Поліція почала розслідування акції протесту проти самобуду у центрі Золочева

Золочівський відділ поліції розпочав досудове розслідування через знесення огорожі та руйнування незаконного будівництва на площі Вічевій у Золочеві. Міський голова Золочева Ігор Гриньків називає це тиском на громаду.

Нагадаємо, мер Золочева разом з працівниками мерії та місцевими жителями впродовж двох місяців щодня стукали молотками по стінах самобуду. Ця акція була символічною, однак призвела до пошкоджень будівлі. Окрім того місцеві комунальники знесли огорожу довкола забудови. Впродовж усього цього часу Ігор Гриньків у знак протесту голодував.

Як повідомило місцеве видання «Золочів.нет», через ці дії поліція почала розслідування за матеріалами кримінального провадження за ч. 2 ст. 296 ККУ (хуліганство) та за ст. 356 ККУ (самоуправство). У відділі комунікації Нацполіції Львівщини ZAXID.NET підтвердили інформацію стосовно відкритого кримінального провадження за цими статтями.

Через це провадження правоохоронці попросили у журналістів інтернет-видання надати відеозаписи стосовно подій, які відбувалися на площі Вічевій «з приводу руйнування незавершеного будівництва вказаного кінотеатру та знищення огорожі будівельного майданчика».

Міський голова Золочева Ігор Гриньків повідомив ZAXID.NET, що йому наразі нічого не відомо про це кримінальне провадження. Він розцінює подібні дії поліції як тиск на громаду.

«Мені про це зараз невідомо. Але якщо вони відкрили таке провадження, то мені сумно за них. Я передам в Нацполіцію декілька тисяч підписів мешканців Золочева проти цього самобуду», – розповів він.

Гриньків заявив, що через затягування справи по цьому самобуді у судах він готовий до радикальніших дій. «Ми вийдемо, візьмемо молотки і врешті решт завалимо це», – сказав Ігор Гриньків.

Нагадаємо, історія із самобудом у центрі Золочева розпочалась у 2016 році, коли суддя Золочівського районного суду зобов’язав відділ архітектури та містобудування райдержадміністрації видати підприємцеві Ігорю Бартківу містобудівні умови і обмеження на будівництво споруди басейну поруч із кінотеатром. 22 березня 2018 року Львівський апеляційний суд скасував містобудівні умови і обмеження забудовнику, також усі дозволи скасувала ДАБІ.

Міськрада Золочева звернулася до Вищої ради правосуддя стосовно перевірки рішень суддів, які дозволили будівництво на центральній площі міста. Після цього поліція відкрила провадження стосовно тиску мерії Золочева на суди.

ДЖЕРЕЛО: https://zaxid.net/news/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ