РЕФОРМА ДАБІ, ДІАЛОГ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ З БІЗНЕСОМ ТА НОВІ УЧАСНИКИ

РЕФОРМА ДАБІ, ДІАЛОГ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ З БІЗНЕСОМ ТА НОВІ УЧАСНИКИ- 11 червня відбулося виїзне засідання регіональних представників #КБУ в Одеській області, в якому взяв участь виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк.

Президент КБУ Лев Парцхаладзе (Lev Partskhaladze) традиційно відкрив засідання та привітав присутніх

“Вітаю всіх на виїзному засіданні регіональних представників КБУ. 11 березня ми провели успішне засідання на Волині на чолі з нашим регіональним представником в області Андрій Разумовський. Сьогодні ж ми з вами на березі моря в сонячному місті Одеса. Хочу подякувати Петру Рябоконю за професійну організацію заходу і бажаю нам всім продуктивної зустрічі!”.

Лев Парцхаладзе зазначив, що дуже важливим завданням в системі містобудування зараз є реформа ДАБІ, а також іпотечне питання та вирішення проблем, що на часі.

«Традиційно КБУ проводить виїзні засідання для того, щоб краще зрозуміти проблеми регіону та визначити шляхи їх вирішення спільно з представниками влади та бізнесу. До кінця року плануються засідання в Запоріжжі і Харкові»,- розповів Президент КБУ.

ДІАЛОГ ВЛАДИ З БІЗНЕСОМ

До участі у засіданні долучився Сергій Гриневецький, Голова Одеська обласна державна адміністрація

«Відродження економіки, особливо в кризові періоди, завжди починається з відновлення будівництва, адже в усі часи професія будівельника була і залишається однією з найпочесніших. Стан розвитку в будівельній галузі завжди був вірним індикатором рівня економічного розвитку держави, і будівництво уособлювало благополуччя, розвиток цивілізації і світ».

Сергій Гриневецький також підкреслив, що за 6 місяців нинішнього року підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 3051,6 млн.грн. Одещина за обсягами будівельних робіт, виконаних власними силами, посіла 4 місце, а за індексом будівельної продукції – 8 місце. Серед регіонів України, за минулі півроку, вона за обсягами введеного в експлуатацію житла займає 2 місце, а за темпами зростання введеного в експлуатацію житла – 6 місце. У містах здано в експлуатацію 208 400 кв.м загальної площі житла, а в сільській місцевості – побудовано 48,0 тисяч кв.м.

Заступник Голови Одеської ОДА Сергій Підгайний розповів про велику проблематику будівельної галузі в регіоні

“На сьогоднішній день у нас з 29 об’єктів- 17 не отримали навіть дозвіл на будівництво, хоча об’єкти вже практично готові і треба вже виходити на етап введення в експлуатацію цих об’єктів”.

Регіональний представник КБУ в Одеській області Петро Рябоконь привітав всіх присутніх та наголосив на важливості питання реформи ДАБІ.

“В 2020 році темпи житлового будівництва на Одещині впали у два рази. Ми бачимо, що тенденція триває і в цьому році, тому в першу чергу всі чекають реформу, щоб запрацювала система реєстрації дозволів та сертифікатів готовності здачі об’єкта в експлуатацію. Це одна з найголовніших проблем на сьогодні”.

До засідання долучились народні депутати України- Олена Шуляк та Аліксійчук Олександр.

Голова Координаційної ради з проблемних питань у містобудуванні Olena Shuliak повідомила присутнім гарну новину: Верховна Рада України зареєструвала два законопроєкти щодо реформування ДАБІ: № 5655 та № 5656!

«На сьогодні 147 народних депутатів стали співаторами законопроєкту. Він вже є в системі за номером 5655, додатковий до нього 5656. Мене вразила саме цифра- 147 народних депутатів, які стали сьогодні співавторами, адже для Верховної Ради України це є рекордом і говорить про важливу річ- сьогодні незважаючи на те, в якому комітеті ти працюєш, всі розуміють, що існуюча система архбудконтролю себе вичерпала і потрібні нові підходи, нові методи, щоб розвивалась будівельна сфера та міста загалом згідно з принципами і правилами, що діють у світі. Між першим і другим читанням запрошуємо до дискусії, адже розуміємо, що певні норми будуть ще опрацьовуватись, будуть надаватись правки – ми працювали на дуже широкому майданчику Мінрегіон, КБУ, безпосередньо нашого Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування. Вся ця праця приводить до того, що можна знайти такі компроміси, які будуть точно на благо, на розвиток будівельної сфери і на добробут всіх наших громадян»,- розповіла Олена Шуляк.

Голова управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Авдєєв

Олександр долучився до дискусії та окреслив основні проблемні питання міста в галузі будівництва.

«В окремих випадках, органи місцевого самоврядування в частині містобудівних умов спричинили проблеми для загальної архітектури і генпланів міста, адже були факти видавання дозволів на територіях і ділянках, де справді не можна будувати висотну забудову, або забудовувати історичну частину міста»,- додав Олександр Аліксійчук.

ПРОПОЗИЦІЇ БІЗНЕСУ ДО СПІВПРАЦІ

Ірина Юр’єва , координаторка компоненту «Професійні кваліфікації у сфері енергоефективності» Проєкту GIZ Ukraine долучилась до дискусії та зазначила

«В Україні організація підтримує такі напрямки як сталий економічний розвиток, енергоефективність і клімат. Ми є частиною проєкту просування енергоефективності і імплементації Директиви з енергоефективності ЄС в Україні. Проєкт складається з трьох компонентів і наш компонент був приєднаний як потреба вибудувати систему і допомогти українським навчальним закладам, особливо закладам професійно-технічної освіти, розбудувати потенціал, щоб готувати тих фахівців, які насправді потрібні роботодавцям. Тобто, з тими компетенціями, які затребувані на ринку праці і, щоб робити це у співпраці з бізнесом, експертами, а також з урахуванням європейських тенденцій».

Заступник Голови Ради директорів КБУ з питань діяльності експертних організацій Тарас Лилик висвітлив актуальний стан проведення експертиз в будівельній галузі

«В Україні зараз діє більше 60 експертиз, з них 30 великих, які мають право виконувати експертизу за бюджетні кошти по всій території України, всіх класів наслідків. Така ситуація має, як свої плюси, так і мінуси. Основний мінус в тому, що ми вже рік спостерігаємо факти, коли висновки експертизи на величезні об’єкти виходять через два дні. Є факти, що при експертизі всі розділи підписує один експерт. Були факти навіть банальних підробок підписів. Наразі дуже активно рухається процес вирішення проблем: всі експертизи зараз підписуються в електронній системі, на виході механізм позбавлення акредитацій експертних організацій та сертифікатів ексепртів за грубі порушення».

Сергей Мамедов, Голова Комітету КБУ з питань банківської, фінансової та інвестиційної діяльності, Голова Правління “Глобус Банк” розповів про фінансування будівельних компаній

“Наша гордість- це спільні кредитні програми з понад 50 кращими забудовниками України. Нами акредитовано більше 300 житлових комплексів. Глобус Банк працює з різними формами фінансування будівництва: майновими правами, форвардними контрактами, попередніми договорами, інвестиційними договорами та цільовими облігаціями”.

Світлана Гурєєва, Заступник Голови Комітету КБУ з питань банківської, фінансової та інвестиційної діяльності, Партнер практики нерухомості АО Sayenko Kharenko ознайомила із тематикою “REAL ESTATE В 2021 році”.

На засіданні також виступили наступні компанії

Caparol Україна

Укрекспертиза груп

НОВИЙ УЧАСНИК КБУ

Одеська Державна Академія Будівництва та Архітектури

“Дуже приємно, що не тільки провідні забудовники зацікавлені в розвитку будівельної галузі, а й люди, які займаються науковою діяльністю і готують професійні кадри. Сьогодні мені приємно вручити сертифікат новому члену КБУ – Одеській державній академії архітектури і будівництва, ректором якої є Анатолій Ковров”,- зазначив Президент КБУ.

Лев Парцхаладзе завершив засідання та подякував всім присутнім за активну участь

“Дякую Петру Рябоконю за організацію засідання та учасникам за продуктивну дискусію!”.