Про відміну пайової участі і рейтинг DOING BUSINESS.
На своїй Facebook сторінці Лев Ревазович Парцхаладзе розповідає про відміну пайової участі і рейтинг DOING BUSINESS.
Минулого тижня Рада прийняла у другому читанні важливий законопроект №1059, який скасував неефективний та корупційний збір у будівництві – пайову участь у розвиток інфраструктури населеного пункту з 2021 року. Це може позитивно позначитися на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво».
➡️З чим це пов’язано?
Довгий час саме пайова участь тягнула нас вниз. Адже у нас дуже круті показники і процедура отримання дозволів на будівництво. В останньому рейтингу ми 30-ті. Сподіваюся, що завдяки цим змінам ми зможемо потрапити у ТОП-10 за будівельним показником.
➡️Чому це важливо?
Зростання країни на 1 пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучати країні близько 600 млн доларів інвестицій щороку.
Відповідно до закону протягом 2020 року діятиме перехідний період, у який сплата пайової участі здійснюватиметься виключно грошовими коштами до прийняття об’єкта в експлуатацію і виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.
➡️Ставки наступні:
✅ 4% від загальної кошторисної вартості будівництва для нежитлових об’єктів,
✅ для житла – 2% від вартості будівництва, яка розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження за регіонами і затверджується відповідним центральним органом виконавчої влади.
‼️При цьому, якщо на момент початку дії Закону в населеному пункті чинний менший розмір пайової участі, встановлений органом місцевого самоврядування, то будівельники мають сплачувати його.
Згідно із законопроектом, пайова участь не сплачується у разі будівництва об’єктів на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення, будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла, індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках, об’єктів промисловості тощо.
Відміна пайової участі – це те, до чого ми прагнули довгий час. Останні роки у тісній співпраці зі Світовим Банком, Офісом ефективного регулювання BRDO, Конфедерацією будівельників України та іншими фахівцями та експертами галузі ми відпрацьовували цю ініціативу.
Сьогодні місцева влада має відповідні повноваження, щоб контролювати дотримання пропорції між будівництвом житла та важливої соціальної інфраструктури в населених пунктах. Тому вона зобов’язана докладати всіх зусиль, щоб забудовники будували школи та дитсадки. Адже саме місцева влада видає їм містобудівні умови та обмеження. У першу чергу, саме вона повинна контролювати, щоб в тому чи іншому місті будувалися дитячі садочки і школи паралельно з житловою забудовою. І вона не повинна дозволяти будувати житло, якщо немає забезпеченості соцінфраструктурою. До речі, після реформи децентралізації місцеві бюджети виросли майже в 6 разів – з 50 млрд грн до 300 млрд грн.
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ