Благодійний фонд незаконно реконструює будівлю у Франківському районі Львова

У Львові на місці колишнього садочка стоїть незаконно реконструйований будинок. Поблизу Палацу спорту на вулиці Мельника благодійна організація «Лабораторія соціального новаторства» без містобудівних умов і обмежень самовільно змінює будівлю як зовні, так і зсередини. За такі порушення замовника будівництва цьогоріч штрафуватимуть вже вдруге. Щоправда, жодних коштів він досі так і не сплатив.

Ще в радянські часи за адресою Мельника, 21 був садочок. На початку часів незалежності приміщення продали. Досить довго його ніяк не використовували. Та влітку цього року в мерії помітили: споруду реконструюють.

«До управління архітектури не звертався ніхто за виданням містобудівних умов і обмежень. Згідно зі зонінгом Франківського району, ця земля є виділена як зона Г3.1 ‒ зона дошкільних навчальних закладів. І до нас не зверталися ані по розробку нових детальних планів, ані по реконструкцію», ‒ розповідає головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Тож у серпні 2018 року інспекція державного архібудконтролю перевірила будинок. Тоді ж і виявили, що на реконструкцію приміщення та спорудження ще одного поверху власник дозволів не мав.

«Відповідно, було складено процесуальні документи, за результатами розгляду яких замовника будівництва було притягнуто до відповідальності й накладено штраф розміром 66 тисяч гривень. А також було видано замовнику припис на зупинення виконання поточних та будівельних робіт, за результатами якого замовник мав протягом 5 днів зупинити всі будівельні роботи на вказаному об’єкті», ‒ пояснює керівник юридичного відділу ДАБК у Львові Святослав Кіндратів.

Та під час другої перевірки інспектори виявили: робіт на об’єкті так і не припинили. Тож власника знову оштрафують, цього разу на 92 тисячі гривень за невиконання припису. Якщо ж цієї суми упродовж трьох місяців не сплатять, ДАБК стягуватиме кошти через суд.

«Щодо штрафів, то ми будемо стягувати їх у примусовому порядку. Ця процедура передбачена чинним законодавством через органи державної виконавчої служби. У разі невиконання припису ‒ наступний припис буде винесений інспектором про проведення до попереднього стану відповідного об’єкта», ‒ каже керівник інспекції ДАБК у Львові Володимир Цабак.

Власником приміщення є юридична особа ‒ благодійна організація «Лабораторія соціального новаторства». Втім, під час візиту журналістів власників на об’єкті не було. Не застали їх і за місцем реєстрації ‒ на вулиці Війтовича, 9А. Чим займається благодійна організація ‒ невідомо, але її засновник Ярослав Пиж є засновником низки й інших релігійних і благодійних організацій.

ДЖЕРЕЛО: https://zaxid.net/news/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ