Мер Львова закликав ЄС до налагодження партнерств із українськими містами та допомоги в повоєнній відбудові

Такий заклик до представників місцевих влад та організацій ЄС мер Львова Андрій Садовий озвучив на засіданні Європейського комітету регіонів. Він також акцентував на важливості цілковитого блокування всього, що стосується росії, – продукції, ініціатив та установ, аби сприяти спільній перемозі демократичного світу.
Фото Романа Балука
Фото Романа Балука

Міський голова Львова долучився до засідання Європейського комітету регіонів у режимі онлайн, спільно з мерами українських та закордонних міст і членами Єврокомісії.

«Світ захоплюється мужністю українських воїнів. Але сьогодні велику мужність проявляють і українські громади, міські голови. 196 громад зараз перебувають в окупації, 8 мерів – у полоні. Чому перемагає українська армія? Тому що максимально використовує стандарти НАТО – де командир на місці може приймати рішення. І така ж ситуація – в українських громадах: після децентралізації міста максимально оперативно реагують на всі виклики. Тому важливо, щоб кожна громада, а їх є 1470, мала нових партнерів у Європі, щоб ми дали велику хвилю за прикладом Львова, де маємо співпрацю зі шведською асоціацією SALAR, і щоб ми разом долучились до їхнього відновлення після війни», – зазначив мер Львова.

Андрій Садовий також подякував європейським містам за допомогу, підтримку та солідарність у війні з росією і закликав максимально блокувати все, що пов’язано з цією країною.

«Це особлива війна, тому що сьогодні українці воюють за вільний світ, за демократію, за право бути вільним народом та жити у вільному світі. Тому якщо ми говоримо, що підтримуємо Україну, ми повинні блокувати все, що стосується росії: їхні культурні, міжнародні, будь-які ініціативи. Тому що ця війна – ідеологічна, це – війна тиранії проти демократії. І це буде велика спільна перемога демократичного світу. Маємо бути об’єднані для України», – зауважив він.

Окрім того, пролунала ініціатива щодо підтримки українського бізнесу.

«Для нас важливою є економічна підтримка, щоб Україна не просила кошти, щоб ми вже сьогодні починали відбудовувати економіку, щоб ті підприємства, які можуть працювати, працювали. Сьогодні до Львова приїжджає багато підприємств, зруйнованих у гарячих точках нашої держави, і ми їм максимально допомагаємо. І тут важливо, щоб були відповідні програми від ЄС для підтримки українського бізнесу, щоб наша економіка почала оживати», – додав мер Львова.

Зазначимо, що участь у засіданні взяли також мери Києва Віталій Кличко, Маріуполя – Вадим Бойченко, Мелітополя – Іван Федоров, Перемишля – Войцех Бакун, та Риму – Роберто Гуальтьєрі, голова Харківської районної ради Тетяна Єгорова-Луценко, а також члени Європейської комісії та Європейського комітету регіонів. На завершення зустрічі відбулася презентація проєкту резолюції щодо поточної ситуації в Україні.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ