Майбутнє вже сьогодні

Майбутнє вже настало! Щоб переконатися в цьому на 100%, досить побачити розумний будинок нового покоління QHome, побудований не так давно в столиці України. 

Розумний будинок, енергозберігаючі технології та екологічність – три ключові концепції, яким повинен відповідати будинок, побудований для комфортного життя в умовах XXI століття. І саме над об’єднанням і втіленням цих концепцій в життя працювали творці розумного будинку QHome.


Енергоефективні технології будівництва розумного будинку

Основною метою, яку переслідували при будівництві, було поєднання максимального комфорту і мінімальних витрат на обслуговування будинку. З безлічі розроблених концептів дизайну вибирали ті, які відповідають сучасному розумінню стилю і ергономіки. Основний акцент зроблений на енергозберігаючих технологіях нового покоління.

Будинок побудований за технологією «пасивних будинків». Енергоефективні вікна виходять на південну сторону і зберігають сонячне тепло. Водяні теплі підлоги Rehau нагрівають приміщення, а італійський камін, що працює на пеллетах, виробляє до 14 кВт енергії, яка витрачається на обігрів підлог і води для санвузлів. Висока герметичність будинку захищає його від втрати тепла, і він працює за принципом теплиці.

Енергозберігаючі технології в категорії A, A + знижують витрати на комунальні платежі в середньому до 1500 грн в місяць (і це за 2-поверховий будинок на 128 м2). Будинок не тільки скоротить витрати на комуналку, але і включить улюблену музику відразу при вході в кімнату. Паралельно з улюбленою мелодією почнуть працювати встановлені установки освітлення, температури, тиску і інші параметри особистого комфорту.

Ремонт і техніка «під ключ»

Усередині готового будинку є не тільки ремонт і комунікації, а й сантехніка, меблі та вся побутова техніка. Важливо і те, що при бажанні стандартну планування можна змінити, а до готового будинку легко добудувати поверх, додаткову кімнату для гостей або інше приміщення у дворі.

Будівництво обійдеться в суму від $ 900 до $ 1450 за 1 м2, а на повне зведення котеджу йде 3 місяці. При цьому гарантія на матеріали складає 30 років.

Технологія будівництва на основі металевого каркаса

Будівництво ведеться з матеріалів, сертифікованих за стандартами ЄС. Будинок будується за каркасною технологією на основі металевого каркаса. Метал для захисту від корозії покривають трьома шарами захисної фарби.

Стіна складається з вологостійкої, екологічної плити австрійської компанії Egger, а також з високоефективного утеплювача – ЕКОПОМ з пінополіуретану від німецького виробника BASF. Цей матеріал добре зберігає тепло, стійкий до горіння і при цьому «дихає».

ЕКОПОМ використана для теплоізоляції всіх огороджувальних конструкцій – даху, підлоги, стелі і фундаменту. У товщі утеплювача прокладені всі необхідні комунікації – труби, проводка, опалення і т. д.

Інженерні системи розумного будинку

Всередині будинку встановлена ​​система вентиляції з рекуперацією, яка теж працює в автоматичному режимі. При необхідності вона подає в будинок потрібний обсяг свіжого, чистого повітря. Для цього передбачені датчики кисню (CO2). В інший час система знижує тепловтрати за рахунок дуже високої герметичності будинку, показник якої становить 0,7-0,72.

Обігрів будинку забезпечує система водяних теплих підлог з термопластини. На терасі передбачений електричний тепла підлога.

Аудіосистема розумного будинку інтегрована в кожне приміщення, включаючи сауну, коридори і навіть санвузол. Досить увімкнути музику в програмі ITunes – і мелодії почнуть грати там, де знаходиться людина. Також система дозволяє спілкуватися з людьми в інших кімнатах.

Розумні системи будинку

Контроль і безпека. Безпека і управління будинком представлено як єдине системне рішення. Відеоспостереження і датчики руху встановлені по всьому периметру житла. Якщо під час відсутності господарів хтось сторонній спробує проникнути всередину або ж буде зафіксовано будь-який рух в приміщенні або на подвір’ї, будинок надішле повідомлення на гаджет власнику, і в режимі онлайн можна буде побачити ту ділянку, де виникла тривога.

Інтелектуальне освітлення. Режим роботи всіх світлодіодних світильників в будинку можна змінювати як вручну в рамках заданого сценарію в програмі, так і за допомогою голосових команд. При цьому завдяки спеціальним сенсорам освітлення в котеджі автоматично реагує на зміну яскравості світла на вулиці і підлаштовується під нього.

Мікроклімат під час сну. Алгоритми, прописані в налаштуваннях розумного будинку, регулюють оптимальний обсяг свіжого повітря і температуру в приміщенні. Вночі, під час сну, температура в кімнатах автоматично знижується на 3 градуси. А вранці, перед пробудженням, вона заздалегідь піднімається, щоб прокидатися було комфортно. При цьому датчики CO2 безпомилково визначають кількість людей в будинку і забезпечують необхідну вентиляцію.

ДЖЕРЕЛО: https://news.realt.ua/