Тиждень, що минув, був насичений подіями та проєктами, які коротко можна охарактеризувати: ті, що несуть стриманий оптимізм. Чиновники радо демонструють успіхі у розвитку онлайн-послуг для будівельного ринку, Кабмін пропонує обговорити низку законопроєктів, які – в теорії – мають спростити життя як забудовникам, так і інвесторам новобудов; Президент – своєю чергою – дає життя закону, який перед тим сам же й ветував – про продовження мораторію на відселення іпотечних боржників.
З 5 жовтня цього року стало можливим ввести будинок в експлуатацію просто у режимі онлайн – на порталі Дія, про що повідомив ресурс Містобудування в Україні. А вже через тиждень – тобто, відсьогодні з сайту містобудівного кадастру Києва вже можна отримати витяг у режимі онлайн – це вже інформація від заступника директора Департаменту – начальника управління адміністративних послуг Юрія Тация.
Для цього, за його словами, необхідно зайти на сайт містобудівного кадастру у розділ Послуги і обрати потрібний сервіс https://mkk.kga.gov.ua/ Департамент містобудування та архітектури КМДА розглядатиме заявку впродовж декількох днів. Після підготовки довідок їх можна отримати за бажанням заявника – у паперовому вигляді в канцелярії Департаменту, або ж відскановану копію на електронну пошту.
Ось так – реформа хай короткими кроками, але все ж рухається до свого вдалого – хочеться вірити – завершення.
Інвесторам новобудов – приготуватись!
Одним з мейнстримів минулого тижня був законопроєкт про захист прав кредиторів об’єктів будівництва (по суті – інвесторів), який Кабмін вивісив на громадське обговорення.
Незважаючи на те, що пізніше з’явилось ще декілька доволі важливих законопроєктів, які пропонуються для громадського обговорення, суспільний інтерес сконцентрувався на долі інвесторів. Воно й не дивно: через скандали на первинному ринку нерухомості безхатченками ризикують залишитись сотні тисяч сімей. Лише за офіційною статистикою Мінрегіону, на кінець 2019 року в Україні вже було понад 150 проблемних об’єктів житлового будівництва. А це — понад сто тисяч постраждалих громадян, які не отримали оплачене житло.
Отже, законопроєкт покликаний знизити потенційні ризики шахрайства з боку забудовника при купівлі житла та захистити інвесторів в житлову нерухомість, повідомляє propertytimes.
Документ може стати для громадян, які планують придбати квартиру у новобудові, дієвим запобіжником від низки ризиків проблемних будівництв.
Основна мета — захистити права кредиторів об’єктів будівництва шляхом створення механізмів для прозорого залучення коштів інвесторів в будівництво, запровадження гарантійної частки будівництва об’єкта нерухомого майна і спрямування її на будівництво об’єкту у випадку фінансової неспроможності замовника будівництва, визначення особливого механізму банкрутства юридичних осіб-замовників будівництва.
У першу чергу, інвестори зможуть переконатися самостійно в законності будівництва, перевіривши дані в реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо права на об’єкт наявні в реєстрі, це означає, що держава перевірила наявність дозволів, і гарантує, що будівництво є легальним.
Більше того, запроваджується процедура реєстрації прав на майбутні об’єкти нерухомості. Адже чинне законодавство не передбачає реєстрацію прав на майбутні об’єкти нерухомості (квартири).
Боржників знову відселяти не будуть! Поки що…
Додалося радості у сім’ях, які досі не розрахувались по іпотечним валютним кредитам та живуть як на пороховій бочці. Минулого тижня Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» № 895-ІХ, який продовжує до 21 квітня 2021 року дію мораторію на стягнення зазначеного майна громадян України.
Закон продовжує дію мораторію та встановлює заборону на примусове стягнення майна, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об’єктом незавершеного житлового будівництва.
«Мораторій продовжено з огляду на ситуацію, у яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом»,- відмічається у документі.
Відтак, можна видихнути спокійно – принаймні, на найближчі пів року.
****************************************************************************
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ