Відсьогодні у Львові містобуди видаватиме управління архітектури та урбаністики

Сьогодні, 13 жовтня, на позачерговому пленарному засіданні Львівської міської ради депутати визначили управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури.
Голова фракції ВАРТА у ЛМР Юрій Мартинюк повідомив, що депутати напрацювали ухвалу, яку підтримали керівники всіх фракцій Львівської міської ради. Це узгоджений документ, який повністю відповідає вимогам чинного законодавства і встановлює видачу містобудівних умов та обмежень в місті Львові. Натомість виконавчий комітет втрачає свої повноваження у цьому питанні.

«Сьогодні на пленарному засіданні була прийнята ухвала, яка регулює процес визначення уповноваженого органу з питань містобудування і архітектури, який матиме законні повноваження на видачу МУО. Уже близько місяця містобуди не видавались, і враховуючи, що цей процес був достатньо медійний, його жваво обговорювали, ми провели консультації з представниками галузі, будівельними компаніями, профільними середовищами, архітекторами, проектантами. Будівельна галузь – це важлива галузь, яка сьогодні дає місту робочі місця та податки в бюджет. Тож враховуючи все це, ми спільно напрацювали документ, що підтримали керівники всіх фракцій Львівської міської ради – єдину виважену ухвалу, яка повністю відповідає вимогам чинного законодавства і встановлює видачу містобудівних умов та обмежень в місті Львові», – зазначив Юрій Мартинюк.

Відповідно до цієї ухвали, єдиним спеціальним уповноваженим органом з питань містобудування і архітектури, є управління архітектури та урбаністики, яке очолює головний архітектор. Також головний архітектор, як керівник цього управління, уповноважений на роботу в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва і має право на підтвердження документів, які скріпляються цифровим підписом.

«Ми можемо однозначно констатувати, що переміг здоровий глузд і верховенство закону. Адже ухвала ґрунтується виключно на законодавстві, а не на чиїхось бажаннях, припущеннях, роздумах. Тобто тепер видача містобудів має відбуватись так, як встановлено у законодавстві», – резюмував Юрій Мартинюк.