Назва проекту: ЖК Парковий
Адреса: м. Львів, вул. Малоголосківська / вул. На Нивах
Район: Львівська обл.
Забудовник: Не визначений
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на будівництво
Судові справи та перевірки
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2020 року справа №380/1678/20 за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Малоголосківська 8д» до виконавчого комітету Львівської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський домобудівний комбінат-плюс», про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 845 від 06.09.2019, яким затверджено містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва на будівництво товариством з обмеженою відповідальністю «Львівський домобудівний комбінат-плюс» багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими закладами громадського обслуговування та прибудованим гаражем в обслуговуючому кооперативі «Садове товариство «Промінь Голоско»» (ділянка № 8-9-10), у задоволенні позову відмовлено.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2022 року справа № 380/10976/21 Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський домобудівний комбінат» (79056, м. Львів, вул. Поліська, 10; код ЄДРПОУ 32801440) до Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю у м. Львові (79034, м. Львів, вул. Угорська, 7А; код ЄДРПОУ 40181003) про визнання протиправним дій та постанов задоволено повністю.
- Визнано протиправними дії Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю у м. Львові щодо проведення позапланової перевірки, оформленої Актом від 18.06.2021 №342-пп.
- Визнано протиправною та скасовано постанову №72-М від 06.07.2021 про накладення штрафу за правопорушення, передбачене абз.2 п.3 ч.2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
- Визнано протиправною та скасувано постанову №73-М від 06.07.2021 про накладення штрафу за правопорушення, передбачене абз.2 п.3 ч.2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2022 року справа № 380/10976/21 апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2022 року у справі № 380/10976/21 без змін.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду від 26 грудня 2022 року справа №380/10976/21 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11.08.2022 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.11.2022 у справі № 380/10976/21.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2022 року позов товариства з обмеженою відповідальністю Львівський домобудівний комбінат-плюс до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання протиправними дій та скасування постанови задоволено частково.
Визнано протиправною та скасовано постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові №74-М від 06.07.2021 про накладення штрафу у сфері містобудівної діяльності.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено повністю.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2022 року апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2022 року без змін.
Постановою Касаційного адміністративного суду від 12 грудня 2023 року касаційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Львові задоволено.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2022 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2022 року у справі №380/11292/21 скасовано і ухвалено нове рішення.
Відмовлено у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Львівський домобудівний комбінат-плюс” до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Львові про визнання протиправними дій та скасування постанови.
Схеми фінансування
Попередній договір купівлі-продажу квартири з юридичною особою
До введення будинку в експлуатацію та присвоєння поштової адреси майна юридично немає, тому укладають попередній договір. За попереднім договором сторони зобов’язуються протягом певного строку укласти основний договір на умовах, встановлених попереднім договором, про що говорить ст. 635 Цивільного кодексу України.
Попередній договір підписують з юридичною особою — організацією, яка представляє забудовника. Укладання попередніх договорів купівлі-продажу не прописано в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але не заборонено. Відповідно до частини 1 статті 635 Цивільного кодексу України, попередній договір купівлі-продажу потрібно укладати в письмовій формі та бажано завірити у нотаріуса.
Особливості:
- проста схема залучення коштів — всього 1 договір;
- ризик залучення коштів забудовником для будівництва до отримання дозвільної документації;
- такі договори зазвичай нотаріально посвідчуються, але не підлягають державній реєстрації, тому з боку держави відсутній контроль за можливістю повторного перепродажу;
- держава, керуючі та інші органи не контролюють фінансові потоки залучених коштів;
- ризик можливості нецільового використання інвестицій з-за відсутності контролю над юридичною або фізичною особою;
- при укладанні попереднього та основного договорів потрібно сплатити до 2% податків + витрати на нотаріальні послуги;
- труднощі в отриманні судового захисту — навіть при 100% оплаті і побудованому будинку не можна визнати право власності на квартиру до підписання основного договору;
- можливі непередбачені ризики для покупця у випадку, якщо Основний договір не є додатком до Попереднього договору (покупець не ознайомлений з положеннями Основого Договору).
На що звернути увагу:
- На умови договору: момент передачі прав власності, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок і підстави розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін і ін.;
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
На досвід будівництва подібних об’єктів; - На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
Міська ДАБК оштрафувала забудовника в районі Під Голоско на 2,5 млн гривень
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!