Послуги у сфері містобудування під час карантину через ЦНАП: будпаспорти, МУО та документи ДАБІ

Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року №530, з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом.
 
Фактично, розгляд всіх заяв та документів, які було подано на отримання/реєстрацію дозвільних документів ДАБІ або документів про прийняття об’єктів в експлуатацію, а також звернень до органів містобудуванні та архітектури для отримання будівельних паспортів та містобудівних умов та обмежень (МУО), поданих з 17.03.2020 року зупинено. А отже отримати в період карантину вказані документи стало неможливо…
 
Окрім положень Закону №530, «ускладнила» ситуацію реформа ДАБІ, зміни до порядку отримання містобудівних умов на реконструкцію (зміни в ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») та відключення Електронного кабінету замовника будівництва.
 
Проте чи дійсно на практиці ДАБІ не видає (не реєструє) документи та чи дійсно органи містобудування та архітектури не видають МУО?
 
Зважаючи на те, що більшість ЦНАПів зараз закриті, а ті, що працюють, обмежили перелік послуг, а також зважаючи на те, що Е-кабінет забудовника було вимкнено практично одразу після запровадження карантину, наразі єдиним шляхом отримати адміністративні послуги, які надають органи держархбудконтролю та органи містобудування та архітектури, є подання документів поштою в ЦНАП.
 
Юрій Брикайло вже подав кілька документів засобами поштового зв’язку до Центру надання адміністративних послуг м. Києва (що на Дніпровській Набережній), проте ще не отримав результату надання адмінпослуг.
 
До вказаного ЦНАПу можна, зокрема, подавати документи для отримання таких послуг:
 
Разом із тим, деякі колеги Юрія Брикайла вже отримати позитивні результати (реєстрація дозвільних документів на об’єкт СС1); а іншим – нажаль не так пощастило – документи, які отримав ЦНАП, так і не забрали представники ДАБІ (зараз Юрій Брикайло намагається отримати інформацію від ЦНАП з цього приводу).
 
Для того, щоб отримати офіційну відповідь від ДАБІ та органів містобудування щодо надання ними адміністративних послуг в період з 17.03.2020 року, Юрій Брикайло подав відповідні запити. Відповіді будуть викладені у групі Містобудування в Україні.
 
Ⓒ 2020
ДЖЕРЕЛО