У Львові відбулись громадські слухання щодо облаштування території, обмеженої вулицями Вітовського, Сахарова, Коперника, Героїв майдану та Студентського парку
У Львові відбулись громадські слухання щодо облаштування території, обмеженої вулицями Вітовського, Сахарова, Коперника, Героїв майдану та Студентського парку. Згідно з розробленим детальним планом території, тут пропонують відновити Пелчинський став, реорганізувати рух на перехресті Вітовського-Сахарова та облаштувати виставкову зону у старому трамвайному депо. Втім більшість мешканців, які прийшли на слухання, виступили проти відновлення ставу, про який у Львові заговорили ще 2016 року, а проблемне перехрестя порадили виправляти відеокамерами і штрафами для водіїв.
Найбільше суперечок у мешканців та головного архітектора проекту Юрія Столярова викликало відновлення Пелчинського ставу. Його, за проектом, пропонують відкрити на місці фонтану, що напроти Парку культури і відпочинку. За словами Юрія Столярова, відновлення ставу має позитивно відобразитися на мікрокліматі району, забрати частину зайвих підземних вод та виконувати декоративну функцію. Посередині ставу пропонують запустити плаваючий фонтан, а взимку — ковзанку.
«Яка потреба була в розробці цього ДПТ? Змінювати рух трамваїв, аби робити якусь калюжу, трохи більшу за ту, що там є. Взимку ту ковзанку обгородять, і хтось зароблятиме на цьому гроші. Що мають зробити мешканці, аби в місті відмовилися від ідеї відновлення цього ставу?», — питає місцева мешканка Анна.
Водночас трамвайні колії навпроти Парку культури, після розширення меж Пелчинського ставу, пропонують змістити в протилежний бік. За словами архітектора, на початку ХХ століття історично вулиця мала саме такі межі.
«Як мешканець Вітовського, я буду робити все, аби цю ідею втілили в життя. Мене не влаштовує такий стан вулиці, який є. Я хотів би закликати мешканців перестати полювати на відьом. Над цим проектом працювали іноземні спеціалісти, котрі обґрунтовано пояснили, для чого нам ця водойма. Чому мешканці постійно шукають підводні камені і перешкоджають робити Львів кращим?», — каже пан Мирослав, котрий мешкає на вул. Вітовського.
За словами Юрія Столярова, потреба розробити детальний план території вулиці Вітовського та прилеглих виникла після розроблення інвестиційного проекту оновлення старого трамвайного депо, в якому зацікавлений IT Кластер Львова. Тут планують зробити громадський простір із зеленими зонами та музеєм техніки. Для ЛКП «Львівелектротранс» на території залишать трансформаторну підстанцію та центр керування рухом.
«Ще одна потреба у розробці плану — проблемне перехрестя Сахарова-Вітовського. Ми попросили ЛКП “Львівавтодор” розробити різні варіанти реорганізації руху. Відтак зупинилися на варіантах із кільцевим і світлофорним регулюванням. Втім на етапі моделювання вирішили, що найбільш оптимальним для пропускної здатності буде світлофорне регулювання, оскільки там курсує трамвай», — додав Юрій Столяров.
Крім реорганізації руху, за словами архітектора проекту, ЛКП «Львівелектротранс» попросив організувати технологічну лінію з поворотом із вул. Сахарова до вокзалу в разі заторів або аварій на перехресті.
«Там треба просто встановити відеокамери і почати виписувати штрафи за порушення ПДР. І тоді не треба буде ніякої реорганізаціх руху», — каже один із учасників громадських обговорень.
Також у першому варіанті детального плану території була ідея продовжити вулицю Зарицьких, яка би виходила до перехрестя, втім, на прохання мешканців, від цієї ідеї довелося відмовитись.
Також, згідно з проектом, до Студентського парку зі сторони вул. Сахарова пропонують прокласти місток, збудувати тут дитячий центр та квартал садибної забудови з паркомісцями.
Облаштування території вул. Вітовського та прилеглих планують спільно з реконструкцією вул. Вітовського та площею Франка, розроблення проекту якої запланували на 2019 рік.
ДЖЕРЕЛО: http://tvoemisto.tv/
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ