ДАБІ заборонила будівництво двох торговельних об’єктів у Львові

Департамент Держархбудінспекції у Львівській області провів незапланову перевірку документації управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради та виявив порушення у законності видачі містобудівних умов і обмежень забудови двох земельних ділянок у Львові.

Йдеться про будівництво торгово-офісної будівлі та встановлення збірно-розбірного павільйону без фундаментів і без оформлення права власності на вулиці Промисловій, 50/52 та встановлення тимчасового збірно-розбірного павільйону (без права капітального будівництва та оформлення права власності) на вулиці Б. Хмельницького, 225, повідомляє прес-служба ДАБІ України.

«Під час контрольно-інспекційного заходу посадовими особами Інспекції було виявлено порушення вимог містобудівного законодавства, а саме – Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки та Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються», ‒ йдеться у повідомленні ДАБІ.

За результатами перевірки департамент Держархбудінспекції скасував дії містобудівних умов і обмежень забудови вказаних земельних ділянок.

Також інспекція скасувала декларацію про початок виконання будівельних робіт щодо будівництва торгово-офісної будівлі та встановлення збірно-розбірного павільйону на вулиці Промисловій, 50/52.

Натомість головний архітектор Львова Юліан Чаплінський пояснив ситуацію тим, що йдеться про тимчасові споруди, які, на думку ДАБІ, не вимагають містобудівних умов.

«Там збірно-розбірні конструкції, а вони мотивували тим, що містобудівні не видаються на тимчасові споруди. А ми керуємось тим, що до 30 м споруди, якій йдуть по процедурі як МАФи, а якщо більше і на своїй землі – мають видаватись містобудівні умови та обмеження. Вони тимчасові, бо у червоних лініях, тому не можуть мати права власності. В нас є своє тлумачення, а вони тлумачать по-своєму. Очевидно, що підприємці підуть в суд. Для нас це звична справа. Інспекція скасовує містобудівні, а ми – видаємо. Щодня з ними працюємо», ‒ розповів начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський.

Додамо, що за інформацією сайту Енциклопедія новобудов, йдеться про п’ятиповерховий бізнес-парк «Промисловий» та споруди на автовокзалі «Північний».

ДЖЕРЕЛО: https://zaxid.net/