Назва проекту: ЖК Гармонія (попередня назва – ЖК Галіція)
Адреса: м. Львів, вул. Шевченка, 307-а
Район: Львівська обл.
Забудовник: Місто Мрій
Будівництво зупинено
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на будівництво
Судові справи та перевірки
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 13.11.2018 року у справі № 1340/3747/18 зобо”язано Товариство з обмеженою відповідальністю «Каньйон» (код ЄДРПОУ 20853118), що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Т.Шевченка, 346/94, знести самочинно збудований об’єкт: багатоквартирний житловий будинок (усі секції), що розташований на вул.Т.Шевченка, 307а у м.Львові на земельній ділянці кадастровий номер 4610137500:11:005:0001, з компенсацією витрат, пов’язаних із знесенням цього об’єкта за рахунок Товариство з обмеженою відповідальністю «Каньйон».
Постановою Восьмого апеляційного суду адміністративного суду від 05.03.2019 року за апеляційною скаргою ТзОВ “Каньйон” рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Ухвалою № 4701 від 11.03.2019 року сесії Львівської міської ради погоджено укладення мирової угоди на стадії виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду між ТзОВ “Каньйон” та Інспекцією ДАБК у м. Львів, та зобов”язано Інспекцію ДАБК у м. Львів. підписати дану угоду та затверджено істотні її умови.
Схеми фінансування
Договір про сплату пайових внесків до кооперативу
Житлово-будівельний кооператив — це юридична особа, яку створюють для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку та подальшої експлуатації. Як юридична особа, кооператив створюють фізичні та \ або юридичні особи, які об’єдналися на основі членства.
Як правило, покупці стають асоційованими членами кооперативу з правом дорадчого голосу, однак, такий голос можуть не брати до уваги при голосуванні у питаннях про прийняття нових членів, продажу квартир, покупці матеріалів та інших. Якщо кооператив ліквідують, в асоційованого члена кооперативу буде перевага в праві на повернення паю, у порівнянні з повноправними членами кооперативу.
Щоб отримати квартиру у власність, пайовик робить вступний внесок та пай у кооператив відповідно до статуту та договору про сплату пайових. На етапі підписання договору вказують механізм переходу прав власності: безпосередньо покупцеві або за договором міни через кооператив. Зазвичай після введення будинку в експлуатацію, ЖБК оформляє право власності на квартиру, після чого за договором міни оформляють міну паю члена кооперативу на квартиру.
Договір про сплату пайових внесків до кооперативу передбачено Законом України «Про кооперацію» та нормами Цивільного кодексу України, але не прописано у 4 статті Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм залучення коштів для будівництва житла.
Особливості:
- відносно проста схема залучення коштів: стаєте членом кооперативу — робите внесок — отримуєте квартиру;
- при статусі неприбутковості забудовник оптимізує оподаткування, витрачає менше часу та грошей для початку продажу квартир через ЖБК в порівнянні з ФФБ або облігаціями;
- повноправні члени кооперативу мають право брати участь в управлінні ЖБК;
- у разі недобросовісних дій з боку адміністрації кооперативу, можливі подвійні перепродажі квартир;
- кооператив може залучати кошти для будівництва до отримання дозвільної документації;
- за законодавством, у разі розірвання договору, термін повернення коштів до 3-х років, але за договором можна встановити та інший термін;
- немає контролю над фінансовими потоками з боку держави, керуючих та інших контролюючих органів
можливість нецільового використання інвестицій; - можливі конфлікти та судові суперечки через розбіжності «повноправних» членів ЖБК в управлінні кооперативом;
- кооператив володіє квартирою до моменту її викупу членом ЖБК;
- ЖБК відповідає за своїми зобов’язаннями всім своїм майном — все рухоме та нерухоме майно може бути продано або стягнуто;
- можливі додаткові витрати при реєстрації договору міни на податки, збори та нотаріальні послуги, якщо за договором не передбачені інші процедури.
На що звернути увагу
- На умови договору: момент передачі прав власності, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок та підстави розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін та ін.
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
СКАНДАЛЬНУ ЗАБУДОВУ НА ВУЛИЦІ ШЕВЧЕНКА УЗАКОНЯТЬ
http://tvoemisto.tv/news/u_lvovi_uzakonyat_skandalnu_zabudovu_na_shevchenka_99063.html
ДІМ БЕЗ ПРАВИЛ. ЖК "Галіція", Шевченка 307а
ДІМ БЕЗ ПРАВИЛ. ЖК "Галіція", Шевченка 307а
ДІМ БЕЗ ПРАВИЛЖК "Галіція", що у Львіві на Шевченка 307а – скандальна забудова узаконена вже за "накатаною схемою" : забудовник зводить будинки без дозволів, люди купують квартири, вкладаючи чималі кошти, ДБК будівництво визнає незаконним, суд видає ухвалу про знесення… А як же 270 обдурених сімей?.. Міська рада, як герой-спаситель, укладає мирову угоду з горе-забудовником , за яким , як виявляться стоять щей кримінальні авторитети.Ще та історія. Але найбільша гіркота від того, що знову використовують необізнаних , довірливих івесторів… Як не потрапити на гачок махінаторів та що робити, якщо вас таки надурили? Дивіться в новому випуску передачі.«Дім без правил» – це цикл програм розслідувань про незаконні забудови, в якій ми виводимо на чисту воду недобросовісних забудовників та безвідповідальних чиновників.Нові випуски – щосуботи о 20:00 з повтором щонеділі о 12:00 та щосереди о 08:30 на 4 КАНАЛ.
Опубліковано Олена Живко Понеділок, 25 листопада 2019 р.
Про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності
Міськрада узаконнить незаконну ЖК «Галіція» в обмін на квартири
Скандальний львівський забудовник віддасть більше 1000 м кв. для черговиків міської ради
У соцмережах розгорівся скандал навколо узаконеного ЛМР самовільного будівництва
Міськрада Львова узаконила самочинно збудоване житло в обмін на квартири
Міськрада Львова узаконила самочинно збудоване житло в обмін на квартири
Ми повернемося до мирного врегулювання питань тоді, коли буде судове рішення про знесення цього будинку», - Г. Пайонкевич про незаконне будівництво на вул. Шевченка, 307а
У ЛЬВОВІ ІНСПЕКЦІЯ ДАБК ВИМАГАЄ ЗНЕСЕННЯ 5-ТИ «САМОБУДІВ»
Забудову на вулиці Шевченка у Львові визнали незаконною
Львівська прокуратура добивається знесення новобудови на вул. Шевченка
У Львові суд розпочав розгляд справи про знесення ЖК «Галіція»
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!