Хто і як купує нерухомість на первинному ринку, – дослідження

Як українці шукають нерухомість в 2019 році та на що орієнтується покупець при виборі житла.

Провідний спеціаліст у галузі первинної нерухомості та Product-manager напрямку новобудов DOM.RIA.com Ірина Шеремета проаналізувала портрет покупця первинної нерухомості у західному регіоні.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія».

Хто і як купує нерухомість на первинному ринку, – дослідження

Ірина Шеремета

 Аналітик дала вичерпний аналіз ринку нерухомості, зокрема розказала про кількість запитів щодо нерухомості у західних регіонах. Так, найбільше нерухомістю цікавляться у Тернополі та Львові. А найменше — у Луцьку та Ужгороді.  Згідно з даними dom.ria, кількість запитів на вторинну нерухомість зростала, а на первинну — знижувалась. Але загалом попит у 2018 році та на початку 2019 року залишився на одному рівні. Новобудови вибирають частіше за критерієм ціни (понад 90%) та району забудови (понад 90%). Менше за все покупців цікавить власна служба безпеки, а важливим вони вважають інфраструктуру, типи планування, бренд та репутація забудовника.

 

 Також експерт розповіла, як покупці шукають житло на первинному ринку. Найчастіше інформацію отримують на сайтах нерухомості (47,9%), 32% покупців використовують усі канали отримання інформації, менше 20% —беруть інформації з сайтів забудовників.  «Є велика аудиторія – 32%, яка використовує всі можливості для пошуку, тобто це і за допомогою ріелтора, і звертаються за консультацією до забудовника. 47% використовує сайти нерухомості, а 19% звертаються у відділ продажу. Натомість при купівлі житла на первинному ринку менше 1% звернулися до ріелтора. В цьому випадку у нас з цим показником лідирує завжди Одеса, у них висока довіра до ріелторів, якщо ж говорити про західний регіон, то цей показник один з найнижчих в Україні», – розповіла Ірина Шеремета.

 

 

  Що стосується того, у який спосіб купують нерухомість у західному регіоні, то покупці здебільшого розраховують на власні заощадження (майже 50%), 30% планують продати старе житло, 12,9% — використати розстрочку від забудовника, менше 10% сподіваються узяти кредит у банку.

 

 «Якщо ми аналізуємо ті параметри, на основі яких покупець формує довіру до забудовника, перші місця займають кількість об’єктів, які були здані в експлуатацію. Також важливо дізнатися історію цієї компанії, дізнатися чи є відкритий доступ до дозвільних документів, а також період існування компанії забудовника», – зазначає Ірина Шеремета.

Які документи цікавлять покупця при виборі купівлі квартирі

  • дозволи на будівництво;
  • ліцензія на будівництво;
  • державний акт на володіння земділянкою;
  • проект забудови, який буде затверджений;
  • свідоцтво про реєстрацію компанії.

До кого покупець піде консультуватись при купівлі житла

  • 8% покупців впевнені в тому, що консультація їм не потрібна;
  • 30% проведуть консультація у відділі продажу забудовника;
  • у юриста компанії забудовника.

 

ДЖЕРЕЛО: https://dyvys.info

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ