Життя в новобудові: що і як шукають українці

Хто і як купує квартири в новобудовах і що впливає на вибір покупців.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія».  

За даними DOM.RIA, в середньому покупець розглядає варіанти 3 місяці й тільки тоді починає телефонувати до відділу продажів і дивитися об’єкти. А перед дзвінком покупець тричі відвідує сторінку однієї новобудови.

Що і навіщо шукають

Понад половина українців (52,45%) шукають собі житло як на вторинному, так і на первинному ринку нерухомості. Квартирами виключно в новобудовах цікавиться тільки 18% опитаних.   Більшість шукає квартиру для себе (85%). На другому місці опинилися ті, хто хочуть інвестувати і заробити на цьому (5,73%). Третє місце — ті, хто допомагає з пошуком житла своїм друзям (5,43%). Що і за що збираються купувати Ціна — головна перевага нових квартир. Квадратний метр у новобудові коштує дешевше, ніж на вторинному ринку. Крім того, житло можна купити на вигідних умовах — на виплату від забудовника. 53,16% українців планують витратити власні заощадження на купівлю квартири. 26,65% планують продати старе житло, щоб купити нове. 10,97% готові взяти кредит у банку, а 9,22% — скористатися програмою розстрочки або іпотеки.  84,55% відповіли, що шукають квартиру. 11,38% цікавлять нові приватні будинки. Котеджі за містом і таунхауси обирають найменше (по 2%). Згідно із пошуковим запитам, найчастіше українці шукають однокімнатні квартири, в середньому вартістю до 26 тисяч доларів. Двокімнатні квартири шукають вартістю до 39 тисяч доларів.

На якому етапі хочуть купувати і звідки гроші

Третина опитаних планують купувати квартиру тільки після того, як об’єкт буде зданий в експлуатацію. Для 23,21% респондентів не має значення, на якому етапі зробити покупку. На етапі внутрішніх робіт договір готові підписати 16,88%, а на початковій стадії будівництва — 13,50%. Ще 10,97% готові вкласти гроші на стадії зовнішніх робіт.  Аналітики запропонували користувачам вибрати, на що вони насамперед орієнтуються при виборі новобудов. Ціна є основним критерієм в українців, які вибирають собі житло. Наступні параметри — район міста, тип планування та інфраструктура.

ДЖЕРЕЛО: https://dyvys.info/