Час утеплювати домівку: а як правильно?

До зими люди взялися за збереження тепла в квартирах, експерти радять до справи підходити з розумом. Зростання комунальних тарифів змусило українців більш відповідально готуватися до сезону холодів – в Україні вдвічі зріс попит на утеплення осель. 

Дах 

До настання холодів обов’язково потрібно перевірити покрівлю, усунути руйнування і позбутися від можливого ризику 

протікання. Найбільш слабкими місцями є кутові частини покрівлі, димоходи й отвори для вентиляції. У цих місцях потрібно забезпечити якісну тепло- і гідроізоляцію. Якщо мова йде про приватний будинок, ізолювати від холоду і перепадів вологості потрібно не тільки дах, а й трубу димоходу.  

 

 

Вікна 

Що стосується вікон, краще встановлювати конструкції з потрійним склопакетом і профілем від відомого виробника. Вхідні металеві двері повинні обов’язково містити шар теплоізоляції, розміщений між сталевими пластинами.

 І слід пам’ятати, що 50% економії тепла залежить від якості установки дверей і вікон. Попит на установку і ремонт дверних і віконних конструкцій серед українців в цьому році виріс майже в 4 рази. 

 

 

 

Стіни

У більшості випадків стіни будинків утеплюють плитами пінопласту або мінеральної вати. Процес багатоетапний: спочатку потрібно усунути всі недоліки фасаду, підготувати поверхню. Лише після можна кріпити плити і забезпечувати найскладніший етап – зовнішнє оздоблення. Латати “клаптями” – неефективно. Фахівці з енергозбереження говорять, що утеплення окремих квартир малоефективне і шкідливе для будинку в цілому. Утеплені і неутеплені поверхні будівлі нерівномірно нагріваються і остигають, що може призводити до тріщин у стінах. У щілини може потрапляти волога, яка замерзає і тане, що також  призводить до руйнування стін.

Якщо обраний неправильний матеріал утеплювача або його товщина, порушена технологія, то “точка роси” зміститься всередину квартир – з’являться волога, цвіль, грибок. Буває, що мешканці, намагаючись заощадити, замовляють дешеві матеріали, меншої товщини, ніж потрібно при правильному підході. У підсумку таке утеплення доводиться знімати, вони платять ще раз. І третій раз доведеться заплатити за комплексне утеплення всього будинку.

Треба повністю утеплювати периметр будівлі за правилом” безперервної лінії “: стіни, горище, дах, цоколь. Якщо мешканці будинку фінансують утеплення за свій рахунок, то всі ризики вони несуть самостійно.