Головний архітектор Львова виступив проти скасування внеску на розвиток міста забудовниками

 
Головний архітектор Львова виступив проти скасування внеску на розвиток міста забудовниками

Скасування сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури, за яке Верховна Рада проголосувала у першому читанні, може завдати значних збитків місцевим бюджетам. Втрати можуть становити 1,6 млрд грн. Новий закон також може унеможливити реалізацію багатьох важливих проектів з розвитку в українських містах. Про це заявив начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський.

«Раніше на інженерну і соціальну інфраструктуру передбачали плюс 20% від вартості житлового фонду. Зараз це 4% для житлової забудови і 10% для комерційної. Комітет ВРУ з питань економічного розвитку підрахував, що втрати для місцевих бюджетів будуть приблизно 1,6 млрд грн. Цей закон нежиттєздатний, адже він не передбачає альтернативи, як поповнити ці гроші для розвитку інфраструктури», – коментує Юліан Чаплінський.

Він наголосив, що інвестиційні внески міста скеровують для будівництво доріг, садочків, шкіл, закупівлю нового громадського транспорту.

«Якщо говорити про Львів, то мова йде про 200 млн грн в рік Логічною може бути пропозиція зняти внески з будівництв, які у перспективі передбачають створення нових робочих місць. До речі, у Львові звільнено від сплати пайового внеску промислові виробництва», – зазначив Чаплінський.

Також Юліан Чаплінський переконаний, що пропонований законопроект не вплине на зменшення вартості житла, адже «ціна продажу спорудженого житла не підлягає державному регулюванню, а встановлюється забудовником самостійно».

За даними львівської мерії, від сплати пайової участі до бюджету Львова у 2017 році надійшло понад 133 млн грн, у 2018 – понад 156 млн грн, у 2019 – понад 114 млн грн із запланованих 221 млн грн.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про стимулювання інвестиційної діяльності, який передбачає скасування необхідності сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури. Одним із положень документа пропонується скасувати обов’язкову сплату пайового внеску в розвиток інфраструктури населеного пункту в розмірі 4% від вартості житлового будівництва і 10% від вартості нежитлової забудови.

ДЖЕРЕЛО