Зеленський підписав закон про захист прав інвесторів у нове житло

Ринок первинної нерухомості стане прозорішим, а інвестори – більш захищеними, вважає голова партії «СН»

Що сталося. Президент Володимир Зеленський підписав закон №5091 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», покликаний захистити права інвесторів у нове житло.

Джерело. Про це повідомила голова партії «Слуга народу», народна депутатка Олена Шуляк. 

Деталі. «Відтепер ринок первинної нерухомості стане прозорішим, а люди, які вкладають кошти в будівництво свого житла, більш захищеними», – вважає Шуляк.

Закон передбачає, що забудовник не зможе продавати квартири, не маючи дозвільних документів та всіх умов для добудови об’єкта. А також кожна майбутня квартира в багатоквартирному будинку має бути зареєстрована у реєстрі Мін’юсту як окремий об’єкт майнових прав.

Крім того, забудовник має розкрити інформацію про кількість уже проданих у будинку квартир. Своєю чергою інвестор має право розірвати невигідний йому договір із забудовником.

Зазначається, що забудовник зобов’язаний під’єднати будинок до інженерних мереж на постійній основі перед введенням будинку в експлуатацію.

Бекграунд. Раніше Зеленський підписав закон про забудову територій з обов’язковими укриттями.

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ