Пам’яті Небесній Сотні

Небесна сотня – символ боротьби за Україну, який повинен бути вшановий і в жодному разі не забутий. Для цього, за підтримки Львівської міської ради, була створена ініціативна група та проведено ряд зустрічей із активістами, на яких вирішили організувати Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурсу на кращу концепцію громадського простору в пам’ять Героїв Небесної Сотні у Львові. Для того, щоб спорудити пам’ятник, доклала зусиль команда молодих архітекторів зі Львова, чий проект зайняв перше місце на відкритому конкурсі.

Меморіал буде складатися із двох частини: площі зі стелою та пішохідного моста. На мосту встановлять накриття, яке асоціюватиметься із напівтунелем. На ньому будуть викарбувані імена Героїв Небесної сотні – крізь них у дощ буде стікати вода, що символізуватиме сльози за загиблими. Місцями на меморіалі будуть ефекти погорілостей та дірки, які є свідомою задумкою. Вони стануть символом вражих пострілів.  

Також на мосту буде п’ять плит, як п’ять днів, у які загинуло найбільше протестувальників. Крім того, це є символом барикад та щитів, атрибутів Революції Гідності. На будівництво пам’ятника міська влада виділила 15 мільйонів гривень. Його планують відкрити 19 лютого наступного року.

Локація меморіалу – “Губернаторські вали”, що розташовані між вулицями Кривоноса та Підвальною. Також була проведена процедура виділення землі для ЛКП “Зелений Львів”, саме це підприємство обслуговуватиме відповідну ділянку.