Довгоочікуваний е-кабінет забудовника вже зовсім скоро.

Про це важливе нововведення ми говорили на Конференції “Прозорі послуги для ефективної будівельної галузі” .

В рамках конференції Виконавчий директор BRDO Олексій Дорогань зазначив, що законопроект, який дозволить повноцінний запуск цієї новації буде включено до пакету пріоритетних на осінь.

Він допомагає досягти дві ключові речі. Перша – керованість процесу, через об’єднання усіх реєстрів та забезпечення автоматичної перевірки усіх поданих документів. Друга річ – прозорість, тобто відкриття даних про усі етапи будівництва. Це допоможе з’явитися десяткам сервісів, що надаватимуть всю інформацію щодо нерухомості у продажу і доноситимуть цю інформацію до покупців.

Зараз проблеми ринку будівництва в першу чергу полягають не так в хабарях та інших корупційних ризиках, а в тому, що за нерівних умов зменшується кількість охочих інвестувати у якісне житло в Україні. Через це ринок не розвивається. Забезпечення рівних правил і прозорості для всіх дозволить прогнозувати ринок, що збільшить кількість інвестицій, які сприяють стабільному розвитку.

На сьогодні вже підготовлена база для запуску електронного кабінету, зокрема прийнята постанова КМУ щодо запровадження електронного кабінету забудовника. Ухвалення законопроекту дозволить повноцінно запустити довгоочікувану новацію. Разом із нашими партнерами TAPAS «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» і Агентством з електронного врядування ведеться робота із технічного впровадження кабінету.

ДЖЕРЕЛО: https://www.facebook.com