Мораторію на зміну цільового призначення ділянок, які належать до земель промисловості бути?

16 квітня 2019 року відбулось чергове засідання постійної депутатської комісії Львівської міської ради з питань землекористування. На даному засіданні було розглянуто депутатську ініціативу, яка стосується ймовірного встановлення мораторію терміном на 25 років на зміну цільового призначення ділянок, які належать до земель промисловості.

Такі землі територіальної громади, що знаходяться в оренді, або ж використовуються без належно оформлених договорів оренди, однак перебувають в межах території промислових підприємств, за твердженням ініціаторів вказаного питання, мають бути передбачені виключно для розвитку виробничого потенціалу міста та захищені від можливості їх забудови житловими кварталами та комерційними площами.

Водночас представником Асоціації західноукраїнських забудовників, який також взяв участь у засіданні депутатської комісії, було наголошено, що розвиток міста шляхом створення нових виробничих підприємств є надзвичайно позитивною тенденцією. Однак спроби стимулювання бізнес активності шляхом встановлення будь-якого роду заборон є хибними. Відновлення ж виробництва на промислових територіях, які будучи міськими окраїнами відводились під вказані потреби понад пів століття тому, а сьогодні де факто знаходяться в середині житлових масивів, приречено на величезні труднощі. Такі виробництва на самому початку позбавлені перспективи подальшого розширення, а їхнє теперішнє розташування з огляду на міську географію свідчить пор неможливість відновлення свого потенціалу внаслідок численних суб’єктивних та об’єктивних чинників. Навіть нове будівництво офісного центру сьогодні викликає спротив мешканців сусідніх чи прилеглих будинків, не кажучи вже про будівництво великих виробничих підприємств.

З огляду на це було запропоновано звернути увагу на можливість резервування земельних ділянок з метою залучення інвестицій під нові виробничі потужності на межі міста, що дозволить реалізовувати найкращі світові практики створення нових підприємств, які існують в сучасному бізнес плануванні.

Члени комісії прийняли рішення про необхідність продовжити обговорення даного питання у більш широкому форматі, з обов’язковим залученням до цього процесу представників бізнес спільноти та інших зацікавлених суб’єктів.