Рада може дозволити приватизацію землі для ВПО та громадян, які втратили житло через агресію рф – проєкт

Таке саме право можуть отримати військові

Що сталося. У Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону щодо змін до Земельного кодексу в частині відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час воєнного стану. 

Джерело. Картка законопроєкту №8366-1опублікована на сайті парламенту. 

Деталі. «Серед пошкоджених об’єктів нерухомості переважають житлові приміщення – понад 142 тисячі. 54 тис. – зі ступенем руйнування до 50%, 88 тис. – 50-100%. У свою чергу, за підрахунками Міжнародної організації міграції, внутрішньо переміщеними особами є понад 6,5 млн осіб», – йдеться в пояснювальній записці.

Автор документу депутат Георгій Мазурашу (партія «Слуга Народу») зазначає, що ситуація із забезпеченням житлом тих громадян, які вимушено покинули свої домівки або взагалі їх втратили, складна. Тому для цих категорій населення пропонується відновити заблоковане на час війни право на приватизацію земельних ділянок для подальшого будівництва житла.

Також нардеп пропонує дозволити військовим приватизацію землі як «прояв поваги та підтримки з боку держави». Крім цього, на думку Мазурашу – це буде мотивувати громадян стати на захист України. 

Нагадаємо: під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ