Головний архітектор Львова виступив проти скасування внеску на розвиток міста забудовниками

 
Головний архітектор Львова виступив проти скасування внеску на розвиток міста забудовниками

Скасування сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури, за яке Верховна Рада проголосувала у першому читанні, може завдати значних збитків місцевим бюджетам. Втрати можуть становити 1,6 млрд грн. Новий закон також може унеможливити реалізацію багатьох важливих проектів з розвитку в українських містах. Про це заявив начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський.

«Раніше на інженерну і соціальну інфраструктуру передбачали плюс 20% від вартості житлового фонду. Зараз це 4% для житлової забудови і 10% для комерційної. Комітет ВРУ з питань економічного розвитку підрахував, що втрати для місцевих бюджетів будуть приблизно 1,6 млрд грн. Цей закон нежиттєздатний, адже він не передбачає альтернативи, як поповнити ці гроші для розвитку інфраструктури», – коментує Юліан Чаплінський.

Він наголосив, що інвестиційні внески міста скеровують для будівництво доріг, садочків, шкіл, закупівлю нового громадського транспорту.

«Якщо говорити про Львів, то мова йде про 200 млн грн в рік Логічною може бути пропозиція зняти внески з будівництв, які у перспективі передбачають створення нових робочих місць. До речі, у Львові звільнено від сплати пайового внеску промислові виробництва», – зазначив Чаплінський.

Також Юліан Чаплінський переконаний, що пропонований законопроект не вплине на зменшення вартості житла, адже «ціна продажу спорудженого житла не підлягає державному регулюванню, а встановлюється забудовником самостійно».

За даними львівської мерії, від сплати пайової участі до бюджету Львова у 2017 році надійшло понад 133 млн грн, у 2018 – понад 156 млн грн, у 2019 – понад 114 млн грн із запланованих 221 млн грн.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про стимулювання інвестиційної діяльності, який передбачає скасування необхідності сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури. Одним із положень документа пропонується скасувати обов’язкову сплату пайового внеску в розвиток інфраструктури населеного пункту в розмірі 4% від вартості житлового будівництва і 10% від вартості нежитлової забудови.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ