Як припинити шум на будівельному майданчику?

На своїй Facebook сторінці заступник Міністра регіонального розвитку Лев Ревазович Парцхаладзе розповідає як припинити шум на будівельному майданчику.

Як повпливати на порушника спокою?

По-перше, є як мінімум три нормативні акти, що захищають ваші права. І це стосується не тільки забудовників, а й взагалі всіх, хто не може вчасно «прикрутити» гучність.

Кожному державою гарантується право на тишу (ст.24 ЗАКОНУ УКРАЇНИ
«Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення») http://bit.ly/2ybgBID 
Тут прописано випадки та відповідальність за недотримання ваших прав на тишу.

Правила благоустрою 
Вони затверджуються місцевими радами і є загальнодоступними. 
Ось, наприклад київські http://bit.ly/2JR7tzE

В них прописані часові проміжки та дні, коли не можна порушувати тишу, та відповідальність за порушення. Вивчаємо Розділ XI. Дотримання тиші в громадських місцях у м. Києві 
Наприклад, в нічний час (з 22.00 до 8.00) забороняється співати, кричати, вмикати музику чи здійснювати іншу діяльність в житлових приміщеннях, у дворах жилих районів, в парках та інших громадських місцях, що спричиняє надмірний шум та може заважати оточуючим.

З 21.00 до 8.00 у робочі дні та в будь-який час протягом вихідного чи святкового дня заборонено проводити ремонт без погодження з мешканцями прилеглих будинків, житлових приміщень.
Але не завжди можна оцінити рівень шуму та визначити, чи однаково не заважає він всім оточуючим. Для цього сформульовано загальні норми допустимої гучності.

Наказ МОЗу «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови» http://bit.ly/2GxsOMp
Тут визначено такі поняття, як види шуму, і їх рівень в децибелах, який не можна перевищувати.

Вивчаємо та порівнюємо: 
Приблизні показники рівня шуму для співвіднесення:
 повна тиша – 0, 
 шепіт – приблизно 10 дБ
 звичайна розмова – 35-40 дБ 
 гучна – до 50-60 дБ
 шум дороги з помірним рухом – близько 60 дБ
 шум метро при проїзді потяга – близько 100 дБ.

З’ясувати чи не перевищено норми допустимого рівню шуму можливо за допомогою шумоміру, а за сучасних умов – за допомогою додатку у смартфоні ( наприклад http://bit.ly/32V0xZA )
Також додатково можна зробити аудіо чи відео- запис, що передасть рівень шуму.

 І НАЙГОЛОВНІШЕ – Куди ж звернутися за допомогою, коли самостійно не вдається зупинити порушення? 

 ВИКЛИКАЙТЕ ПОЛІЦІЮ – протокол обов’язково буде зафіксовано;

 ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО МІСЦЕВОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (якщо ви мешкає у м.Києві), або до органу місцевого самоврядування, якщо мешкаєте в будь-якому іншому місті. Ці органи надають дозвіл на проведення будівельних робіт у певному часовому проміжку і можуть перевірити чи забудовник сумлінно дотримується змісту дозволу;

 ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ДЕРЖСПОЖИВСЛУЖБИ, що виконує наразі функції СЕС (санепідемстанцій) https://www.facebook.com/spsa.gov.ua/(http://www.kiev.dpss.gov.ua/ – для мешканців столиці

 МОЖНА ТАКОЖ ЗВЕРНУТИСЯ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ КИЄВА – якщо мешкаєте у столиці: 1551 (зі стаціонарного та мобільного) або (044) 205-73-37 (з міського).
При написанні заяви до органів державної або місцевої влади можна зібрати підписи мешканців вашого будинку.

 Фахівці мають виміряти рівень шуму та зафіксувати порушення. В межах законодавства для порушників настає адміністративна відповідальність 

Якщо ж будівельна організація або кафе на першому поверсі, або взагалі банально ваш гучний сусід продовжують ігнорувати ваші законні вимоги та приписи відповідальних органів, можете звернутись до суду з позовом про порушення ваших прав.

Доказами можуть виступати всі ті документи, що ви зібрали на попередніх етапах боротьби – виклики поліції, свідчення сусідів, відповіді державних органів, результати медичних обстежень тощо (довідка від лікаря про факти порушення порушень сну, погіршення слуху, нервових розладів тощо).