Топ-5 найдивніших вимог будівельних норм

Топ-5 найбільш архаїчних будівельних норм: 

Обов’язкове проектування радіоточок

Де-building: топ-5 найдивніших вимог будівельних норм

Фото: YouTube

 

Якщо ще кілька десятків років тому радіо було необхідним атрибутом у кожній квартирі, то на сьогодні ситуація виглядає зовсім по-іншому. Для порівняння: у 2012 році кількість радіоточок по всій Україні практично досягала 2 млн, а зараз вона трохи перевищує 500 000. Попри постійне зменшення кількості абонентів, будівельні норми і досі вимагають проектування радіоточок.

Однак у Мігрегіонбуді вже не один рік триває боротьба за зміни в ДБН, що мали б скасувати цю вимогу. Натомість, замість проектування радіоточок у кожній квартирі, будівельників зобов’яжуть встановлювати їх по одній на весь будинок.

«Це потрібно для того, щоб консьєрж мав змогу отримувати термінові повідомлення у разі відсутності радіосигналу та передавати їх мешканцям будинку. Бо в квартирах це аж ніяк не треба. Окрім того, це зайві витрати на оплату комунальних послуг», – пояснює головний експерт інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак.

Цю норму мали скасувати ще в березні 2019 року, але вона досі діє.

Заборона проектування ліфтів у малоповерхових будинках

Де-building: топ-5 найдивніших вимог будівельних норм

Фото: УНІАН

 

Як відзначають у Мінрегіонбуді, вітчизняні ДБН щодо житлових будинків містять застарілі норми з проектування ліфтів – обов’язковим є їх встановлення в будівлях заввишки у п’ять і більше поверхів. Ця норма міститься в ДБН від 2005 року.

Однак, за словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе, сучасний світ формує нові умови для підвищеної комфортності мешканців будинків. Тож нормативи до малоповерхової житлової забудови також повинні відповідати принципам зручного та комфортного проживання людей.

«Тому ми зараз розглядаємо можливість оновити норми та рекомендувати проектувати ліфти в нових житлових будинках вище трьох поверхів, а для будинків вище чотирьох поверхів зробити це обов’язковою вимогою», – відзначає він.

 

Обмеження вільного проектування кухонь 

Де-building: топ-5 найдивніших вимог будівельних норм

Фото: Pinterest

 

Наразі кухні-ніші дозволено робити лише в однокімнатних квартирах. Це дозволяє ефективніше організовувати житловий простір.

У Мінрегіоні зараз розглядають можливість використовувати сучасні планувальні рішення у квартирах будь-якої площі та формату. Наприклад, проектувати кухні-ніші та взагалі передбачати вільне планування квартир.

Важлива умова: обладнання таких кухонь електричною плитою та механічною витяжною вентиляцією. 

Відсутність туалетів у продуктових супермаркетах

Де-building: топ-5 найдивніших вимог будівельних норм

Фото: Пикабу

 

Згідно з діючими ДБН, проектувальники зобов’язані передбачати громадські вбиральні для відвідувачів лише у непродовольчих торговельних центрах. Це ТЦ і ТРЦ, універмаги, великі магазини одягу, взуття, дитячих товарів – наприклад, іграшок тощо.

Мінрегіон заходився змінювати ці нормативи. На переконання спеціалістів відомства, туалетні кімнати необхідно проектувати й у великих продовольчих магазинах. Вони мають бути роздільними для чоловіків і жінок та обов’язково мати універсальну кабіну для людей з особливими потребами.

Заборона встановлювати єдиний ліфт між парковкою і поверхами

Де-building: топ-5 найдивніших вимог будівельних норм

Фото: www.asnu.net

 

1 червня 2019 року набрали чинності ДБН «Громадські будівлі і споруди». Як відзначає архітектор консалтингової компанії UTG Максим Синулін, цей ДБН був виданий на заміну застарілого ДБН В.2.2-9-2009. Ним дозволялося проектувати вбудовані, прибудовані або вбудовано-прибудовані підземні багаторівневі паркінги висотою до п’яти рівнів, однак було заборонено проектувати ліфти в паркінги – лише сходи.

На думку архітектора, наявність додаткових паркомісць і правильна організація потрапляння до них через ліфти забезпечить комфорт перебування відвідувачів у будинках, а також мінімізує причини залишати авто за межами об’єкта – на стихійній парковці або на проїжджій частині.

 

ДЖЕРЕЛО: https://mind.ua

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ