Назва проекту: ЖК Західна Вежа
Адреса: м. Львів, вул. Величковського, 61
Район: Львівська обл.
Забудовник: Ірокс
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на будівництво
Судові справи та перевірки
Станом на вересень 2018 року відносно керівника ОК «ЖБК «Західна вежа», який одночасно являється керівником ПрАТ «ІРОКС» та Автогаражного кооперативу №15 Галицького району м. Львова відкрито кримінальне провадження №12018140070000344 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.358, ч.2 ст.364, ч.4 ст.190 КК України. Вказані статті мають пряме відношення до посягання на чуже майно.
В порядку забезпечення позову до обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Західна Вежа» Шевченківський районний суд м. Львова у Справі № 466/6834/18 про стягнення грошових коштів, ухвалив накласти арешт на всі банківські рахунки обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Західна Вежа».
Ухвалою Шевченківського районного суду м.Львова від 12 грудня 2018 року цивільну справу №466/6834/18 за позовом до обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Західна вежа» про стягнення грошових коштів провадження закрити у зв’язку з відсутністю предмету спору.
Міська ДАБК Львова оприлюднила оновлений список недобросовісних забудовників, у яких Львівська міськрада не рекомендує купувати нерухомість. Переважно ці підприємці або будують без дозвільних документів, або міська ДАБК під час перевірок виявила низку порушень і оштрафувала їх у процесі будівництва. Серед інших, до переліку внесено Приватне акціонерне товариство “ІРОКС”, яке є генпідрядником даного Об‘єкта будівництва.
Схеми фінансування
Договір про сплату пайових внесків до кооперативу
Житлово-будівельний кооператив — це юридична особа, яку створюють для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку та подальшої експлуатації. Як юридична особа, кооператив створюють фізичні та \ або юридичні особи, які об’єдналися на основі членства.
Як правило, покупці стають асоційованими членами кооперативу з правом дорадчого голосу, однак, такий голос можуть не брати до уваги при голосуванні у питаннях про прийняття нових членів, продажу квартир, покупці матеріалів та інших. Якщо кооператив ліквідують, в асоційованого члена кооперативу буде перевага в праві на повернення паю, у порівнянні з повноправними членами кооперативу.
Щоб отримати квартиру у власність, пайовик робить вступний внесок та пай у кооператив відповідно до статуту та договору про сплату пайових. На етапі підписання договору вказують механізм переходу прав власності: безпосередньо покупцеві або за договором міни через кооператив. Зазвичай після введення будинку в експлуатацію, ЖБК оформляє право власності на квартиру, після чого за договором міни оформляють міну паю члена кооперативу на квартиру.
Договір про сплату пайових внесків до кооперативу передбачено Законом України «Про кооперацію» та нормами Цивільного кодексу України, але не прописано у 4 статті Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм залучення коштів для будівництва житла.
Особливості:
- відносно проста схема залучення коштів: стаєте членом кооперативу — робите внесок — отримуєте квартиру;
- при статусі неприбутковості забудовник оптимізує оподаткування, витрачає менше часу та грошей для початку продажу квартир через ЖБК в порівнянні з ФФБ або облігаціями;
- повноправні члени кооперативу мають право брати участь в управлінні ЖБК;
- у разі недобросовісних дій з боку адміністрації кооперативу, можливі подвійні перепродажі квартир;
- кооператив може залучати кошти для будівництва до отримання дозвільної документації;
- за законодавством, у разі розірвання договору, термін повернення коштів до 3-х років, але за договором можна встановити та інший термін;
- немає контролю над фінансовими потоками з боку держави, керуючих та інших контролюючих органів
можливість нецільового використання інвестицій; - можливі конфлікти та судові суперечки через розбіжності «повноправних» членів ЖБК в управлінні кооперативом;
- кооператив володіє квартирою до моменту її викупу членом ЖБК;
- ЖБК відповідає за своїми зобов’язаннями всім своїм майном — все рухоме та нерухоме майно може бути продано або стягнуто;
- можливі додаткові витрати при реєстрації договору міни на податки, збори та нотаріальні послуги, якщо за договором не передбачені інші процедури.
На що звернути увагу
- На умови договору: момент передачі прав власності, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок та підстави розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін та ін.
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
Хто розхитує ситуацію довкола багатоповерхівки на Величковського?
Мерія застерігає мешканців від купівлі квартир у забудовника-афериста ПрАТ «Ірокс»
Віддав гроші - забирайся: львів'ян виселяють з власних квартир
У Львові люди протестують через обман забудовника
Звернення пайовиків ПрАТ “Ірокс” до Президента України
Ігор МИКИЧАК: «Ірокс» має усі дозвільні документи на будівництво, але мерія не хоче присвоювати кадастрові номери"
Мерія допомагатиме львів’янам, які придбали житло у незаконних новобудовах компанії «Ірокс»
Самозахоплює ділянку, будує без дозволів
Компанії «Ірокс» анульовують дозволи на будівництво за двома адресами
Львівський забудовник пояснив, чому під час буревію посипалися балкони
ПрАТ «Ірокс» зводить будинки без необхідних документів, – ЛМР
Львівський забудовник у суді вимагатиме стягнути гроші з посадовця юстиції
"Ірокс" одні й ті ж квадратні метри продає двічі, - мешканці
У Львові заборонили будівництво трьох новобудов
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!