5 додаткових критеріїв вибору новобудови
При виборі новобудови для інвестування, більшість людей звертають увагу на такі її параметри як надійність забудовника, наявність у нього дозвільної документації за цим проектом, місце розташування майбутнього будинку, планування квартири і її вартість. Це, звичайно, ключові фактори для прийняття рішення про інвестування – саме вони допомагають прорахувати ризиковість інвестиції і термін її окупності. Але ж існують ще й додаткові нюанси – ті, які можуть вплинути на якість майбутнього життя в новому будинку.
Зовнішні стіни та утеплення фасаду
Сьогодні зустріти новобудову без шару утеплювача неможливо – і найчастіше забудовник вибирає скріплену систему утеплення на основі пінопласту або мінеральної вати (між стіною і шаром утеплювача немає повітряного зазору). Такі системи утеплення ще називають «мокрими», що можна пояснити їх двома особливостями. Перша: при їх монтажі використовуються водні розчини (клей, штукатурка, фарба). Друга: в ідеалі «точка роси» (конденсація виведеної через огороджувальні конструкції вологи) в таких системах повинна знаходитися в шарі зовнішнього утеплювача. Якщо «точка роси» буде знаходитися в товщі або на поверхні стіни, то існує ймовірність того, що з часом приміщення такого будинку можуть бути вражені цвіллю і / або грибком.
Чи можна спрогнозувати ймовірність настільки сумних перспектив? В принципі, так – для цього досить запам’ятати одне просте правило зовнішнього утеплення: паропроникність використовуваних матеріалів повинна збільшуватися зсередини назовні. Простіше кажучи, паропроникність матеріалу утеплювача повинні бути вище паропроникності матеріалу стін.
Міжквартирні стіни та внутрішні перегородки
Хороша звукоізоляція квартир – запорука душевної рівноваги жителів усього будинку. На жаль, багато забудовників приділяють даному параметру катастрофічно мало уваги – в результаті жителі багатьох новобудов зіткнулися з таким несподіваним явищем, як «ефект посвячення в життя сусідів».Це коли практично все життя сусідських квартир проходить «на слуху» – причому чути не тільки гучні вечірки або сімейні скандали, а й звичайна бесіда. Подібний ефект найчастіше спостерігається в монолітно-каркасних будинках, в яких під стяжкою підлоги немає звукоізолюючого прошарку, а міжквартирні перегородки виконані з пористих матеріалів (піноблоки, комірчасті блоки). Щоб уникнути додаткових витрат на забезпечення приватності власної квартири, має сенс вибирати новобудови, забудовники яких виконують базову звукоізоляцію приміщень, укладаючи під стяжку звукоізоляційний шар, а міжквартирні стіни зводять з повнотілої цегли.
Індивідуальне опалення в багатоповерхівках
Нинішні тарифи на централізоване опалення і гарячу воду змусили багатьох потенційних інвесторів оцінити переваги наявності в квартирах двоконтурного газового котла. Забудовники вловили ці споживчі настрої – і вирішили їх задовольнити, запропонувавши ринку проекти не тільки середньої поверховості ЖК (до 11 поверхів) з індивідуальною системою опалення, а й висотних будинків (12-18 поверхів). До слова, таке інженерне рішення прямо суперечить будівельним нормам і правилам. Зокрема – ДБН в.2.2-15-05. У п.5.39 цього документа говориться: «У кухнях житлових будинків заввишки 11 поверхів і більше, в гуртожитках, будинках для осіб похилого віку та сімей з інвалідами (незалежно від поверховості) необхідно передбачати встановлення електроплит». Тобто мова про газифікацію квартир в будинках вище 11 поверхів мова в принципі не йде.
Каналізація та водопостачання
На перший погляд, питання підключення новобудови в цих благ цивілізації не здається таким вже актуальним – всі ми звикли до центральної каналізації та централізованого водопостачання. Але і тут можуть бути нюанси.
Щоб не потрапити в халепу, обов’язково переконайтеся, що в місцевості, де будується будинок є технічна можливість під’єднатися до чинної каналізації, і забудовник має відповідні умови.
Число квартир на поверсі і кількість ліфтів
З пробками на дорогах багато вже змирилися – але до «тягучки» у власних під’їздах звикнути набагато складніше. Тенденція до зменшення площі квартир і зростання їх числа в будинку і на поверсі тягне за собою необхідність збільшення кількості ліфтів – чого багато забудовників не роблять. Погодьтеся, не дуже приємно жити в 16-поверховому будинку з десятком квартир на поверсі і укомплектованому всього двома пасажирськими ліфтами.
Тому, щоб вранці не спізнюватися «вниз», має сенс звернути увагу на кількість ліфтів і їх характеристиці на етапі вибору квартири в споруджуваному будинку. І прикинути – чи зможе ця кількість підйомників впоратися із запланованим пасажиропотоком.
ДЖЕРЕЛО: https://gdevkievezhithorosho.com
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ