Що таке смарт-квартира: її переваги, недоліки, ціни і особливості
Смарт-квартири вже декілька років популярні на ринку нерухомості. І це не дивно – таке міні-житло вигідне у багатьох аспектах. Проте, попри швидку окупність та невеликі рахунки за комуналку, смарт-квартира має свої мінуси, про які варто знати перед орендою або купівлею.
Що таке смарт-квартира
“Смарт” (з анлійської – “розумний”) – це квартири з невеликою площею, приблизно від 18 до 30 квадратних метрів, які мають компактне та продумане планування.
Смарт-квартири стали справжнім трендом у 2016 році і досі не втрачають популярності. На це є низка причин.
По-переш, таке житло коштує дешевше ніж більшість однокімнатних квартир. Відповідно, це вигідно для інвесторів. До того ж, продавши одну стару квартиру, можна купити декілька невеличких “смартів”, у комплексі з якими йтимуть і нові – кращі – технології будівництва. Окрім того, маленьке житло за площею найчастіше передбачає невеликі рахунки за комунальні послуги, однак не завжди.
Ми пропонуємо розібратися з усіма нюансами смарт-квартир і визначити головні плюси та мінуси. Тому що тренд – трендом, однак таке міні-житло пасуватиме точно не кожному.
Переваги
- Гарна інвестиція як для оренди житла, швидко окуповується.
- Найнижча на ринку вартість.
- Економія на комунальних послугах.
- Дешевший ремонт.
За умови “розумного” ремонту – відсутність площі, яка не використовується. Є можливість орендувати таку квартиру, оформивши кредит: після виплати – отримуєш житло у власність.
Недоліки
- Хоч загальна ціна нижча, однак за квадратний метр – вища.
- Якщо квартира не в житловому фонді, то оплата за комунальні буде рахуватися по-іншому – комерційному (вищому) – тарифу.
- Неможливо прописати більше одної людини.
- Багато квартир на одному поверсі.
- Через одне спільне приміщення, запахи із зони кухні поширюються на решту приміщення.
• Через шалену популярність смартів, можна легко натрапити на недоброчесного забудовника, квартири у якого – не найкращої якості; варто бути уважним, аби не дізнатися про всі недоліки вже після купівлі та оселення.
• Якщо вас двоє, то приватного простору на одну людину можу бути замало.
• Ремонт має бути максимально компактним і “розумним”, а не просто гарна маленька квартирка. Інакше – не буде ні простору, ні зручностей; варто врахувати багато аспектів: від того, де зберігати верхній одяг, до того, де сушити білизну.
• Маленьку квартиру треба частіше прибирати, адже вона швидше брудниться.
• Якщо у вас багато речей, у смарт-квартирі для цього має бути місце. Інакше велика кількість дрібниць по всій квартирі зробить її захаращеною та незатишною.
Кому пасуватиме смарт-квартира
Смарт-квартира підійде людям, які живуть наодинці: студенти, пенсіонери. Найбільший смарт підійде парі, яка більшу частину часу проводить на роботі, і це не заважатиме приватному простору кожного з партнерів.
Не обирайте для оренди смарт-квартиру, якщо маєте дітей. Втрьох – там замало місця. Купівля смарту для сім’ї з дитиною – теж не варіант. На таку площу ви не зможете зареєструвати двоє чи більше людей згідно із Законом України про порядок місця реєстрації проживання та згідно з положеннями Житлового кодексу України.
Таке житло – точно не варіант для того, аби заводити собаку. Тварині буде тісно, та і вам також.
Якщо ви хочете інвестувати гроші в нерухомість, то смарт-квартири – хороший варіант для здачі в оренду.
Переваги і недоліки проживання у смарт-квартирі: дивіться відео
Ціни на смарт-квартири
Для порівняння, вартість смарт-квартири у Львові площею від 26 метрів квадратних у Львові починається від 390 тисяч гривень. Ціна за метр квадратний – від 14 850 гривень.
ДЖЕРЕЛО: https://24tv.ua