Назва проекту: ЖК Княжий Холл
Адреса: м. Львів, вул. Городоцька, 64
Район: Львівська обл.
Забудовник: Не визначений
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на підготовчі роботи
Документи на будівництво
Введення ЖК в експлуатацію
Судові справи та перевірки
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Княжий Холл» до Міністерства культури та інформаційної політики України про визнання протиправним та скасування припису від 20.07.2021 №8400/6.11.6.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року заяву про забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Княжий Холл» до Міністерства культури та інформаційної політики України про визнання протиправним і скасування припису задоволено повністю.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02 листопада 2021 року апеляційну скаргу Міністерства культури та інформаційної політики України залишено без задоволення,а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року про забезпечення позову – без змін.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду від 09 лютого 2022 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Міністерства культури та інформаційної політики України на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02 листопада 2021 року.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09 червня 2022 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Княжий Холл» до Міністерства культури та інформаційної політики України, про визнання протиправним та скасування припису задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано припис Міністерства культури та інформаційної політики України від 20.07.2021 №8400/6.11.6.
Постановою Касаційного адміністративного суду від 19 серпня 2022 року касаційну скаргу Міністерства культури та інформаційної політики України задоволено.
Ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02 листопада 2021 року скасовано.
Відмовлено в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Княжий Холл» у задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2023 року апеляційні скарги Міністерства культури та інформаційної політики України та Громадської організації «Народна дія Львів» задоволено.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09 червня 2022 року скасовано та прийнято нову постанову, якою у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду від 06 квітня 2023 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Княжий Холл» на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2023 року за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Княжий Холл» до Міністерства культури та інформаційної політики України, Громадська організація «Народна дія Львів», про визнання протиправним та скасування припису.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду від 05 червня 2023 року відмовлено в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “Княжий Холл” про зупинення дії постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2023 року.
Постановою Касаційного адміністративного суду від 31 січня 2024 року касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Княжий Холл» залишено без задоволення.
Постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2023 року залишено без змін.
Діє припис №8400/6.11.6. від 20.07.2021 з вимогами:
– негайно припинити проведення будь-яких будівельних робіт на об`єкті: «На виконання будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом зі знесенням існуючих будівель та нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 64 у м. Львові», які виконуються в межах історичного ареалу м. Львова (рішення Львівської міської ради від 09.12.2005 № 1311 «Про затвердження меж історичного ареалу та зон регулювання забудови м. Львова») та на території буферної зони об`єкта «Архітектурний ансамбль історичного центру Львова», включеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з порушенням вимог частини четвертої статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» без відповідних погоджень та дозволів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони культурної спадщини;
– вжити заходів із приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини.
Схеми фінансування
Договір купівлі-продажу майнових прав
Майнове право — це будь-які права на майно, відмінні від права власності. До майнових прав відносяться: права володіння, права розпорядження, права користування, специфічні права та права вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але засвідчує правомірність отримати право власності на нерухомість або інше майно в майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не прописаний в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування в житлове будівництво, але не заборонений. На основі договору покупець отримає майнові права, а коли будинок здадуть в експлуатацію та присвоять поштову адресу — права власності.
Додатковий ризик для покупця в тому, що на практиці акт прийому-передачі прав укладають з покупцем після введення об’єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульовано.
Згідно ч. 2, ст. 656 Цивільного кодексу, форма договору купівлі-продажу майнових прав обов’язково повинна бути письмовою. А ось у нотаріуса такий договір можна не завіряти.
Особливості:
- інвестору не потрібно платити додаткові гроші третім особам за участь в реалізації проекту
- немає податкового навантаження
- держава не реєструє майнові права на квартиру — недобросовісний забудовник може влаштувати подвійний перепродаж
- ризик залучення коштів забудовником для будівництва до отримання дозвільної документації
- немає контролю грошових потоків з боку держави
- ризик можливості нецільового використання інвестицій
На що звернути увагу:
- На умови договору: момент передачі майнових прав, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок і підстави для розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін та ін.
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
Суд заборонив будівництво в історичній частині Львова
В центрі Львова збудують нове житло
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!