Аналіз реформи містобудування від VoxCheck

Нагадуємо:

1 липня 2021 року ВРУ підтримала у першому читанні законопроект №5655 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності.

Ухвалення законопроєкту дозволить знизити корупційні ризики, підвищити публічність, прозорість у цій галузі, чітко визначити права, обов’язки, відповідальність учасників будівництва.

Законопроект піддають критиці, у тому числі представники архітектурної спільноти. VoxCheck надав перевірку критичних тез та сподівається, що цей допис підштовхне до більш детального обговорення усі зацікавлені сторони.

Колектив VoxCheck вважає маніпулятивними більшість тверджень та надає роз’яснення до них в наступних розділах:

Теза №1. Авторство архітекторів знівельоване;

Теза №2. ФОПи будуть лобіювати інтереси забудовників;

Теза №3. Розбалансування системи та зменшення впливу архітекторів;

Теза №4. Видача сертифікатів і нівелювання саморегулювання;

Теза №5. Узаконення корупційних схем в об’єктах, які будуються за бюджетні кошти;

Теза №6. Штрафи за знесення пам’яток культурної спадщини.

До речі, 6 липня Конфедерація будівельників України провела Круглий стіл на тему: «РЕФОРМА ДАБІ-ФІНАЛ: доопрацювання законопроєкту №5655 до другого читання»,  за результатами якого акумулювала всі правки і пропозиції, що обговорювалися та направила їх до профільного Комітету ВРУ. 

Текст публікації додаємо за посиланням:

https://voxukraine.org/velyka-arhitekturna-bytva-analiz-reformy-mistobudivnytstva-vid-voxcheck/?fbclid=IwAR3WFD4jEvXQqZXyr_7z1OED3T7M8h4rWWK2f4HbOwBnK7amBnYK-LOAfCk