ЛЬВІВ Головні ремонти у Львові в 2019 році: що планують змінити в місті і скільки це коштуватиме

Під час засідання сесії Львівської міської ради 27 грудня депутати затвердили перелік об’єктів, які фінансуватимуться коштами бюджету розвитку у 2019 році, пише ZAXID.NET.

Мова йде про основні ремонтні роботи, які планують провести наступного року. Цьогорічний бюджет розвитку наразі становить 1,8 млрд грн, однак ця цифра ще зміниться у січні, коли стане відома сума залишків з 2018 року.

Вулиці, площі і мости

На реконструкції вулиць у бюджеті розвитку наразі передбачено близько 300 млн грн. Кошти витратять на реконструкцію вул. Хуторівкавул. Хмельницького, вул. Миколайчука (від вул. Орлика до Голосівського цвинтаря), вул. Конюшинноївул. Зеленої (від будинку №261 до житлового масиву “Пасічний”), вул. Курмановича. Окрім того, у ці кошти вкладено продовження робіт з будівництва дороги до житлового масиву «Білогорща», з ремонту вул. Збиральної, Пластової. Також у 2019 році планують продовжити роботи на мості, що на вул. Городоцькій та розпочати будівництво моста на вул. Омеляна Ковча-Шевченка та пішохідного моста на вул. Сулими-Головатого.

Під час формування бюджету міста на 2019 рік заклали кошти на реконструкцію площі Двірцевої. Площу перед головним залізничним вокзалом реконструює турецька компанія «Онур». Загальна вартість робіт становить 165,5 млн грн, з яких у бюджеті на 2019 рік передбачено 58 млн грн. Також у 2019 році планують реконструювати вул. Чернівецьку, що веде до вокзалу – на це передбачено 7 млн грн.

Наступного року у Львові почнуть реконструкцію вул. Шевченка. Мова йде про перші півтора кілометри вулиці (від вул. Хорватської до вул. Залізничної) – це фактично уся частина вул. Шевченка, що прокладена бруківкою. Частину коштів (5 млн євро) на реконструкцію цієї вулиці міська рада отримає у вигляді кредиту від Європейського інвестиційного банку у рамках програми «Міський громадський транспорт України», решту виділятимуть з міського бюджету. У бюджеті на 2019 рік на реконструкцію вул. Шевченка наразі передбачили 20 млн грн.

Наступного року у Львові також продовжать реконструкцію вул. Замарстинівської – у бюджеті на це передбачено 50 млн грн.

У 2019 році мають продовжити будівництво велосипедної доріжки на вул. Княгині Ольги та прокласти її до вул. Сахарова, на це передбачено 6 млн грн. Ще 5,9 млн грн планують витратити на початок будівництва велодоріжки від вул. Чорновола через вул. Варшавську до вул. Замарстинівської.

У бюджеті розвитку на 2019 рік передбачено 10 млн грн на розробку проектів реконструкції вул. Бандери, вул. Вітовського та вул. Княгині Ольги-Коперника.

Наступного року через брак коштів не розпочнуть будівництво двох нових вулиць: вул. Ряшівської (від вул. Патона до вул. Наукової) та нової дороги з Левандівки (вул. Суботівська) на Рясне. За словами керівниці міського департаменту ЖКГ Ірини Маруняк, нова дорога з вул. Суботівської до вул. Шевченка, за попередніми оцінками, коштуватиме 400 млн грн.

Будівництво і реставрація

На охорону історичного середовища у бюджеті передбачили 30 млн грн. Найбільше з цих коштів, близько 6,5 млн грн, витратять на продовдження робіт з реставрації Домініканського собору на пл. Музейній. Ще 1,5 млн грн передбачено на продовження реставраційних робіт у церкві Святої Трійці, що на вул. Тершаковців, 1а, а також 1,8 млн грн планують витратити на завершення реставрації найстарішої церкви у Львові – храму Святого Миколая на вул. Хмельницького, 28. Окрім того, 1,5 млн грн передбачено на продовження робіт з реставрації та консервації руїн Високого замку. За 4 млн грн планують реконструювати фонтан «Кульбаба», що на пл. Галицькій.

Решту коштів витратять, в основному, на реставрацію фасадів та балконів у будинках-пам’ятках архітектури. Ці роботи виконуватимуть за співфінансуванням із мешканцями.

У бюджет розвитку також заклали більше 2 млн грн на облаштування автомобільної стоянки та будівництво експозиційно-екскурсійної доріжки у Шевченківському гаю. Окрім того, за 800 тис. грн планують капітально відремонтувати дворик Першого українського театру для дітей та юнацтва, а ще 800 тис. грн витратять на ремонт Органного залу.

Управлінню архітектури і урбаністики у 2019 році передбачили 12 млн грн. Майже половину з цих коштів витратять на проектні та геологічні роботи перед будівництвом спорткомплексу на Сихові. Ще 3 млн грн планують витратити на дослідження по урбаністичних проектах (громадські простори, сквери тощо) у 12 кварталах всіх районів Львова. Також 800 тис. грн управління витратить на розробку документації і проведення експертизи проекту облаштування громадського простору на площі перед Центром Довженка на Сихові. Ще 500 тис. грн передбачено на виготовлення проекту з відновлення Пелчинського ставу на вул. Вітовського.

Громадський бюджет

На виконання проектів Громадського бюджету у 2019 році передбачено 38,2 млн грн, що на 12,5 млн грн більше ніж торік. Зокрема, наступного року місто профінансує шість великих проектів та 48 малих.

Великі проекти – це реконструкція шкільної їдальні у школі східних мов та єдиноборств «Будокан» з облаштування коворкінгу (3 млн грн); облаштування їдальні у ліцеї «Оріяна» (2,1 млн грн); придбання обладнання для палати інтенсивної терапії новонароджених у 3-тю міську лікарню (3 млн грн); придбання обладнання для біохімічної лабораторії у Міську дитячу лікарню (2,9 млн грн); облаштування дороги до Голосівського цвинтаря (3 млн грн) та купівля автомобіля для домашніх візитів фахівців з центру реабілітації «Джерело» до дітей з вадами розвитку (1,4 млн грн). Загальна сума фінансування цих проектів – 15,4 млн грн.

Парки

Близько 30 млн грн планують витратити у 2019 році на ремонти міських парків. Мова йде про продовження капітального ремонту у парків «Білогорща»,«700-річчя Львова», Личаківського парку, парку «Залізна вода» та парку ім. Виговського. Також наступного року мають відремонтувати сходи зі сторони вул. Шафарика у парку «Погулянка», облаштувати головну алею, спортивний та дитячий майданчики та встановити колиби для відпочинку у парку «Знесіння» та відремонтуютвати освітлення у Стрийському парку.

Окрім того, передбачені кошти на реконструкцію доріжки від вул. М. Кривоноса до верхнього оглядового майданчика парку «Високий замок».

Освіта, спорт і медицина

Головним спортивним об’єктом, який почнуть будувати у Львові у 2019 році, стане палац спорту на Сихові. На старт цих робіт у бюджеті розвитку закладено 25 млн грн. Загалом будівництво спорткомлпексу на Сихові вартуватиме кількасот мільйонів гривень, 70% зяких виділяють з державного бюджету. Ще близько 20 млн грн витратять на будівництво нових та ремонт існуючих спортивних майданчиків, у тому числі тенісних кортів на вул. Сяйво. Також цього року розпочнуть реконструкцію спорткомплексу на вул. Кастелівці.

Наступного року у місті проведуть реконструкцію дитячих садків з метою відновлення їхньої роботи на вул. Зубрівській, 9, вул. Чижевського, 43, вул. Сяйво, 16, вул. Дорога Кривчицька, 3, вул. Грінченка, 4а, вул. Дністерській, 25. На ремонтні роботи у цих дитсадках у бюджеті розвитку наразі передбачено близько 12 млн грн. Окрім того, у бюджеті розвитку передабчено 1 млн грн на початок будівництва дитсадка на вул. Білогорща, 1-а.

У 2019 році у львівські школи продовжать закуповувати обладнання для лабораторій із фізики – на це витратять 2,5 млн грн.

На закупівлю медичного обладнання у міські лікарні витратять 40,7 млн грн. Окрім того, у Рясному почнуть облаштовувати сімейну амбулаторію за 15,5 млн грн.

Сміття, каналізування, ліфти та інше

Для ЛКП «Зелене місто» у бюджеті розвитку передбачено 35 млн грн. Ці кошти витратять на початок робіт із будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій,13. Загалом сміттєпереробний завод мають будувати близько двох років і основне фінансування робіт проводитиметься за кредитні кошти (близько 25 млн євро) Європейського банку реконструкції та розвитку.

ЛКП «Львіводоканал» отримає з бюджету розвитку 76,6 млн грн. Ці кошти скерують наканалізування вулиць, серед яких, зокрема, завершення каналізування вул. Старознесенської та вул. Балкової.

У цьогорічному бюджеті передабчено 36 млн грн районним адміністраціям на ремонт та заміну ліфтів. Окрім того, Галицька райадміністарція отримає 200 тис. грн на демонтаж стели Монументу слави, що на вул. Стрийській (ще 95 тис. грн на ці роботи районна адміністрація отримала у 2018 році). Демонтажні роботи мають розпочатися ще до кінця 2018 року. Шевченківська РА отримає 5 млн грн на придбання на умовах лізингу спецтехніки для прибирання вулиць.

2 млн грн з бюджету отримає створене у 2018 році ЛКП «Львівське радіо», яке має облаштувати комунальний медіахаб на вул. Князя Романа. Ще 2 млн грн передбачають на облаштування освітнього простору MakerSpace на Сихові.