Благодійний фонд незаконно реконструює будівлю у Франківському районі Львова

У Львові на місці колишнього садочка стоїть незаконно реконструйований будинок. Поблизу Палацу спорту на вулиці Мельника благодійна організація «Лабораторія соціального новаторства» без містобудівних умов і обмежень самовільно змінює будівлю як зовні, так і зсередини. За такі порушення замовника будівництва цьогоріч штрафуватимуть вже вдруге. Щоправда, жодних коштів він досі так і не сплатив.

Ще в радянські часи за адресою Мельника, 21 був садочок. На початку часів незалежності приміщення продали. Досить довго його ніяк не використовували. Та влітку цього року в мерії помітили: споруду реконструюють.

«До управління архітектури не звертався ніхто за виданням містобудівних умов і обмежень. Згідно зі зонінгом Франківського району, ця земля є виділена як зона Г3.1 ‒ зона дошкільних навчальних закладів. І до нас не зверталися ані по розробку нових детальних планів, ані по реконструкцію», ‒ розповідає головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Тож у серпні 2018 року інспекція державного архібудконтролю перевірила будинок. Тоді ж і виявили, що на реконструкцію приміщення та спорудження ще одного поверху власник дозволів не мав.

«Відповідно, було складено процесуальні документи, за результатами розгляду яких замовника будівництва було притягнуто до відповідальності й накладено штраф розміром 66 тисяч гривень. А також було видано замовнику припис на зупинення виконання поточних та будівельних робіт, за результатами якого замовник мав протягом 5 днів зупинити всі будівельні роботи на вказаному об’єкті», ‒ пояснює керівник юридичного відділу ДАБК у Львові Святослав Кіндратів.

Та під час другої перевірки інспектори виявили: робіт на об’єкті так і не припинили. Тож власника знову оштрафують, цього разу на 92 тисячі гривень за невиконання припису. Якщо ж цієї суми упродовж трьох місяців не сплатять, ДАБК стягуватиме кошти через суд.

«Щодо штрафів, то ми будемо стягувати їх у примусовому порядку. Ця процедура передбачена чинним законодавством через органи державної виконавчої служби. У разі невиконання припису ‒ наступний припис буде винесений інспектором про проведення до попереднього стану відповідного об’єкта», ‒ каже керівник інспекції ДАБК у Львові Володимир Цабак.

Власником приміщення є юридична особа ‒ благодійна організація «Лабораторія соціального новаторства». Втім, під час візиту журналістів власників на об’єкті не було. Не застали їх і за місцем реєстрації ‒ на вулиці Війтовича, 9А. Чим займається благодійна організація ‒ невідомо, але її засновник Ярослав Пиж є засновником низки й інших релігійних і благодійних організацій.

ДЖЕРЕЛО: https://zaxid.net/news/

Leave a Response