Кабмін планує створити нову Генеральну схему планування території України

В планах уряду також створити Єдину державну електронну систему в сфері будівництва.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Кабінет Міністрів України планує розробити нову Генеральну схему планування території України та інтегрувати всі земельні реєстри в Містобудівний кадастр для забезпечення відкритого та дистанційного доступу громадян.

Такі плани закладено в програмі діяльності уряду, текст якої оприлюднено на сайті Верховної Ради.

“Ми розробимо нову Генеральну схему планування території України та на законодавчому рівні визначимо вимоги про необхідність розробки й актуалізації іншої містобудівної документації для прогнозування розвитку територій, визначення та раціонального взаємного розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об’єктів” – йдеться в документі.

Згідно з ним, Кабмін також планує створити єдиний державний Містобудівний кадастр, у який будуть інтегровані всі земельні реєстри та кадастри, з актуальною містобудівною документацією та іншою інформацією в суміжних сферах, на які може впливати будівельна діяльність.

Крім того, в планах уряду – створити Єдину державну електронну систему в сфері будівництва, зокрема електронний кабінет забудовника, і впровадити параметричний метод нормування в будівництві, щоб нові будівельні норми відповідали міжнародним принципам.

ДЖЕРЕЛО