Бібліотека: нові концепти

Будівля нової бібліотеки УКУ вже скоро почне приймати перших відвідувачів

Це завжди виглядає однаково: типове приміщення, з типовим плануванням, з типовою тишею та типовою відсутністю активу. Такі бібліотеки, до котрих всі звикли і які масово відлякують відвідувачів.
Змінити стан речей взявся УКУ, який зовсім скоро відкриє новітній інформаційно-ресурсний центр.

 
Нова будівля бібліотеки покликана змінити традиційне уявлення. І зміни почнуться із будівлі. Сама  споруда за формою нагадує стос книг. Проте в ній буде дещо більше, ніж книгозбірня. 

Перший поверх будівлі – загальний публічний простір, де буде конференц-зал, лаунж-зона і навіть місце для дітей. Наступні три поверхи з другого по четвертий – навчальні аудиторії та, власне, бібіліотека. На п’ятому поверсі будуть адміністративні приміщення. А цокольний поверх вміщатиме коворкінг-зону, конференц-зал та книгозбірню.

В будівництві споруди застосовані сміливі рішення, нетипові для бібліотек. Це велику панорамні вікна, відкриті простори, екологічні матеріали, безбар’єрність та доступність для маломобільних категорій. Завдяки цим рішенням всередині можна буде оглядати парк, розташований поруч та тим, хто перебуватимуть всередині студмістечка.

За матеріалами: УКУ
Фото: zaxid.net