок – вул. Т.Масарика 7 до зони «житлової багатоповерхової забудови» (http://reyestr.court.gov.ua/Review/71325282).

    Аналогічно попередній справі, вказане рішення суду також не набрало законної сили з огляду на оскарження його в апеляційному порядку Львівською міською радою (http://reyestr.court.gov.ua/Review/73998482).

    Враховуючи наведене, рекомендуємо Вам провести більш детальний аналіз діяльності не лише компанії-забудовника, але й безпосередньо вказаного об’єкту, з врахуванням наданої Вам додаткової інформації.

    Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир.

    Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ

    Доброго дня. Цікавить купівля квартири від забудовника ПрАТ "ІРОКС" за адресою Антонича, 5 (перша секція, будинок зданий та заселений від 2016 р.). Згідно інформації, що є на інтерактивній карті, то земельна ділянка, де проводиться будівництво, належить до земель, які не надані у користування забудовнику. Чи є у Вас інформація, щодо вже завершеного будівництва в 2016 р. (заселеного будинку)? Які ризики купівлі житла в зданій новобудові? Завчасно вдячний за відповідь. КОСТЯНТИН.

    Доброго дня, пане Костянтине!

    Ми вдячні Вам за користування нашим сайтом та активну позицію у пошуках відповідей на питання, щодо законності будівництва у м.Львові.
    Повідомляємо, що фахівці Асоціації під час проведення аналізу статусу тої чи іншої забудови, проводять моніторинг відповідних об’єктів на дотримання трьох основних критеріїв:
    – законність права на користування земельною ділянкою;
    – наявність містобудівних умов та обмежень;
    – наявність дозвільних документів на початок будівельних робіт.

    Моніторинг об’єктів, зданих в експлуатацію здійснюється нашими фахівцями лише у випадку, коли компанія-забудовник продовжує рекламувати продаж квартир в такій новобудові.
    У Вашому листі міститься питання щодо будинку за адресою Антонича, 5. У випадку, якщо Ви маєте на увазі будівництво, що здійснюється компанією ІРОКС у м.Львові в межах вулиць Антонича-Майданна, то можемо Вам повідомити наступне.

    Вказане будівництво відповідно до інформації, отриманої з Львівської міської ради та Інспекції ДАБК м.Львова здійснюється без належної дозвільної документації. З огляду на вищевказані критерії, дана будова віднесена до категорії незаконних. В розпорядженні Асоціації відсутні будь-які відомості та документи, що стосуються здачі даного будинку в експлуатацію. Водночас повідомляємо Вам, що згідно інформації з ЗМІ (https://zik.ua/ , http://www.pobudovano.lviv.ua), громадяни, що придбали нерухомість у вказаних об’єктах, стикались з проблемами, які стосуються оформлення права власності на вказану нерухомість та випадками неможливості нормального її використання, оскільки наявними були проблеми із отриманням послуг по водо-, газо- та електропостачанню у цих будинках.

    Враховуючи наведене, рекомендуємо Вам провести більш детальний аналіз діяльності компанії-забудовника та об’єктів, у яких Ви маєте намір здійснити купівлю квартири.

    Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир.

    Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ

    ПОРАДИ ЮРИСТА

    Навіщо потрібна довіреність?

    Існують два види довіреностей. Перша довіреність видається в межах виконання договору доручення, якщо в покупця немає можливості самостійно проводити всі необхідні операції з банком на етапі підписання договору про участь у ФФБ та в подальшому під час будівництва (наприклад, якщо покупець перебуває за кордоном, або тривалий термін може бути відсутнім за місцем прописки).

    Дана довіреність не є обов’язковою, видається за бажанням покупця.

    Друга довіреність – це довіреність на виготовлення правоустановчих документів на покупця.

    Відповідно до Закону та Правил ФФБ, Забудовник за свій рахунок зобов’язаний після завершення будівництва виготовити документи про право власності на квартиру на покупця цієї квартири та передати покупцю всю документацію по акту прийому-передачі. Оскільки така реєстрація проводиться в державних органах, то її проводити може особа, яка діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності.

    Чому не можна проплатити повну вартість квартири на фонд фінансування?

    Вартість квартири для покупця не змінюється при розбивці оплати по 2-ом договорам, змінюється лише порядок оплати за цю квартиру.

    Особа, яка діє по договору доручення, має ексклюзивні права на продаж цих квартир, саме вона унеможливлює повторний продаж цих квартир, оскільки ведеться облік проданих та непроданих, забезпечує бронювання квартири за покупцем.

    Чому ціна за квартири прив’язана до долара США?

    Згідно Цивільного Кодексу України дозволяється встановлювати вартість житла в еквіваленті іноземної валюти (зазвичай долар США). Це надає додатковий захист клієнтові, оскільки визначена вартість квадратного метра в у.о. залишається незмінною, в той самий час, коли вартість в гривні може коливатись в залежності від інфляційних процесів в країні (зміна курсу валют більше ніж на 10%).

    Які угоди укладаються при купівлі квартири і чому?

    Реалізація житла часто здійснюється через Фонди фінансування будівництва (ФФБ) згідно чинного законодавства, зокрема Закону України «Про фінансово-кредитні механізми та управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», який діє від 2003 року. Фонди фінансування будівництва створюються спільно з банками.

    Таким чином банк несе відповідальність перед клієнтом (покупцем) за те, що будинок буде збудовано і покупці отримають свої квартири.

    В свою чергу, банк ретельно стежить та контролює цільове використання (фінансування будівельно-монтажних робіт, закупівля матеріалів для будівництва та ін.) забудовником коштів, отриманих від покупців.

    Для детальнішої інформації Ви можете ознайомитись з «Правилами ФФБ», де описаний порядок управління коштами та передачі житла власнику. Таким чином, одним з договорів, який підписує покупець є договір з фондом фінансування будівництва, згідно з яким клієнт вносить частину коштів за квартиру (згідно з графіком платежів) на рахунок ФФБ у банку. В подальшому банк перераховує ці кошти для виконання будівельних робіт. Ще одним договором, який підписує клієнт є договір доручення з приватним підприємцем, або з юридично особою. Згідно з цим договором, клієнт отримує послуги по підбору бажаної квартири, бронювання та закріплення квартири за покупцем, що унеможливлює її повторну реалізацію, укладенню угоди з ФФБ, контролю за ходом будівельних робіт. По цьому договору покупець сплачує іншу частину коштів за квартиру. Таким чином, ціна квартири для покупця не змінюється та залишається сталою, про яку було домовлено, а вартість квадратного метра розбивається на два платежі по двох окремих договорах.

    За яким курсом долара здійснюються проплати?

    Проплати здійснюються згідно з курсом продажу міжбанку (www.minfin.ua) на кінець попереднього дня.