Назва проекту: ЖК Зубра Дім
Адреса: с. Зубра, вул. Стуса, 18а
Район: Львівська обл.
Забудовник: Не визначений
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на будівництво
Введення ЖК в експлуатацію
Судові справи та перевірки
Ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 15 січня 2024 року задоволено заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову про визнання недійсним договору.
Заборонено ОСОБА_2 та будь-яким іншим особам, вчиняти будь-які дії пов`язані з прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта – багатоквартирного житлового будинку, розташованого у с. Зубра Пустомитівського району Львівської області на земельній ділянці площею 0,4167 га, кадастровий номер 4623683300:01:001:0120.
Заборонено ОСОБА_2 та будь-яким іншим особам, у тому числі суб`єктам державної реєстрації прав (державним реєстраторам, приватним та державним нотаріусам) вчиняти будь-які дії пов`язані з державною реєстрацією речових прав щодо об`єкту нерухомого майна – багатоквартирного житлового будинку, розташованого у с. Зубра Пустомитівського району Львівської області на земельній ділянці площею 0,4167 га, кадастровий номер 4623683300:01:001:0120, а також щодо окремих квартир та приміщень, що входять до складу цього багатоквартирного будинку.
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 29 січня 2024 року відкрито апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 – адвоката Микуш Дмитра Михайловича на ухвалу Пустомитівського районного суду Львівської області від 15 січня 2024 року.
Постановою Львівського апеляційного суду від 16 квітня 2024 року апеляційну скаргу представника ОСОБА_5 – адвоката Микуша Дмитра Михайловича залишено без задоволення.
Ухвалу Пустомитівського районного суду Львівської області від 15 січня 2024 року залишено без змін.
Ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 22 травня 2024 року:
- заяву позивача ОСОБА_18 та представника позивача ОСОБА_40 про залишення позову без розгляду задоволено;
- позовну заяву ОСОБА_18 до ОСОБА_1 , треті особи які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: ОСОБА_3 , ОСОБА_19 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_20 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 про визнання недійсним договору, додатку до договору, визнання вкладу учасника Договору простого товариства у розмірі 99/100 від загального розміру вкладів учасників цього простого товариства, визнання частки в праві спільної часткової власності залишено без розгляду;
- заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 15 січня 2024 року скасовано.
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 29 травня 2024 року відкрито апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Пустомитівського районного суду Львівської області від 22 травня 2024 року.
Зупинено дію ухвали Пустомитівського районного суду Львівської області від 22 травня 2024 року.
Схеми фінансування
Попередній договір купівлі-продажу квартири з фізичною особою
До введення будинку в експлуатацію та присвоєння поштової адреси майна юридично немає, тому укладають попередній договір. За попереднім договором сторони зобов’язуються протягом певного строку укласти основний договір на умовах, встановлених попереднім договором, про що говорить ст. 635 Цивільного кодексу України.
Як правило, попередній договір купівлі-продажу покупець укладає із замовником. У будівництві суб’єктами таких договорів можуть бути: замовник будівництва, забудовник, генпідрядник або підрядник.
Укладання попередніх договорів купівлі-продажу не прописано в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але не заборонено. Відповідно до частини 1 статті 635 Цивільного кодексу України, попередній договір купівлі-продажу потрібно укладати в письмовій формі та бажано завірити у нотаріуса.
Особливості:
- проста схема залучення коштів — всього 1 договір;
ризик залучення коштів забудовником для будівництва до отримання дозвільної документації; - держава не реєструє такі договори, тому недобросовісні забудовники можуть влаштувати подвійний перепродаж;
держава, керуючі та інші органи не контролюють фінансові потоки залучених коштів; - ризик можливості нецільового використання інвестицій з-за відсутності контролю над юридичною або фізичною особою;
- при укладанні попереднього та основного договорів потрібно сплатити до 2% податків + витрати на нотаріальні послуги;
- труднощі в отриманні судового захисту — навіть при 100% оплаті і побудованому будинку не можна визнати право власності на квартиру до підписання основного договору;
- можливі непередбачені ризики, тому що покупець не знає положення договору купівлі-продажу на момент укладення попереднього договору.
На що звернути увагу:
- На умови договору: момент передачі прав власності, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок і підстави розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін і ін.;
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!