БУДІВЛЯ МАЙБУТНЬОГО: ЯКА ВОНА?

Сергій Карташов і Юлія Двораківська, CBMFORUM, опираючись на актуальні тенденції галузі, розповіли про своє бачення «Будинку майбутнього»: від нових матеріалів до технологічних стартапів з управління нерухомістю, повідомляє видання Property Times

Сергій Карташов, головний інженер компанії CBMFORUM

Нові будівельні технології та матеріали

Всі ми знаємо, що еволюція людини диктує їй нові правила життя, людині потрібно закривати різні життєві потреби, що в свою чергу відбивається на функціоналі її будинку. Чи то печера, яка приховує від хижих тварин,  чи то солом’яна хижа, що закриває господаря від палючих променів сонця. Може це замок з високими і товстими стінами, щоб захиститися від собі подібних.

Яким буде будинок майбутнього? Як наші нащадки охарактеризують нашу еру? Теперішню явно назвуть епохою скла і бетону!

Разом з тим людині хочеться тепла і затишку. Все більше з’являється бажання жити в будинку з екологічно чистих матеріалів. Найперспективнішим будівельним матеріалом є дерево, як постійно поновлюваний ресурс. Багато європейських країн змінюють свою законодавчу базу у будівництві для розширення можливостей будівництва з дерева. Наприклад, в Швеції на сьогоднішній день є успішні приклади будівництва будинків з дерева висотою до 10-ти поверхів. Люди, які купили квартиру в такому будинку, говорять про інший мікроклімат, атмосферу і запах стін. Такі будинки завойовують все більшу популярність.


Сучасні технології дозволяють запроектувати будівлю будь-яких геометричних розмірів. А сучасні технології будівництва дозволяють виконати найсміливіші рішення. Наприклад, стрімко розвивається напрямок застосування 3D-принтера в будівництві. Отримати очікуваний результат будівлі з точними розмірами «як в проекті» – мрія будь-якого замовника. 3D-принтер дозволяє виключити помилку людини при будівництві і відтворює точну копію проекту у натурі. Сьогодні ця технологія не уніфікована і не працює в промислових обсягах, але перспективи цього напряму заворожують – тільки уявіть замість баштових кранів одночасно (вдень і вночі стріли-маніпулятори 3D-принтерів зводять стіни нових будинків і місто росте на очах.

Зараз ми тільки припускаємо, яким буде будинок майбутнього, але технології настільки стрімко розвиваються, що ми можемо не помітити, як будинок майбутнього стане цілком реальним.

Юлія Двораківська, партнер компанії CBMFORUM


Стартапи в нерухомості

У продовження розмови про будинок майбутнього, слід припустити, що фасад будинку буде мати великі панорамні вікна, оснащені спеціальним склом з функцією вироблення електроенергії. Детально про такі «розумні» вікна можна прочитати на сайті стартапу Physee. Розробники впевнені, що вікна самі себе окуплять через 6-7 років експлуатації.

Всі інженерні системи Будинок майбутнього будуть управлятися за допомогою програми на смартфоні. І це буде дуже легко, наприклад, як запропоновано в стартапі Disruptive Technologies.

Така електронна платформа буде незамінна як для професійного управління об’єктами нерухомості, так і для інших функцій, наприклад, з її допомогою спрощується процес здачі в оренду площ будівлі, стають прозорими всі витрати на утримання, спрощується здійснення комунальних платежів.

Впровадження цих технологій майбутнього стане можливим в нових будівлях, які бездоганно запроектовані і побудовані. Для досягнення такого результату, вже сьогодні можна застосовувати платформу стартапу PlanRadar.

Це платформа для спільної роботи всіх учасників проекту, від архітекторів до девелоперів, вона дозволяє уникнути помилок і дефектів проектної документації. 25 країн світу вже використовують цей продукт в роботі.

Безумовно, будівництво такої інноваційної будівлі майбутнього зажадає значного бюджету на впровадження всіх нових технологій. Але завдяки таким електронним платформам, як RealAtom, знайти однодумців і інвесторів для реалізації проекту стане значно легше.

ДЖЕРЕЛО: https://propertytimes.com.ua/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ