Хто і як купує нерухомість на первинному ринку, – дослідження

Як українці шукають нерухомість в 2019 році та на що орієнтується покупець при виборі житла.

Провідний спеціаліст у галузі первинної нерухомості та Product-manager напрямку новобудов DOM.RIA.com Ірина Шеремета проаналізувала портрет покупця первинної нерухомості у західному регіоні.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія».

Хто і як купує нерухомість на первинному ринку, – дослідження

Ірина Шеремета

 Аналітик дала вичерпний аналіз ринку нерухомості, зокрема розказала про кількість запитів щодо нерухомості у західних регіонах. Так, найбільше нерухомістю цікавляться у Тернополі та Львові. А найменше — у Луцьку та Ужгороді.  Згідно з даними dom.ria, кількість запитів на вторинну нерухомість зростала, а на первинну — знижувалась. Але загалом попит у 2018 році та на початку 2019 року залишився на одному рівні. Новобудови вибирають частіше за критерієм ціни (понад 90%) та району забудови (понад 90%). Менше за все покупців цікавить власна служба безпеки, а важливим вони вважають інфраструктуру, типи планування, бренд та репутація забудовника.

 

 Також експерт розповіла, як покупці шукають житло на первинному ринку. Найчастіше інформацію отримують на сайтах нерухомості (47,9%), 32% покупців використовують усі канали отримання інформації, менше 20% —беруть інформації з сайтів забудовників.  «Є велика аудиторія – 32%, яка використовує всі можливості для пошуку, тобто це і за допомогою ріелтора, і звертаються за консультацією до забудовника. 47% використовує сайти нерухомості, а 19% звертаються у відділ продажу. Натомість при купівлі житла на первинному ринку менше 1% звернулися до ріелтора. В цьому випадку у нас з цим показником лідирує завжди Одеса, у них висока довіра до ріелторів, якщо ж говорити про західний регіон, то цей показник один з найнижчих в Україні», – розповіла Ірина Шеремета.

 

 

  Що стосується того, у який спосіб купують нерухомість у західному регіоні, то покупці здебільшого розраховують на власні заощадження (майже 50%), 30% планують продати старе житло, 12,9% — використати розстрочку від забудовника, менше 10% сподіваються узяти кредит у банку.

 

 «Якщо ми аналізуємо ті параметри, на основі яких покупець формує довіру до забудовника, перші місця займають кількість об’єктів, які були здані в експлуатацію. Також важливо дізнатися історію цієї компанії, дізнатися чи є відкритий доступ до дозвільних документів, а також період існування компанії забудовника», – зазначає Ірина Шеремета.

Які документи цікавлять покупця при виборі купівлі квартирі

  • дозволи на будівництво;
  • ліцензія на будівництво;
  • державний акт на володіння земділянкою;
  • проект забудови, який буде затверджений;
  • свідоцтво про реєстрацію компанії.

До кого покупець піде консультуватись при купівлі житла

  • 8% покупців впевнені в тому, що консультація їм не потрібна;
  • 30% проведуть консультація у відділі продажу забудовника;
  • у юриста компанії забудовника.

 

ДЖЕРЕЛО: https://dyvys.info