Через карантин та корупцію обсяги будівництва суттєво скорочуються – експерти

Через карантин та корупцію обсяги будівництва суттєво скорочуються – експерти
Фото: Умовне, UkrMedia

Обсяги житлового будівництва на Львівщині скоротились на майже 20% у порівнянні з минулим роком. Причиною тому став економічний спад на тлі епідемії Covid-19, втім це не основна причина на думку експертів.

За повідомленням Головного управління статистики у Львівській області індекс будівельної продукції у січні-серпні 2020 року, у порівнянні з минулим роком, становив 97,2%. В той час як у січні-серпні 2019 року цей показник становив 143,2% у порівняні з 2018 роком.

При цьому, найбільший спад будівництва зафіксовано в житловій сфері. Так за даними управління статистики обсяги будівництва склали 1,439 млрд гривень, що менше у порівняні з минулим роком на 17,3%.

Як зазначають експерти, скорочення житлового будівництва пов’язано з загальним економічним спадом в країні на тлі обмежень через пандемію коронавірусу, втім це не головна причина.

«Насправді спад житлового будівництва відбувається не лише у наслідок пандемії коронавірусу, і карантині обмеження відіграють в цих процесах не основну роль. Однією з головних проблем залишається блокування роботи будівельного бізнесу з боку державних контролюючих органів. Зокрема, у ДАБІ України відбуваються незрозумілі ні для кого процеси: отримати дозвіл на початок будівництва чи здати будинок в експлуатацію – це епопея, що може тривати 5-6 місяців, при цьому цей процес тісно пов’язують зі значними корупційними ризиками», – зазначає Юрій Мартинюк, голова Асоціації західноукраїнських забудовників.

Він також наголосив, що свідченням цьому є понад 50 проведених Службою безпеки України обшуків у ексчиновників ДАБІ , пов’язаних з колишнім главою ДАБІ Олексієм Кудрявцевим, який досі не втратив впливу на багатьох співробітників цього органу.

«Наразі нові проєкти, в силу незрозумілої ситуації в політиці країни, в місцевій політиці, та в загальному незрозумілою економічною ситуацією у світі, розпочинати дуже важко. Здебільшого будівельний бізнес завершує уже розпочаті проєкти. Відтак, спад є, і давати прогнози на наступний рік я б побоявся, але те що вони не зовсім втішні – це факт», – додав Юрій Мартинюк.

Водночас варто зазначити, інвестиції в житлову та комерційну нерухомість залишаються популярним варіантом збереження та вкладення коштів. «Звичайно, як і будь-яка ділова активність, інвестиції в нерухомість дещо скоротились, втім це не можна назвати критичним», – зазначає голова Асоціації західноукраїнських забудовників.

Щодо прогнозів на наступний рік, то все буде залежати від того як державна та місцева влада плануватиме свою роботу та співпрацю з бізнесом. «Що буде в наступному році, буде залежати від економіки, від того наскільки держава та місцева влада адекватно буде планувати свою роботу та співпрацю із бізнесом. З обмеженнями на тлі пандемії коронавірусу, як новою реальністю життя, громадяни уже навчились жити», – додав Юрій Мартинюк.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА     або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ 

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ