Мінрегіон розробив новий законопроект щодо реконструкції застарілих кварталів

 

На своїй Facebook сторінці заступник Міністра регіонального розвитку Лев Ревазович Парцхаладзе повідомляє про Реконструкцію застарілого житла різної поверховості.
А не лише до 5 поверхів.

Сьогодні відповідно до чинного закону про реконструкцію застарілий житловий фонд – це будинки лише до 5 поверхів, які за своїм технічним станом не відповідають нормативам щодо безпеки і комфорту проживання. 
Граничний строк їх експлуатації збіг, а конструкції зносилися не менше ніж 60%.

Проте насправді в Україні є житло й іншої поверховості, яке також потребує реконструкції. Мінрегіон спільно з ДІПРОМІСТО розробив новий законопроект щодо реконструкції застарілих кварталів, який покликаний нарешті розпочати цей процес на практиці.

Ми розширили перелік об’єктів, які можуть реконструюватися і в новому законопроекті прописали, що реконструкції підлягають будинки різної поверховості та інші об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури, технічний стан яких вже не відповідає нормативному.

Сьогодні в Україні близько 1 млрд кв. м житлового фонду, майже 70-80% з якого – застаріле житло. За оцінками експертів, близько 75 млн кв.м житла в Україні є аварійним і непридатним для проживання. Тому запровадження ефективного механізму реновації застарілого житла в Україні на практиці є вкрай актуальним.

Із законопроектом можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/…/1QsB89j0YNtywR3DVBqJATO2z9…/view…