Зеленський підписав закон про спрощення будівництва у воєнний час

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про спрощення процедур у сфері містобудування в умовах воєнного стану.

Про це написав у середу, 8 червня голова Мінрегіону Олексій Чернишов у себе у Facebook.

За його словами, закон має вирішити низку питань у містобудуванні, які виникли внаслідок численних руйнувань та потребують оперативних дій. Він сприяє комплексному відновленню та підтримці життєдіяльності громад, а також пропонує стратегічні підходи до відновлення зруйнованих населених пунктів.

Зокрема, зазначає Чернишов, документ визначає шляхи відновлення зруйнованих російськими військами населених пунктів, процедури розміщення тимчасових споруд для тимчасового проживання громадян, виробничих потужностей, спрощує механізми капітального будівництва житла. Крім того, він запроваджує новий спеціальний вид містобудівних програм – Програму комплексного відновлення населеного пункту (території), яка має визначити просторові та соціально-економічні пріоритети, а також комплекс заходів щодо відновлення територій.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, 12 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7282 про спрощення будівельних процесів у воєнний час. Його підтримали 265 народних депутатів. Особливість законопроєкту полягає й у тому, що їм дозволено під час воєнного стану встановлювати та змінювати цільове призначення земельної ділянки державної та комунальної власності. У “Слузі народу” запевняють, що це прописано для будівництва тимчасового житла та розміщення евакуйованих виробництв.

Своєю чергою у союзі архітекторів розкритикували законопроєкт за його непрозорість. Зокрема, в організації звинуватили Мінрегіон та інші органи держвлади у закритості багатьох процесів, відсутності публічного адміністрування та висвітлення містобудівної політики під час воєнних дій.

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ