Вбудовані магазини і кафе на будь-яких поверхах нових житлових будинків

На своїй Facebook сторінці заступник Міністра регіонального розвитку Лев Ревазович Парцхаладзе  розповідає про вбудовані магазини і кафе на будь-яких поверхах нових житлових будинків.

Новими державними будівельними нормами (ДБН) щодо житлових будинків передбачено можливість розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно.

Норма розповсюджується виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.

Таким чином ми розширюємо можливості для реалізації сучасних та цікавих проектів житлового будівництва. Головне, щоб це було, у першу чергу, безпечно та комфортно для кожного – з одного боку не заважало сусідам, а з іншого – створювало додаткові зручності для жителів. Адже тепер найнеобхідніші заклади будуть зовсім поруч.

Виняток складають об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.

Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках:
– Готелі та хостели;
– Магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м;
– Спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря;
– Спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів);
– Майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м;
– Лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.

Також нагадаю, що з 1 жовтня 2018 року в дію вступила зміна у ДБН «Житлові будинки», яка дозволила розміщувати в житлових будинках заклади громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.

Новий ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення” розроблений фахівцями ПАТ КиївЗНДІЕП на заміну застарілого ДБН 2005 року.
——————————
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

На изображении может находиться: текст