Львівський суд зобов’язав знести 8 поверхів скандального ЖК «Форест Хілл»

Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав 49-річну львів’янку Ганну Федорів знести 8-поверхів незаконно збудованого ЖК «Форест Хілл», що розташований на вулиці На Нивах.

Відповідне рішення суду щодо ЖК «Форест Хілл» ще на початку серпня опублікували у реєстрі судових рішень.

ПЕРЕЛІК НЕЗАКОННИХ ЗАБУДОВ ТУТ

Земельна ділянка, де й звели скандальну новобудову, належить львів’янці Ганні Федорів, яка у 2015 році отримала містобудівні умови та обмеження на зведення 4-поверхового будинку на вул. На Нивах, що у Шевченківському районі Львова. Водночас львів’яни Олег Кізима, Дмитро Кізима та Олександр Здоровецький заснували ЖБК «Форест Хілл», а згодом почали продавати будинки у житловому будинку, який ще навіть не почали будувати.

Проте замість дозволених 4-ох поверхів на цій ділянці збудували 12 та продали квартири у поверхах, на які не було дозволу, при цьому ошукавши 88 вкладників.

Інспекція ДБК двічі виписувала приписи забудовниці про зупинення виконання підготовчих та будівельних робіт з вимогою надати доступ посадовим особам ДАБК до об’єкта будівництва для перевірки та про усунення порушень вимог законодавства у галузі містобудівної діяльності, з вимогою про знесення об’єкта будівництва серед іншого. Після третього припису ДАБК подала до суду на Ганну Федорів.

Під час судового засідання 19 липня 2019 року Ганна Федорів заперечила, що є замовницею будівництва, вказавши що будівництвом займалось ТзОВ «Олдмстрой». Проте суд довів, що саме ім’я Ганни Федорів є в усіх документах, пов’язаних із ЖК «Форест Хілл». Довів суд також і усі порушення під час будівництва ЖК «Форест Хілл», на які вказувала Інспекція ДАБК Львова та Львівська міська рада. Відтак суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Коморний зобов’язав Ганну Федорів знести від 5 до 12 поверхів будинку власним коштом. При цьому перші 4 поверхи суд дозволив залишити. Протягом 30 робочих днів Ганна Федорів могла оскаржити це рішення суду, однак станом на 22 серпня у реєстрі судових рішень немає інформації про апеляційну заяву львів’янки.

В разі відмови забудовника виконувати рішення суду про знесення, Інспекція ДАБК може власними силами це зробити. Ускладнює ситуацію ЖК «Форест Хілл» те, що львів’яни вже встигли купити квартири в будинку. Тому мерія може вирішити піти на мирову угоду із забудовником.

Попри те, що на усіх документах замовницею будівництва була таки Ганна Федорів, інвестором цього проекту були зовсім інші люди. За даними сайту ЛУН, будівництвом житла на вулиці На Нивах займалась компанія Global Development, засновниками якої є Дмитро та Юрій Кізима (ті, що заснували ЖБК «Форест Хілл») та львів’янин Юліан Побурко. Також причетність цієї компанії до самочинного будівництва доводить і те, що ще в березні 2016 року Шевченківський райсуд визнав винним у підробці декларацій про початок виконання підготовчих робіт з будівництва будинку на вул. На Нивах стажера компанії Global Development.

ДЖЕРЕЛО: https://zaxid.net

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ