ЖК Park Tower

pin м. Львів, вул. Стрийська, 86
Статус: Законні Законні

Назва проекту: ЖК Park Tower
Адреса: м. Львів, вул. Стрийська, 86
Район: Львівська обл.
Забудовник: Галицька Будівельна Гільдія

Нерухомість: житлова новобудова 
Клас: бізнес

ЗАМОВНИК: ТзОВ “Завод №3”

ПРАВО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ: 

 Вид права: Право власності
 Підстава: Державний акт на право власності на земельну ділянку, зареєстрований 05.12.2007 р. 
 Цільове призначення: для будівництва житлово – торгово – офісно – готельно – розважального комплексу
– Кадастровий номер: 4610136900:05:007:0013

МІСТОБУДІВНІ УМОВИ ТА ОБМЕЖЕННЯ:

Тип вихідних даних:  Рішення ЛМР від 07.04.2017 р. №288
Реквізити: https://www8.city-adm.lviv.ua/

ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ НА БУДІВНИЦТВО:

 Вид дозвільного документа: Дозвіл на будівельні роботи 
– Реквізити:   № ІУ113171921233 від 11.07.2017 р.

 Вид дозвільного документа: Повідомлення про зміну даних в дозволі на будівельні роботи
– Реквізити:   серії ІУ № 123180541166 від лютого 2018 р.

Вид дозвільного документа: Сертифікат готовності об’єкта до експлуатації 
– Реквізити: серії ІУ №163192490950 від вересня 2019 року.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЮРИСТА

Інформація отримана з відкритих джерел та/або офіційних повідомлень органів державної влади та місцевого самоврядування.
У разі виявлення неточностей просимо повідомити: https://azuz.org.ua/nasha-adresa/

Житловий комплекс «ПАРК ТАУЕР»
(м.Львів, вул.Стрийська, 86)

Дозвільна документація:

1. Право на виконання будівельних робіт:
• Замовник будівництва – ТОВ «Завод №3».
• Генеральний підрядник – ТОВ «ГАЛИЦЬКА БУДІВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ».

2. Дозвіл на виконання будівельних робіт серії ІУ № 113171921233 від 11.07.2017 р.
• Клас наслідків – СС3.

3. Ліцензія Генпідрядника на будівельні роботи:
• Ліцензія АЕ № 524702, видана ТОВ «ГАЛИЦЬКА БУДІВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ», Код ЄДРПОУ 37841898, дійсна до 21.10.2019 року.

4. Містобудівні умови та обмеження:
• Затверджені Рішенням виконкому № 288 від 07.04.2017 року Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво ТОВ «Завод №3» багатоповерхового житлового будинку з вбудованим підземним паркінгом та приміщеннями громадського призначення на вул. Стрийська, 86.

5. Земельна ділянка:
• Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯК № 914250, виданий ТОВ «Завод №3».
• Кадастровий номер земельної ділянки – 4610136900:05:007:0013.
• Обмеження в користуванні земельною ділянкою, заборона на відчуження чи іпотека – інформація потребує перевірки.

6. Необхідно додатково проаналізувати:
• Наявність/відсутність кримінальних проваджень учасників процесу будівництва;
• Технічні умови на підключення комунікацій;
• Експертний звіт проектної документації на будівництво;
• Повноваження Продавця відчужувати права на об’єкти

Інструмент інвестування:

Відповідно до пакету документів, що пропонуються Забудовником до підписання, залучення коштів на будівництво Об’єкту здійснюється шляхом укладення:
1) Договору купівлі – продажу фінансового інструменту (форвардного контракту), який покупець укладає з компанією управління активами;
2) Договору купівлі – продажу майнових прав, що укладається безпосередньо між покупцем та Забудовником.
Передумовою підписання Договору купівлі – продажу майнових прав є виконання Клієнтом своїх грошових зобов’язань по Договору купівлі – продажу фінансового інструменту.
Така схема продажу нерухомості при зведенні нового об’єкту будівництва прямо не передбачені законодавством (ст. 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність»). Однак вказаний механізм інвестування в житлове будівництво прямо не заборонений законом. Укладаючи такі договори, в подальшому покупець набуває у власність майнові права (за відповідним актом), на підставі яких, після введення будинку в експлуатацію та присвоєння поштової адреси, має право отримати у власність об’єкт інвестування.
Предметом Договору купівлі – продажу фінансового інструмента є форвардний контракт. Відповідно до пп.14.1.45.3 Податкового кодексу України, форвардний контракт – це стандартизований цивільно-правовий договір, за яким продавець зобов’язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах, а покупець зобов’язується прийняти в установлений строк базовий актив і сплатити за нього ціну, визначену таким договором. Форвардний контракт є один з видів деривативу, який згідно пп.14.1.45 Податкового кодексу України є стандартним документом, що засвідчує право та / або зобов’язання придбати або продати в майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах Стандартна (типова) форма деривативів і порядок їх випуску та обігу встановлюються законодавством. Продаж форвардного контракту завіряється (реєструється) товарною біржею. Форма договору повинна бути обов’язково письмова (ч. 2, ст. 656 Цивільного кодексу України). Нотаріальне посвідчення Договору не вимагається.
На підставі здійснення Клієнтом повної оплати по Договору купівлі-продажу фінансового інструмента, він укладає із Забудовником Договір купівлі-продажу майнових прав. Даний Договір служитиме підставою виникнення в Клієнта права на оформлення за собою права власності на Об’єкт нерухомості, що ним придбавається. Згідно п.5.7. проекту Договору купівлі – продажу майнових прав, у випадку розірвання цього Договору з ініціативи Клієнта, або з інших причин, передбачених Договором, Забудовник перераховує на банківський рахунок Клієнта грошові кошти, сплачені Клієнтом в якості оплати майнових прав за цим Договором, за вирахуванням 10% від отриманої суми (але не менше 5% повної вартості майнових прав), що є штрафом за недобросовісне виконання Клієнтом своїх зобов’язань за договором та компенсацією за збитки, завдані достроковим розірванням Договору. Крім цього, в такому випадку Забудовник компенсовує Клієнту суму фактично сплачених ним грошових коштів за придбання форвардного контракту. Нотаріальне посвідчення такого Договору не вимагається. Водночас відповідно до ст. 209 Цивільного кодексу України він може бути нотаріально посвідченим за домовленістю сторін.

Окремо від основних Договорів, додатково укладається Договір попереднього бронювання об’єкту нерухомості та Договір доручення (підтверджує повноваження брокера, який оперує на товарній біржі від імені Клієнта), необхідність укладення якого випливає з вимог ч.8 ст.17 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок».
Договір попереднього бронювання укладається Клієнтом із Забудовником для здійснення резервації Об’єкту нерухомості з метою попередження його продажу іншим потенційним клієнтам.
Такі Договори не впливають безпосередньо на реалізацію Забудовником своїх обов′язків по будівництву та передачі Об’єкта нерухомості, однак є необхідними супутніми елементами для укладення основних Договорів: купівлі-продажу фінансового інструменту та майнових прав. Вартість Договору доручення встановлюється торговцем цінними паперами окремо. Вартість Договору попереднього бронювання зараховується у вартість ціни об’єкту нерухомості.

Основні переваги такого інструменту фінансування:

– отримання забудовником інвестицій на ведення будівництва з застосуванням саме такого механізму підвищує рівень безпеки Клієнта, оскільки вказана схема залучення коштів передбачає обов’язкову участь у ній професійних учасників ринку цінних паперів, діяльність яких є ліцензованою та підлягає додатковому контролю з боку Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
– відсутність у інвестора необхідності сплати додаткових коштів на участь третіх осіб в реалізації проекту – грошові кошти, які Клієнт витрачає на укладення вище вказаних Договорів становить лише незначну частину тих коштів, які Клієнт мав би сплатити за умови обов’язкового нотаріального посвідчення Договорів, які мають наслідком сплату обов’язкових сплат до бюджету та нотаріальних послуг окремо.
– зменшення податкового навантаження Забудовника, що відображається на вартості об’єкта інвестування.
– мінімізується ризик подвійних продажів об’єктів нерухомості.

Основні ризики / недоліки:

– неможливо повернути інвестовані кошти в повному обсязі (в разі розірвання договору купівлі-продажу майнових прав);
– забудовник має право залучати кошти для будівництва до моменту отримання необхідної дозвільної документації;
– відсутність будь-якого контролю над фінансовими потоками залучених коштів з боку державних органів;
– можливість нецільового використання інвестицій.

На що звернути увагу:

– умови сплати платежів по Договору (п.п. 3.2., 3.3. проекту Договору купівлі- продажу майнових прав закріплює прив’язку платежів до офіційного курсу долара США згідно курсу НБУ на день укладення Договору та здійснення кожного платежу. Розмір платежів у гривнях визначається як добуток еквіваленту суми в доларах США, визначеного на день підписання договору, на ціну одного долара США у гривнях за офіційним курсом долара США згідно національної валюти гривня, встановленого НБУ станом на дату направлення Забудовником повідомлення про точну суму платежу.
Якщо офіційний курс долара США відносно національної валюти України (гривні), встановленим НБУ станом на дату здійснення платежу (та/чи направлення повідомлення про точну суму платежу) є менший, ніж зазначений в день підписання Договору, то розмір платежів не змінюється.
– відповідальність Сторін за порушення своїх зобов’язань по Договорам
п.п. 7.2., наданого Забудовником проекту Договору купівлі – продажу майнових прав встановлює, що в разі прострочення сплати клієнтом вартості майнових прав на Об’єкт нерухомості за Договором, Покупець зобов’язаний сплатити за кожен день прострочення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від неоплаченої суми за кожен день прострочення.
п.7.3. передбачено, що у випадку порушення Покупцем заборони щодо перепланування Об’єкту нерухомості, що призвело чи може призвести до порушення конструктивних елементів Об’єкту будівництва, зміни його фасаду та спотворення зовнішнього вигляду, Покупець зобов’язується сплатити Продавцю неустойку у вигляді штрафу , що складає 100 000,00 грн. (сто тисяч) гривень, за кожен встановлений Продавцем випадок такого перепланування. Покупець зобов’язується також компенсувати Продавцю усі витрати, пов’язані із приведенням Об’єкту нерухомості до стану, що визначений проектною документацією на Об’єкт будівництва. Вказаний штраф Покупець сплачує впродовж 3-х банківських днів з моменту пред’явлення Продавцем відповідної вимоги про виявлення такого порушення.
п.7.4. зазначає, що у випадку затримки Продавцем строку завершення об′єкта будівництва на понад три місяці, він зобов’язується сплатити Покупцю неустойку у розмірі 1000,00 грн.(одну тисячу гривень), за кожний повний календарний місяць такого прострочення. Зазначена сума сплачується Продавцем в 5-денний термін з моменту отримання від Покупця відповідної письмової вимоги про її сплату.

Додаткового аналізу потребує:

– умови форвардного контракту, який буде придбаний Клієнтом,
– репутація суб’єктів будівництва
– досвід будівництва подібних об’єктів;
– повноваження підписантів відповідних Договорів з боку Забудовника та ін. осіб;

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЮРИСТА

Львівський забудовник отримав сертифікат на багатоповерхівку без сплати пайового внеску – ДБР

Львівського забудовника підозрюють в ухиленні від сплати податків: продає квартири за заниженою ціною

У ЖК «Park Tower Стрийська, 86» нові ціни відтермінували до 10 вересня

https://zaxid.net/

Park Tower – нове ім’я на ринку нерухомості Львова

https://zaxid.net/

До мапи