Лише спільними зусиллями можна викорінити проблему незаконних забудов

За круглим столом зібралися представники Львівської міської ради, ЛОДА, прокуратури, ДВС, ДАБІ та місцеві депутати. Обговорювали можливості співпраці в питанні протистояння незаконним забудовам, а також про специфіку притягнення винних у цьому до відповідальності та знесення самочинно збудованих об’єктів.

Сьогодні гостро стоїть питання незаконних забудов у Львові. Львів’яни часто нарікають на нові будівництва, називаючи їх скандальними. Як запевнив один із учасників круглого столу: “Будова є або законна, або незаконна. Такого юридичного терміну як скандальна забудова – немає”. Але таке явище як самобуди – є. Підвищення ефективності боротьби з цією проблемою було головною темою дискусії, адже лише об’єднавшись і виключно спільними зусиллями можна подолати цей виклик для міста в цілому.

Обговорювалось також питання доцільності знесення існуючих самобудів. Як заявили представники Інспекції ДАБК у м. Львові, на сьогодні дуже мало прецедентів виникнення позитивних судових рішень, щодо знесення незаконного будівництва. Також надзвичайно складним є їх виконання, не лише з процесуальної, але й з технічної сторони. Адже окрім складної процедури та необхідності різних погоджень, перш за все варто проаналізувати як вплине таке виконання на права осіб, що вже придбали там нерухомість, а також на такі моменти як підведені до будівлі комунікації: газ, світло, вода – бо це також ускладнює, якщо не унеможливлює, знесення самобудів. Хоча є і позитивний досвід у демонтажі незаконних об’єктів, і вже найближчим часом, не виключено, що у Львові з’явиться прецедент знесення незаконно збудованого багатоповерхового будинку.

Учасники дискусії висловили думку, що знесення будівлі – це не завжди об’єктивний та однозначний вихід із ситуації. Обговорили можливість вирішення цієї проблеми шляхом передачі вже існуючих незаконних об’єктів у комунальну власність та необхідність деталізації відповідних процедур на рівні чинного законодавстdа, а також нормативних документів органів місцевого самоврядування.

Підсумовуючи, Асоціація західноукраїнських забудовників презентувала Інтерактивну карту забудов Львова , де нанесені усі новобудови міста. Учасникам круглого столу запропоновано співпрацю із Асоціацією в частині використання цієї карти. Кожен охочий може користуватися цим інтерактивним ресурсом, зокрема шляхом ознайомлення із достовірною інформацією про законність та стан будівництва нових об’єктів у Львові. Також цей ресурс передбачає можливість співпраці з усіма державними органами, громадськими організаціями та просто небайдужими мешканцями у частині наповнення інформацією розділів про відповідні об’єкти. Кожен охочий може надсилати відомі йому факти про ту чи іншу будівлю на електронну адресу Асоціації. Така інформація буде перевірена та, у разі підтвердження, відображена на сайті.