Обережно! Самочинно збудований об’єкт!

Зараз у Львові існує практика уникнення відповідальності за здійснення самочинного будівництва, шляхом незаконної реєстрації права власності на новозбудований чи реконструйований об’єкт будівництва. Тож львів’ян вкотре закликали пильно придивлятися до забудовників при купівлі квартир.

Протягом 2018 року Інспекцією ДАБК у м. Львові неодноразово проводились заходи державного архітектурно-будівельного контролю щодо об’єкта – будівництво житлового будинку на вул. Котка, 4 у м. Львові. На час проведення перевірки на об’єкті виконано роботи з влаштування стін на рівні четвертого поверху. Виявлене будівництво проведено без дозвільних документів, які надають право на виконання будівельних робіт.  Замовник, у встановленому законом порядку,  має право виконувати будівельні роботи після:

  • подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю;
  • видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт.

Виконання будівельних робіт без відповідного документа вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Інспекцією було вжито усіх заходів у межах своєї компетенції, щоб призупинити ці роботи – першочергово притягнуто суб’єкта містобудування до відповідальності за самочинно проведені роботи, після чого видано припис про зупинення виконання будівельних і підготовчих робіт, і вже в подальшому контролювалося виконання цього припису. Далі видавалися нові приписи про усунення порушення законодавства і про зупинення цих робіт.

Оскільки приписи Інспекції ДАБК не є виконавчими документами, за їх невиконання передбачена лише відповідальність у вигляді штрафу.

Після таких дій забудовника Інспекція ДАБК звернулася у правоохоронні органи щодо вивчення ситуації, яким чином реєструвалося право власності, оскільки законодавство передбачає, що на новозбудований об’єкт право власності може бути зареєстроване фактично тільки на підставі декларації про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікату. Відповідно, такі документи не видавалися. Отож зараз правоохоронні органи вивчають це питання і, сподіваємося, що належним чином відреагують і будуть вживати усіх заходів. Також по цьому об’єкту є підготовлене звернення до Прокуратури, щоб вона подала позов до суду про скасування незаконно зареєстрованого права власності.

Нагадуємо, що перевірити львівські новобудови на предмет законного будівництва можна на Інтерактивній мапі забудов.