А який клас Вашої новобудови?

Сьогодні дуже часто можна почути фразу: “Я придбав квартиру у новобудові бізнес-класу”. Але багато хто не знає, що це означає і взагалі, за якими класами розрізняють новобудови. Отже, ще у минулому столітті житло характеризувалося “брежнівками”, хрущовками”, “сталінськими висотками” та спецпроектами. Сьогодні новозбудовані об’єкти нерухомості розрізняють використовуючи чотири класи:  економ, комфорт, бізнес та еліт. 

Вони можуть відрізнятися в залежності від регіону розташування. Крім цього, зміст одного і того ж самого класу в різних країнах може також істотно відрізнятися. На це впливає рівень розвитку індустрії, компетентності виконавців, а також рівень платоспроможності населення. Існують чіткі параметри, використовуючи які можна віднести той чи інший будинок до конкретного класу. До цих параметрів відносять розташування будинку, особливості архітектурної будови будівлі, прибудинкову територію, інженерне забезпечення та рівень обслуговування будинку. Сукупність таких факторів прямо пропорційно впливають на ціну будівлі.

Вартість елітного житла помітно вища від решти видів, адже для будівництва таких будинків задіюються найновіші технологічні рішення, за допомогою яких можна створити максимально комфортне та безпечне житло. Побудова елітних будинків відбувається згідно індивідуального проекту, тобто є унікальними. Як правило таке житло будують у центральній, історичній частині міста, або в містечку, де тихо та затишно, де немає зайвого шуму. Зазвичай в елітному будинку проживає незначна кількість людей, на майданчику може розташовуватися лише одна квартира, що відрізняється високими стелями і просторими кімнатами. Також подібні квартири часто відрізняються і підігрівом підлоги, системою фільтрації води високої якості. Більшість елітних будинків обладнані підземним паркінгом з ліфтом та висококласною системою безпеки.

Комфорт та бізнес класи практично одне і те ж саме. Будинки, що належать до цих класів, раніше вважалися елітними. Такі будівлі розташовуються в центральній або історичній частині міста. Однак подібні будівлі коштують значно менше ніж елітні квартири, бо вимоги до їх будівництва значно менші.

Житло класу економ – це звичайне житло, що повинне відповідати сучасним вимогам з планування та будівництва. Подібне житло прийнято називати масовим. Воно коштує відносно недорого, однак розташовується у будь-якому куточку міста. Найпершим пунктом на який людина звертає увагу при бажанні купити подібне житло – це ціна такого будинку.