Де купити квартиру: в новобудові або на «вторинці»

Купівля квартири на вторинному ринку або в новобудові: плюси і мінуси кожного варіанту, особливості угоди, на що необхідно звернути увагу. Перед тим, як почати пошуки квартири, важливо визначитися з тим, де її шукати. На вторинному (хрущовки, брєжнівки, сталінки та інше) або первинному ринку у всьому його різноманітті класів, планувань та місць розташування. Розглянемо основні плюси і мінуси угоди в обох варіантах.

Купівля квартири в новобудові

Купуючи квартиру в новобудові, ви, як правило, є першим власником нерухомості (якщо мова не йде про переуступку). Житло купується у компанії-забудовника на будь-якому етапі будівництва або протягом першого року після закінчення будівництва. Переваги первинного ринку Купуючи квартиру в новобудові, ви станете першим власником житла, вам не доведеться переклеювати за кимось шпалери або переробляти ремонт, зроблений не за вашим смаком. Це перший, але далеко не єдиний плюс квартири на первинному ринку.

Порахуємо найбільш важливі переваги такого житла: 1. доступна ціна. Новобудова частіше коштує менше, ніж подібне за параметрами вторинне житло, особливо якщо мова йде про придбання на етапі котловану або будівництва корпусу; відсутність «історії» квартири. 2. У вас не буде проблем з попередніми власниками, незаконними переплануваннями та іншими нюансами; можливість купівлі на виплат (найчастіше без додаткових відсотків) до кінця будівництва. Так, оплачувати квартиру можна буде протягом двох і більше років; актуальне планування. 3. Цікаві нетипові проекти з можливістю перепланування простору – повний простір для творчості і дизайну. Найчастіше це доступно для покупців квартири в новобудові; внутрішня інфраструктура. 4. Частіше в новобудовах передбачено гостьовий паркінг або навіть окремі паркомісця для кожної квартири. За останні, можливо, доведеться платити окремо, але у вторинному фонді такої пропозиції не буде. 5. Крім паркінгу в новобудовах можуть бути облаштовані двори, дитячі майданчики, цілодобова охорона, що робить покупку ще більш привабливою; енергоефективність. 6. Всі сучасні новобудови зводять вже утепленими, що допомагає суттєво зменшити комунальні платежі.

Як правильно вибрати і купити квартиру в новобудові 2019

На цих шести пунктах переваги купівлі новобудови перед вторинним ринком не закінчуються. Можна згадати ще про ліквідність, якщо вам з якихось причин у найближчі 5-10 років доведеться продати нерухомість, квартира в новобудові принесе вам більший прибуток. Недоліки первинного ринку Є в купівлі квартири на первинному ринку і кілька підводних каменів, про які варто окремо згадати: відкладене новосілля. Якщо ви інвестуєте в проект на етапі котловану або зведення «коробки» – до здачі будинку в експлуатацію може пройти 2-3 роки. Крім того, навіть після здачі новобудови, в’їхати відразу не вийде, хіба що ви купили квартиру з ремонтом. В іншому випадку вас чекає ще кілька місяців оздоблювальних робіт; юридичні тонкощі.

Купуючи квартиру в новобудові, дуже важливо вивчати кожен документ. Існує безліч способів укладення угоди, і у кожного є свої підводні камені. Так, форвардні контракти відрізняються від договору купівлі-продажу облігацій, а придбання за допомогою кооперативу не варто плутати з простим товариством. Щоб убезпечити себе необхідно ретельно вивчити схему фінансування і зважити всі «за» і «проти»; відсутність зовнішньої інфраструктури. Якщо район тільки забудовується житловими комплексами, навколо може не бути ні магазину, ні школи, ні поліклініки. Цей важливий нюанс варто враховувати. Щоб максимально нівелювати можливі недоліки, варто вибирати надійного забудовника з позитивною репутацією. 

Покупка квартири на вторинному ринку

Обравши квартиру у вторинному житловому фонді, ви знаєте, як виглядає пропонований об’єкт угоди, зможете відвідати його і особисто упевнитися в стані житла. На цьому переваги такої операції не вичерпуються. Розглянемо їх більш детально.

Переваги вторинного ринку На відміну від придбання квартири на первинному ринку, коли самої нерухомості ще немає, тут ви бачите, що купуєте. Квартиру можна оглянути, перевірити комунікації та загальний стан житла. На цьому плюси не закінчуються: можливість швидкого переїзду. Якщо домовитеся з власниками, в’їдете в квартиру вже на наступний день після операції купівлі-продажу; простота угоди. Звичайно, як і інші операції з нерухомістю, оформлення купівлі-продажу – важлива процедура, яка вимагає уважності на кожному етапі. Тим не менш, у порівнянні з покупкою новобудови, стандартний договір купівлі-продажу виглядає набагато простіше; зовнішня інфраструктура. Ця перевага частково «віддзеркалює» недолік новобудови. Купуючи квартиру на вторинному ринку, ви можете оцінити мікрорайон (поліклініки, магазини, школи і зупинки транспорту); відсутність ремонтів. Ніхто не застрахований від подібного, але якщо у квартирі на первинному ринку перші 5 років будуть суцільними оздоблювальними роботами, в’їжджаючи на «вторинку», ви можете розраховувати на те, що ремонти у сусідів вже давно завершилися. І тепер гучним сусідом будете ви, якщо вирішите переробляти житло на свій смак. Як перевірити квартиру при купівлі на вторинному ринку

Так, купівля квартири на вторинному ринку більш вигідна в силу простоти угоди, можливості переїзду відразу після укладення договору і тим, що під час придбання квартири в прийнятному стані, в ній не знадобиться найближчим часом нічого робити.

Недоліки вторинного ринку

Основним недоліком квартири на вторинному житловому фонді можна назвати те, що хтось жив у цій квартирі до вас. Це означає два нюанси: один щодо зовнішньої характеристики житла, другий – про документи. З точки зору ремонту – вам доведеться спочатку вибрати квартиру за своїм смаком, або переробляти його під себе. З позиції документів – необхідно більш ретельно перевіряти, чи немає неправомірно виписаних осіб, чи не підлягає квартира арешту та інше. Розглянемо й інші мінуси вторинного житла: зношеність комунікацій. Особливо, якщо мова йде про квартиру в будинку старше 1980 року і якщо керуюча компанія не проводила профілактичні роботи; відсутність можливості перепланування. У брежневках, наприклад, всі стіни всередині квартири – несучі, отже переносити їх не вийде; відносини з сусідами. Якщо у новобудові всі сусіди однаково «новенькі» в будинку, то тут ви приходите в уже виразно сформований порядок. Так, сусіди, можливо, прибирають по черзі на сходовому майданчику або у них заведено певні правила поведінки, які не вийде ігнорувати. Процедура оформлення покупки квартири Крім того, варто відзначити низьку енергоефективність і відсутність додаткових зручностей, наприклад, свого паркомісця і ліфта, якщо мова про п’ятиповерхівку. Окремо варто згадати вторинне житло в новобудові. Цьому сегменту нерухомості притаманні переваги як вторинного житла, так і новобудови, залишивши за собою тільки один недолік – висока ціна. Квартири в будинках 5-10-річної давності вважаються найбільш дорогими.

ДЖЕРЕЛО: https://dom.ria.com/ © DOM.RIA.com™

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ