БАГАТОПОВЕРХІВКА, ЯКУ ЗНОСЯТЬ У ЛЬВОВІ, ЗБУДОВАНА З ПОРУШЕННЯМИ І Є АВАРІЙНОЮ

Через халатність забудовника будівля не могла би використовуватись за призначенням у будь-якому випадку.

Фото: Юрій Сколоздра / Facebook

ФОТО: ЮРІЙ СКОЛОЗДРА / FACEBOOK

Як повідомляло Tvoemisto.tv, у Львові зносять незаконну семиповерхову новобудову на вулиці Личаківській, 259. Керівник виконавчої служби Личаківського району Львова Ігор Шургот розповів, що процес знесення розпочався близько двох тижнів тому. Спочатку, каже він, вийняли вікна, потім зняли дах, зараз тривають роботи із знесення стін, а насамкінець залишаться несучі конструкції.

Ігор Шургот каже, що знесення – руйнація – триватиме загалом від одного до двох місяців, що залежатиме від погодних умов.

Чиновник додав, що забудовник є власником земельної ділянки, на якій постав незаконний будинок, і має право безперешкодно перебувати на території, проте за увесь час, що тривають роботи, ані він, ані його уповноважені особи офіційно на ділянці не з’являлись.

Ігор Шургот додав, що перед тим, як підрядник, що виконує роботи із знесення будинку, почав роботи, він залучив експерта для обстеження будівлі. З’ясувалось, що будинок має тріснутий фундамент і не може використовуватись за призначенням.

«Будинок похилився, він не витримав би того навантаження, що мав, якби в ньому жили люди. І зараз є загроза, що він може впасти, тому, щоб убезпечитись від цього, підрядник вживає заходи», – каже Ігор Шургот.

Через порушення норм будівництва будинок не може використовуватись за призначенням.

Юрист інспекції ДАБК у Львові Святослав Кіндратів розповів, що ділянка, на якій велось будівництво багатоповерхівки, є присадибною і призначена для індивідуальної забудови. Проте власник порушив закон і почав будівництво висотки без жодних документів. Пізніше він намагався змусити міськраду Львова через суд видати необхідні документи, але суд був на стороні міста.

«Ми пройшли всі судові інстанції і в грудні 2018 року 8-й апеляційний господарський суд ухвалив рішення про знесення будинку. Воно набрало чинності у січні, відтоді справою займається виконавча служба», – каже Святослав Кіндратів.

Чиновник додає, що жодна квартира у новобудові на Личаківській, 259 не продана. Забудовник – фірма «Лідер-Моноліт». Зазначимо, роботи із знесення будинку коштують майже 3 млн грн.

ДЖЕРЕЛО: http://tvoemisto.tv/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ