В Україні автоматизують отримання дозвільних документів забудовниками

13 вересня у Міністерстві регіонального розвитку будівництва пройшла нарада за участю Генерального прокурора України Юрія Луценка та керівника ДАБІ Олексія Кудрявцева. Зустріч була присвячена проблемам корупції при отриманні забудовниками дозвільної документації на будівництво. Після гострих дискусій, Олексій Кудрявцев презентував новий сервіс, що дозволить прослідковувати онлайн процес видачі документів.

Вже з понеділка, 17 вересня, на сайті Державної архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) України запрацює новий сервіс, що дозволить також відслідковувати терміни та підстави прийняття рішень стосовно дозвільних документів. Як пообіцяв Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, у разі відмови у наданні дозволу, відповідний документ також буде розміщено на сайті ДАБІ.

Сервіс буде стосуватися об’єктів будівництва із класом наслідків СС3. Через місяць після його появи, подібна практика буде поширена і на клас наслідків СС2. Це буде нова онлайн-платформа, за допомогою якої забудовники, керівники ДАБІ та правоохоронні органи зможуть оперативно відстежувати, на якому етапі розгляду перебуває документація.

У ДАБІ очікують, що новий сервіс стане своєрідним індикатором якості роботи посадових осіб держархбудконтролю, що дасть змогу уникнути маніпуляцій та підстав, що спричиняють створення умов для подальших корупційних дій. Також це допоможе ідентифікувати особу місцевого органу ДАБІ, яка приймає ці рішення, зафіксувати конкретні прізвища осіб, які намагатимуться зловживати своїй становищем і затягувати процес.

При такому форматі будуть максимально впорядковані дозвільні процедури в будівництві і усунені корупційні ризики.

А віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко за результатами наради повідомив, що прийнято рішення про введення обласними прокуратурами моніторингу заяв про безпідставні відмови у видачі дозвільних процедур.

“Доручив відсторонити від займаних посад керівників держархбудконтролю в Одеській і Херсонській областях. Далі ми будемо рухатися за заявами від громадян і перевіряти діяльність не тільки територіальних органів ДАБІ, а й новостворених органів у всіх містах України”, – підкреслив Геннадій Зубко.