5 додаткових критеріїв вибору новобудови

При виборі новобудови для інвестування, більшість людей звертають увагу на такі її параметри як надійність забудовника, наявність у нього дозвільної документації за цим проектом, місце розташування майбутнього будинку, планування квартири і її вартість. Це, звичайно, ключові фактори для прийняття рішення про інвестування – саме вони допомагають прорахувати ризиковість інвестиції і термін її окупності. Але ж існують ще й додаткові нюанси – ті, які можуть вплинути на якість майбутнього життя в новому будинку. 

Зовнішні стіни та утеплення фасаду
Сьогодні зустріти новобудову без шару утеплювача неможливо – і найчастіше забудовник вибирає скріплену систему утеплення на основі пінопласту або мінеральної вати (між стіною і шаром утеплювача немає повітряного зазору). Такі системи утеплення ще називають «мокрими», що можна пояснити їх двома особливостями. Перша: при їх монтажі використовуються водні розчини (клей, штукатурка, фарба). Друга: в ідеалі «точка роси» (конденсація виведеної через огороджувальні конструкції вологи) в таких системах повинна знаходитися в шарі зовнішнього утеплювача. Якщо «точка роси» буде знаходитися в товщі або на поверхні стіни, то існує ймовірність того, що з часом приміщення такого будинку можуть бути вражені цвіллю і / або грибком.

Чи можна спрогнозувати ймовірність настільки сумних перспектив? В принципі, так – для цього досить запам’ятати одне просте правило зовнішнього утеплення: паропроникність використовуваних матеріалів повинна збільшуватися зсередини назовні. Простіше кажучи, паропроникність матеріалу утеплювача повинні бути вище паропроникності матеріалу стін.

Міжквартирні стіни та внутрішні перегородки
Хороша звукоізоляція квартир – запорука душевної рівноваги жителів усього будинку. На жаль, багато забудовників приділяють даному параметру катастрофічно мало уваги – в результаті жителі багатьох новобудов зіткнулися з таким несподіваним явищем, як «ефект посвячення в життя сусідів».

5 критериев выбора новостройки межквартирные стены
Це коли практично все життя сусідських квартир проходить «на слуху» – причому чути не тільки гучні вечірки або сімейні скандали, а й звичайна бесіда. Подібний ефект найчастіше спостерігається в монолітно-каркасних будинках, в яких під стяжкою підлоги немає звукоізолюючого прошарку, а міжквартирні перегородки виконані з пористих матеріалів (піноблоки, комірчасті блоки). Щоб уникнути додаткових витрат на забезпечення приватності власної квартири, має сенс вибирати новобудови, забудовники яких виконують базову звукоізоляцію приміщень, укладаючи під стяжку звукоізоляційний шар, а міжквартирні стіни зводять з повнотілої цегли.

Індивідуальне опалення в багатоповерхівках

5 критериев выбора новостройки отопление

Нинішні тарифи на централізоване опалення і гарячу воду змусили багатьох потенційних інвесторів оцінити переваги наявності в квартирах двоконтурного газового котла. Забудовники вловили ці споживчі настрої – і вирішили їх задовольнити, запропонувавши ринку проекти не тільки середньої поверховості ЖК (до 11 поверхів) з індивідуальною системою опалення, а й висотних будинків (12-18 поверхів). До слова, таке інженерне рішення прямо суперечить будівельним нормам і правилам. Зокрема – ДБН в.2.2-15-05. У п.5.39 цього документа говориться: «У кухнях житлових будинків заввишки 11 поверхів і більше, в гуртожитках, будинках для осіб похилого віку та сімей з інвалідами (незалежно від поверховості) необхідно передбачати встановлення електроплит». Тобто мова про газифікацію квартир в будинках вище 11 поверхів мова в принципі не йде.

Каналізація та водопостачання
На перший погляд, питання підключення новобудови в цих благ цивілізації не здається таким вже актуальним – всі ми звикли до центральної каналізації та централізованого водопостачання. Але і тут можуть бути нюанси.

5 критериев выбора новостройки канализация и водоснабжение

Щоб не потрапити в халепу, обов’язково переконайтеся, що в місцевості, де будується будинок  є технічна можливість під’єднатися до чинної каналізації, і забудовник має відповідні умови.

Число квартир на поверсі і кількість ліфтів
З пробками на дорогах багато вже змирилися – але до «тягучки» у власних під’їздах звикнути набагато складніше. Тенденція до зменшення площі квартир і зростання їх числа в будинку і на поверсі тягне за собою необхідність збільшення кількості ліфтів – чого багато забудовників не роблять. Погодьтеся, не дуже приємно жити в 16-поверховому будинку з десятком квартир на поверсі і укомплектованому всього двома пасажирськими ліфтами.

5 критериев выбора новостройки количество лифтов

Тому, щоб вранці не спізнюватися «вниз», має сенс звернути увагу на кількість ліфтів і їх характеристиці на етапі вибору квартири в споруджуваному будинку. І прикинути – чи зможе ця кількість підйомників впоратися із запланованим пасажиропотоком.

 

ДЖЕРЕЛО: https://gdevkievezhithorosho.com

Leave a Response